עשוי לעניין אותך גם

יותר ויותר ישראלים מכניסים טוויסט עיצובי לקירות הבית

(שנה גודל)

כשהקירות מתחילים לדבר: הכירו את הטוויסטים העיצוביים שהישראלים מכניסים הביתה

כל מי שמבין בעיצוב ולייף סטייל מסכים: צבע חדש על קירות הבית יכול לרענן ולשמח, אבל שימוש באפקט דקורטיבי כבר מחולל שינוי ענק ומקפיץ את הטוטאל לוק לרמה אחרת. ליקטנו את שלושת האפקטים שמצליחים להפוך את הקירות להצגה הכי טובה בחדר:

בואו נודה באמת – לוויזואליה של הבית יש תפקיד מרכזי בחיים שלנו – עד כדי כך שחלל ביתי שצבוע בסטייל יכול לשדרג את האווירה והאנרגיה של הבית כולו. אחת הדרכים ליצירת דינמיקה עיצובית בלתי נשכחת ומקסום תחושת המרחב, הרבה מעבר לפוטנציאל שלו, היא צביעה באמצעות צבע שמגיע עם טוויסט, כלומר, עם אפקט. ואכן, לאחרונה, ניתן לראות יותר ויותר ישראלים שבוחרים לצבוע באמצעות אפקטים.
אז באמצעות אילו אפקטים תצליחו להגיע לתוצאה המיוחלת של קיר דקורטיבי עוצר נשימה? קבלו 3 אופציות:

שליכט אקרילי

בעבר, השימוש המקורי של השליכט היה לבודד מפני רטיבות או קור ולמנוע סדקים בקירות החיצוניים של הבית, אבל בזכות הטקסטורה המעניינת והמחוספסת שלו הוא הצליח לפרוץ כאפקט ויזואלי מבוקש ש"מולבש" גם בפנים הבית – על קיר דומיננטי בסלון, בפינת האוכל ואפילו בשירותי האורחים. לשליכט ישנם שלל "לוקים", כשהבולטים שבהם הם המראה הכפרי האותנטי (שליכט אקרילי) והמראה התעשייתי (טיח ערבה). 

שליכט אקרילי מסורק SEA GARDEN 0874D
שליכט אקרילי GYPSY’S GOWN 1434D

טיח ערבה

טיח הוא חומר שנועד ליצור שכבת ביניים בין הקיר לבין שכבת הגמר. בנוסף, הטיח גם מיישר את פני הקיר ומגן מפני חדירת מים. ישנם סוגי טיח שונים שהעיקרים שבהם הם טיח פנים, המעניק לקירות בחדרים מראה חלק ואחיד וטיח חוץ שמטרתו להגן על המבנה מפגעי מזג האויר. 

'ערבה' לדוגמא הוא טיח מינרלי, שניתן ליישם על קירות חוץ או פנים. מעניק לקיר מראה טבעי של בטון ואבן. הוא דוחה רטיבות, עמיד לקרני השמש, והגוון יישאר עמיד לאורך זמן. ניתן להשיג את הטיח ב-10 גוונים לבחירתכם

טיח ערבה אפור קלאסי אפור TA410

אפקט מטאלי זהוב, כסוף או מנחושת

כהמשך ישיר לחומרים טבעיים ששלטו פה בשנים האחרונות, כמו הבטון החשוף והקורטן (פלדה) – האפקט המטאלי מקבל מקום של כבוד. סדרת המטאל טאץ' מנגישה את הנצנוץ המטאלי העדין באמצעות שלושה גוונים – זהב, כסף ונחושת. הלוק המוזהב מכניס דרמה ובולטות לחלל ומיועד למי שלא מפחד מעוצמה. המראה הכסוף לוקח אותנו למחוזות אורבניים והייטקיסטיים יותר, והנחושת מתאימה למי שמחפש טאץ' יוקרתי.

כמתבקש מצבעים בעלי אופי (בניגוד לצבעים "רגילים") – צביעה עם אפקטים היא טיפה יותר מתוחכמת מהרגיל ומלווה בטכניקות שונות: ישנם סוגי אפקטים שזקוקים למריחה בתנועות שתי וערב, ישנם אפקטים שנוצרים באמצעות 'סירוק' של מברשת גסה על הקיר, ישנם כאלו שניתן לצבוע בשיטת "עשה זאת בעצמך" ויש אפקטים כמו השליכט לדוגמה, שמצריכים בעל מקצוע. מה שבטוח הוא שהטקסטורה החד-פעמית של האפקטים תעניק לבית שלכם מראה ייחודי ועוצמתי!