עשוי לעניין אותך גם

סגור

למידע נוסף על לימודי רפואה משלימה ולקבלת פרטים על המסלולים השונים

האם אלו הרופאים החדשים?

(שנה גודל)

הם רוצים לנקות את העולם מהתרופות המיותרות, מרפאים אנשים בכל הארץ, מגשימים את עצמם, וגם מרוויחים מזה לא מעט כסף. הם שייכים לדור המילניום – ובעולם מאמינים שהם הבשורה הבאה של עתיד הרפואה. הכירו את הזן החדש של הרופאים 

יותר ויותר חולים שסובלים מכאבים כרוניים, פציעות ספורט, בעיות נוירולוגיות, סיבוכי הריון, זיהומים אלרגיות ואפילו מחלות חשוכות מרפא – משפרים חייהם ולעיתים נרפאים לחלוטין, הודות לרפואה המשלימה ולשיטות טיפול חדשות. מסתבר, שלפעמים דווקא כשאנחנו "זורקים" את התרופות ופונים לרפואה המשלימה, הבעיה נעלמת כלא הייתה.

הופכים דרך חיים למקצוע מבוקש ומתגמל

למעלה מיותר מ-3 מיליון ישראלים צורכים שירותי רפואה משלימה. לאור הנתונים האלו, אין פלא שלאחרונה יותר ויותר אנשים שבאים מתוך שליחות ומחפשים אלטרנטיבה אמיתית וטבעית לעזור לחולים, לבנות קריירה עם סיפוק עצמי, ועל הדרך גם להרוויח משכורות יפות מאד – נרשמים ללימודי רפואה משלימה. קוראים להם הרופאים החדשים ושירותי הבריאות שמשקיעים עשרות מיליוני שקלים במתן מענה למטופלים שלהם בעזרת רפואה משלימה, מגייסים ללא הרף את הרופאים החדשים האלו והצורך רק הולך וגדל מיום ליום. על מה מדובר והאם גם אתם יכולים להצטרף אליהם?

הישראלים מגלים את פלאי הנטורופתיה 

בשנים האחרונות, כחלק מהרפואה המשלימה, מבססת את עצמה הנטורופתיה כאלטרנטיבה המבוקשת בקרב עשרות אלפי מטופלים בישראל! מדובר בשיטת טיפול וריפוי הרואה את האדם בצורה ריאלית כשלמות אורגנית אחת – הוליסטית. שלמות בעלת ממדים רבים ושונים. תפקיד הנטורופתים הוא להמריץ את מנגנוני האיזון הטבעיים של הגוף כדי להביא את החלק בגוף שתפקודו לקוי לידי הרמוניה עם הגוף בכללותו.

באבחון הנטורופתי מתייחסים לכל הגורמים כולל: תורשה, גורמים תזונתיים ומצבים נפשיים, גורמים סביבתיים, פעילות גופנית ואורח חיים של האדם. גם רופאים מתחום הרפואה הקונבנציונלית מכירים ביעילותם של טיפולים בתחום הנטורופתיה ונעזרים במטפלים אשר התמחו בתחום מרתק זה במטרה להעניק למטופלים טיפול מקיף ויעיל באמצעות שיפור הרכב הגוף והדם, שיפור פינוי הרעלים מהגוף, שיפור המצב הנפשי ועוד.

 

איך ומאיפה מתחילים?

יש לא מעט בתי בית ספר ומוסדות ללימודי נטורופתיה ורפואה משלימה בישראל אבל השם ה"חם" בקרב סטודנטים ומרפאים שכבר עוסקים במקצוע הוא: Medi Win – ביה״ס לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט שפותח בפני התלמידים שלו לא מעט דלתות לתעסוקה.
במכללה האקדמית בוינגייט מכשירים כבר קרוב ל-20 שנה מורים ומטפלים בתחומים מקצועיים ומגוונים. בית הספר שהוקם ע"י ד"ר גילית שטיינר .Ph.D, נטורופתית בכירה ומובילת דעה בתחום בארץ ובעולם, מציע תכניות לימודים ייחודיות שבראשן עומד פרופסור רפי קרסו – אחד מחלוציה ותומכיה הנלהבים של הרפואה המשלימה בישראל.

לימודי הנטורופתיה היחודיים של המכללה האקדמית בוינגייט  – כוללים 2 מסלולים עם מגוון תעודות הסמכה:

לימודי נטורופתיה עם 10 תעודות הסמכה !  לחצו לפרטים

המסלול כולל 4 שנות לימוד רב תחומיים המרוכזים ביומיים בשבוע. 
בסוף הלימודים תצאו עם תעודת "מטפל מוסמך בנטורופתיה" כולל התעודות הבאות:

 • תעודת "מטפל בפרחי באך"
 • תעודת "אירידולוג קליני"
 • תעודת "מטפל בארומתרפיה"
 • תעודת "הרבולוג קליני"
 • תעודת "מטפל באכילה רגשית"
 • תעודת השתתפות בקורס "הומיאופתיה לשעת חירום"
 • תעודת השתתפות בקורס "מודעות והעצמה"
 • תעודת השתתפות בקורס "תזונה לפי סוג הדם"
 • תעודה באחד ממקצועות המגע / תנועה לפי בחירת הסטודנט"

לימודי תזונה הוליסטית עם 3 תעודות הסמכה !  לחצו לפרטים

המסלול כולל הכשרת מטפלים מוסמכים בתזונה הוליסטית והכרת שיטות הטיפול באמצעות התזונה, הכרת תוספי התזונה, צמחי מרפא וגישות שונות לניקוי רעלים. בסוף הלימודים תצאו התעודות הבאות:

 • תעודת "מטפל בפרחי באך"
 • תעודת "אירידולוג קליני"
 • תעודת "מטפל בארומתרפיה"
לידיעתכם, המכללה האקדמית בוינגייט מציעה לימודי תואר ראשון בהוראת חינוך גופני עם אפשרות של עד 6 תעודות מקצועיות. תלחצו כאן, ותוכלו לקרוא ולקבל פרטים נוספים על מסלול הלימודים.

זן נדיר של לימודים וסטודנטים

כשניגשנו לראיין את ד"ר גילית שטיינר  – מנהלת בית הספר לרפואה משלימה, הופתענו גם אנחנו. מסתבר שבאמת מדובר בסוג אחר של לימודים וסוג אחר של סטודנטים שמחוללים שינוי בכל עולם הרפואה. "התלמידים שאנו נתקלים בהם הם מזן אחר" מסבירה ד"ר שטיינר. "מדובר באנשים איכותיים מאד וסופר אינטליגנטים שרוצים לעשות טוב בעולם אבל גם לא להתפשר על נוחות כלכלית והגשמה עצמית – וכאן גם Medi Win  נכנסים לתמונה. בנוסף להיותנו ביה"ס המוביל בתחום הרפואה המשלימה בישראל אנחנו מסייעים לבוגרים שלנו גם בקריירה. כחלק ממערך התמיכה בבוגרים, צוות המכללה מסייע לבוגרי המסלולים השונים להשתלב כסגל מטפלים ברפואה משלימה בכל הארץ – בתי חולים, מרכזי ספורט ונופש, מרכזי ספא ובתי מלון ומלווה אותם לאורך דרכם המקצועי מתוך שאיפה שימצו את כישוריהם ואת הידע העצום שרכשו במהלך הכשרתם."

המספרים מדברים בעד עצמם ( וגם המשכורות )

עד היום אלפי בוגרים סיימו בהצלחה את מסלולי הלימוד במכללה, רכשו לעצמם מקצוע מרתק לחיים והשתלבו במערכי הטיפול השונים כשכירים או כעצמאיים. ובמציאות של היום כשטיפול משלים אחד עולה מאות שקלים וסשן ארוך אף יכול להגיע לאלפי שקלים, לא פלא שיותר ויותר אנשים מבינים גם את פוטנציאל ההשתכרות הגבוה הגלום במקצוע.

לסיכום אם גם אתם רוצים להגשים את עצמכם, לעשות טוב לאנשים, לפתח קריירה מכובדת ומספקת ובהחלט גם להרוויח יפה, לימודי נטורופתיה ותזונה בביה״ס לרפואה משלימה במכללה האקדמית בוינגייט - זה בדיוק המקום להתחיל ממנו.