עשוי לעניין אותך גם

השאירו פרטיכם ונציג של 'צבר רפואה' יחזור אליכם:

אין כמו בבית: שיקום בבית לאחר ניתוח מוכיח את עצמו כמהיר ויעיל יותר

בכל שנה עשרות אלפי ישראלים שעוברים ניתוחים, זקוקים לתקופת שיקום מיד לאחר מכן. למרבה הצער, לא רבים מודעים לעובדה שהם זכאים לקבל שיקום בבית כולל צוות מלא, וזאת על ידי דרישה מקופת החולים. לא מדובר בהטבה של קופה זו או אחרת אלא בזכאות על פי חוק. היתרונות הם ברורים: השיקום בבית מונע זיהומים, מעלה את המוטיבציה של המשתקם ועוד. איך תצליחו ליהנות משיקום בבית? כל הפרטים בכתבה הבאה

(שנה גודל)

צפו בפסיה שפושניק שעברה שיקום בבית ורוקדת עם המנתח ד"ר אמיר רובין, כשבועיים בלבד לאחר ניתוח החלפת ברך:

לאחרונה, האלטרנטיבה של שיקום בבית הפכה לרווחת ומומלצת ע"י משרד הבריאות בעיקר לאור העובדה שמבחינת אחוזי שיקום – מדובר בהצלחה מסחררת. אחד היתרונות הבולטים של שיקום בבית הוא תחילת תהליך שיקומי שמתחיל תוך 24 שעות. בנוסף, אין באמת תחליף ליתרון של הסביבה הקרובה והמוכרת. ד"ר יולי טרגר, יו"ר ועד איגוד השיקום הארצי ומייסד מחלקת 'שיקום בבית' של "צבר רפואה" אומר כי "רוב החולים שעברו ניתוח מספרים שהדבר שהם הכי רוצים זה לחזור הביתה. בגלל שיש קשר ישיר בין גוף לנפש – אנחנו באמת רואים שמטופלים שחוזרים לביתם, ומקבלים את כל המעטפת הרפואית והטיפולית בבית – מצליחים להשתקם הרבה יותר טוב ומהר".

שיקום בבית מונע זיהומים שנפוצים בבית חולים שיקומי

להחלמה מהירה ויעילה בבית. לחצו כאן>

החשש העיקרי שלי היה מהמחלות בבית חולים שיקומי" אומרת ד"ר רבקה נרדי, שעברה שיקום אורתופדי לאחר ניתוח להחלפת ירך: "חברים שלי שעברו שיקום במוסדות שיקומיים, חטפו וירוסים וזיהומים ולצערי ב-2 מקרים זה גם הסתיים במוות.
כששיתפתי את העובדת הסוציאלית בבי"ח בפחד שלי להגיע למוסד שיקומי, היא סיפרה לי על 'צבר רפואה'. מסתבר שבצבר רפואה מתפעלים מערך אשפוז גדול ומיומן שכולו מתנהל בבית המטופל כשמטרתו כפולה: גם להקל ולמזער את הכאבים השונים שתוקפים את הגוף לאחר ניתוח, וגם להחזיר ולשפר את תפקוד הגפיים של המנותח, לחזק את השרירים שלו ולהחזיר אותולתפקוד מקסימלי.
היום, אחרי שחזרתי לשגרה רגילה ולתפקוד מלא, אני יכולה לומר שזאת הייתה הבחירה הכי טובה שעשיתי בחיים שלי".

מעטפת רפואית ומקצועית שזמינה למטופל ולמשפחתו כל הזמן

הצוות של 'צבר רפואה' מורכב ממעטפת מלאה של אנשי מקצוע: רופאים, אחיות, פיזיותרפיסטים, קלינאי תקשורת, מרפאים בעיסוק, דיאטניות ועובדים סוציאליים.
"היתרון מבחינתי, הוא שב'צבר' נותנים טיפול רב-תחומי" אומרת ד"ר טגר: "כל אחד מאנשי הצוות מגיע בנפרד, אבל קיימת מערכת מאוד יעילה של תיאום, שיתוף פעולה והתייעצויות, בהובלת הפיזיותרפיסט שמנהל את תיק המטופל. האחריות הרפואית נמצאת בידי 'צבר רפואה', אך נשמר גם רצף טיפולי, הכולל התייעצות עם הצוות המטפל הקודם, וקשר שוטף מול קופת החולים.
בנוסף למטופלים יש את מספרי הטלפונים האישיים של אנשי צוות השיקום, למקרים שהם צריכים משהו וזה מוסיף תחושת ביטחון.
אני חושבת ששילוב בין כל הדברים האלו – הם מה שגורמים להצלחות שאנחנו רואים יום יום".

למי מתאים שיקום בבית?

"השירות ניתן בכל רחבי הארץ" מסבירה ד"ר טגר ומוסיפה: "ראשית, על החולה להיות במצב רפואי יציב המאפשר שיקום בית. שנית, מבחינה תפקודית, צריך לוודא שהסביבה הביתית מתאימה, על מנת שהמטופל יוכל לתפקד ולחיות בבית, ודבר שלישי – צריך שתהיה מסגרת תומכת של בן משפחה קרוב".

לסיכום, בדיוק כמו שאנחנו מתכוננים ונערכים לקראת ניתוח, חובה עלינו לחשוב ולתכנן גם את היום שאחרי. בחירה בשיקום ביתי יכולה לעשות את כל ההבדל בהחלמה שלנו ולהביא לתוצאות מהירות יותר וטובות יותר.

מעוניינים לשמוע עוד על שיקום בבית?

השאירו מספר פרטים ונציג של 'צבר רפואה' יחזור אליכם בהקדם >>

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון

צפו בסיפור האישי של חלי בלו שהתעקשה על שיקום ביתי:

שינוי גודל גופנים