למה יותר ויותר ישראלים מחליטים לשפץ עם גבס?

במשך הרבה שנים, שיפוץ היה שם נרדף לבלוקים, טיח, אבק, לכלוך, שבירת קירות ועוד. אם עד היום רוב בעלי הבתים בישראל הלכו עם הראש בקיר בשיפוץ ועיצוב הבית, בשנים האחרונות הדבר השתנה לחלוטין. יותר ויותר אדריכלים, אנשי מקצוע ובעלי בתים עוברים היום לבניה ועיצוב באמצעות גבס. יש לו אינסוף שימושים מפתיעים בכל סוגי החדרים, ויתרונות רבים שאולי אפילו לא שמעתם עליהם

(שנה גודל)
הנמכת תקרה בשילוב תאורה + חיפוי דקורטיבי כולל תליית מזנון צף על קיר גבס

הוא מקצר פלאים את זמן השיפוצים, חזק וידידותי לסביבה, מעניק גמישות בתכנון הבית, מוזיל עלויות שיפוץ, חסין לאש, מים ורעש, מבודד ועמיד לאורך זמן, אפשר להשתולל עם העיצובים שלו בכל מקום בבית, וזאת רק ההתחלה. לא תאמינו כמה יתרונות יש לבניה בגבס בבית שלכם. אם אתם לפני שיפוץ, חושבים על שינוי הדירה או אפילו רק רוצים לעשות "שינויים קוסמטיים" קטנים בבית – הנה היתרונות העיקריים לבניה בגבס שיתנו לכם תוצאות מפתיעות, בית מעוצב למשעי ואפילו מנהל בנק מחייך.

מעוצב יותר, חסכוני יותר ונח יותר

"בשנתיים האחרונות אנחנו רואים שישראלים קונים לא רק לוחות גבס רגילים אלא יותר ויותר לוחות מיוחדים" אומר לנו יניב דואני – מנהל שיווק בניה וגבס בטמבור. "יותר מזה, ישנה מודעות גוברת לעולם הבניה הקלה שבו חל שימוש בלוח סופרבורד לשימוש חיצוני ולעמידות לתנאי מזג האוויר קיצוניים".

לפי מה שנראה בשטח, יניב צודק. לא סתם הבנייה והשימוש בלוחות גבס כיום נתפסים אצל בעלי המקצוע ואצל האדריכלים והמשפצים – כשיטת הבנייה המתקדמת, היעילה והכדאית ביותר. הגבס הוא חומר חזק (הרבה יותר ממה שחשבתם), קל לעיבוד ועיצוב בסגנונות שונים, והרבה יותר חסכוני למטרות בניה ושיפוץ. לא רוצים לסבול מלכלוך, אבק, בלוקים, טיח, חציבה בקירות ועוד "מתנות קטנות" שהשיפוצניק מביא איתו? תתעקשו על גבס. אין לכם הרבה זמן לשיפוצים והתקציב שלכם נמוך יחסית? עם גבס תוכלו לעשות שינויים מהירים בקלות ובתקציב נמוך יחסית. רוצים להשתולל עם עיצוב הקירות והחדרים? בתכנון נכון, גבס יכול לשמש אתכם בעיצוב מגוון אלמנטים בבית: קירות, מחיצות, שידות, ארונות, גומחות בקיר, מדפים, נישות ואפילו ספסלים וגופי תאורה ייחודיים. בקיצור, כפי שכבר הבנתם, כמעט כל מה שדמיינתם כשחשבתם על עיצוב לבית – אפשרי לביצוע עם גבס.

  נישות גבס למדפים בסלון ובמטבח - משמשות גם כמחיצות מעוצבות בין חדרים

מפחית רעשים – אפילו יותר מקיר רגיל

עד היום, מי שביקש למנוע מהרעש שבחוץ להיכנס אל תוך הבית, נאלץ להסתפק או בפתרונות עם עלויות גבוהות (כמו אריחי תקרה חוסמי רעש וזיגוג כפול/משולש של חלונות הבית), או בשיטות לא מספיק איכותיות כמו וילונות אקוסטיים ואפילו אטמי אוזניים. אבל היום, עם 'הלוח השקט' של טמבור, אפשר לישון בשקט. לא צריך להיות בתהליך כולל של שיפוץ או בנייה בבית, אלא פשוט להוסיף אותו נקודתית באזורים הבעייתיים – ע"י "הלבשה" של הגבס על הקירות הקיימים מבלי לשבור או לפרק שום דבר. היתרון המשמעותי ביותר של 'הלוח השקט' הוא הפחתת מדדי הרעש, ושימו לב – הוא מפחית מעבר רעשים יותר מקיר בטון. אם קירות הגבס שהיו נפוצים בשוק עד כה התאפיינו בדקיקות שלהם, כזו שאפשרה לשמוע כל דבר שקורה מאחוריהם, הלוח השקט מצליח להפחית עד 55 דציבלים מהרעש המועבר מצידו השני. איך זה מתאפשר? בזכות דחיסות גבוהה במיוחד, המקשה על מעבר גלי הקול.

יתרונות עד התקרה, וחזרה

מכיוון שגבס הוא חומר זמין שעלותו נמוכה, אפשר להשתמש בו גם להנמכת תקרות ולהסתרת פגמים עיצוביים. לראיה, השימוש בגבס בדיוק עבור מטרות אלו הפך פופולרי מאוד בשנים האחרונות. מרגישים שהתקרה אצלכם גבוהה מדי, והייתם רוצים ליצור תחושה של חלל אינטימי יותר? שימוש בלוחות גבס ליצירת קרניז חיפוי ומראה של תקרה נמוכה יותר הוא הפתרון האידיאלי עבורכם. יש בחלל שאתם מעצבים תעלות מיזוג או תעלות חיווט חשמל שאתם רוצים להסתיר? תוכלו לבנות סביבן קירות גבס שייצרו תחושה נקייה, אסתטית ונעימה בחלל. גם פגמים בקיר ניתן להסתיר בקלות בעזרת גבס – פשוט בונים על הפגם עצמו מדף או נישה בעזרת לוח גבס. פשוט, אסתטי, מהיר ומסתיר.

תכנית חלוקה פנימית לדירה באמצעות מחיצות גבס

בטיחותי ועמיד יותר בפני מים ואש

כשמדברים על בטיחות מעל הכל, לא מדובר בסתם סיסמה. מדובר בילדים שלכם, במשפחה שלכם וגם ברכוש שלכם. על כולם צריך לשמור, אם זה מאש, ממים ומנזקים שעלולים לקרות במידה ולא משתמשים בחומרים הנכונים ובטכניקה הנכונה. אם פעם היו רק 2 סוגים של לוחות גבס: סוג שעמיד לרטיבות (לוח ירוק), וסוג שעמיד בפני אש (לוח ורוד) – הרי שהיום, עם ההתפתחות הטכנולוגית בעולם הגבס, יש סוג נוסף – לוח FM של טמבור. סוג גבס זה מציע פתרון מקיף שמספק הגנה רב תכליתית וחוסך זמן עבודה יקר. השימוש בלוחות ה- FM מבטל את הצורך בתכנון ובהתקנת סוגים שונים של לוחות גבס. התקנת מחיצת דו-קרומית של לוחות FM תספק גם בידוד אקוסטי, גם עמידות לרטיבות וגם עמידות לאש. אתם יכולים להשתמש בו במטבח, במקלחת, בשירותים ואפילו בין החדרים.

חזק וידידותי לסביבה

פרט לגמישות העיצובית ולמחיר הנוח, לבנייה בגבס יש עוד יתרונות רבים. מכיוון שלוחות גבס הם גמישים, הם גם עמידים ולכן גם ייסדקו פחות מקירות רגילים. ואם אתם חוששים משימוש בגבס כי אתם חושבים שהוא לא מספיק חזק, תחשבו שוב. תוכלו לתלות עליו כמעט כל מה שתרצו עד משקל של 100 קילוגרם !

חשבתם לתלות בסלון מערכת קולנוע ביתית עם רמקולים חבויים וטלוויזיה של 100 אינצ'? אין בעיה. רוצים להתקין כיור צף באמבטיה או יחידת ארונות תלויה במטבח? בבקשה. הטכנולוגיה כבר עשתה בשבילכם את העבודה. צריכים לסגור מרפסת או לבנות קיר חיצוני? תוכלו להשתמש בסופרבורד – לוח גבס חזק במיוחד ובעל תכונות ייחודיות לשימוש חיצוני ופנימי.
לא פחות חשוב – אם אתם רוצים לשמור על איכות הסביבה, חשוב שתדעו שבנייה בגבס היא בנייה ירוקה שחוסכת אנרגיה ומזהמת פחות מבנייה רגילה.

אפשר להפליג עוד ועוד בשבחו ויתרונותיו של הגבס והוא יכול להוות פתרון אופטימלי במקרים רבים. יחד עם זאת, בחירת סוג לוחות הגבס ואנשי המקצוע שיתקינו לכם אותו גם היא חשובה, החל משלב התכנון ועד לשלב הגימור הסופי. אם אתם עדיין לא בטוחים איזה לוח מתאים לסוג השיפוץ שאתם מתכננים, או שיש לכם שאלות נוספות – אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו, ולבחור ביחד את הפתרון המתאים ביותר עבורכם.