עשוי לעניין אותך גם

צובעים בעצמכם את הקירות בבית? הנה כל מה שלא סיפרו לכם:

האמת? עייפנו מכל הטיפים השחוקים על "איך לצבוע את הבית נכון", אז החלטנו לקפוץ ל"חמ"ל הצבע" של טמבור אליו זורמות מאות שיחות טלפון בשבוע של ישראלים שצובעים את הבית ונתקלים בבעיות בזמן אמת. קבלו הצצה לטעויות הצבע שאף אחד לא מדבר עליהן:

(שנה גודל)

"הזיזו את הרהיטים למרכז החדר"
"כסו את שקעי החשמל במסקנטייפ"
"צבעו שכבה ראשונה, המתינו שעתיים ואז צבעו בשכבה שנייה"
אלו רק טעימות קטנות מהעצות הגנריות שמופיעות כבר עשרות שנים בכל מגזין, בלוג או כתבה שעוסקים בצביעת הבית. אבל בחיים כמו בחיים, אלוהים נמצא בפרטים הקטנים ומסתבר שכדי לצבוע בהצלחה את הקירות בבית חייבים להכיר את הטעויות הנפוצות שרוב האנשים עושים בשטח. בדיוק בשביל זה נפגשנו עם קרן רהב, מנהלת בית טמבור ומוקד מומחים שריכזה עבורנו בפעם הראשונה את הטעויות הכי פופולאריות בעולם הצביעה:

לא משתמשים בצבע יסוד
"הרבה פעמים, אנשים שצובעים בעצמם ניגשים לטמבוריה, קונים את הצבע המועדף עליהם, מגש ורולר וישר ניגשים לעבודה. הם שוכחים או לא יודעים שלפני המפגש של הצבע עם הקיר – ישנם 2 סוגי קירות שמחייבים מריחת צבע יסוד: קירות שצבועים בסיד וקירות שעברו תיקונים/שיפוצים.
הרי מה העניין? הקירות האלו מלאים בחומר אבקתי וברגע שמורחים עליהם באופן ישיר את הצבע האקרילי (הצבע שבחרנו) – זה פשוט לא מחזיק מעמד, כי אין את האלמנט של ההדבקה.
אנשים מתקשרים אלינו ולא מבינים איך יכול להיות שפתאום מתקלף להם הצבע הטרי מהקיר או איך נוצרו להם הפרשים בגוונים. התשובה זהה בשני המקרים: הם לא השתמשו בצבע יסוד".

יש לכם קיר בצבע סיד או קיר שעבר תיקונים? אתם חייבים צבע יסוד

לא מדללים כמו שצריך
"כמעט כולם יודעים שהצבע לא עובר ישירות מהאריזה אל הקיר. שלב הדילול הוא יחסית מוכר בציבור, הבעיה היא שכל אחד עושה את זה בסגנון חופשי.
אז בואו ניישר קו: כשאנחנו מכינים את שכבת הצבע הראשונה נדלל אותה ב-15 עד 20 אחוז של מים, מדובר על בערך כוס מים לליטר של צבע. בשכבה השנייה זה יהיה מצומצם יותר ונוסיף בין 10 ל-15 אחוז של מים, זאת אומרת: המרקם של שכבת הצבע השנייה יהיה מעט סמיך יותר מהראשונה".

"את שכבת הצבע הראשונה נדלל ב-15 עד 20 אחוז מים"

לא ממתינים בין ערבוב הצבע לצביעה
"אסור שהמפגש הראשוני בין הרולר לקיר יהיה בהול. מה הכוונה? הרבה מאוד אנשים שופכים את הצבע למגש, מדללים, מערבבים וישר ניגשים לקיר. שימו לב: זו טעות גדולה! פעולת הערבוב יוצרת אוויר כלוא בצבע, מה שגורם לבועות אוויר.
כדי להימנע מבועות או ממראה גבשושי של קליפת תפוז – חייבים להמתין כמה דקות טובות ולאפשר לצבע לנוח. ההמתנה משחררת את האוויר מהצבע וזה שלב קריטי שיגרום למראה הסופי להיות הכי חלק שאפשר".

אחרי הערבוב, יש להמתין כמה דקות ולתת לצבע לנוח. כך תימנעו מבועות צבע

לא מורידים צבע מיותר מהרולר או מהמברשת
"יש עוד משהו שמתפספס לרוב האנשים בדקה ה-90 ויכול לחרב את כל הצביעה: שאריות הצבע המיותרות שנדבקות לרולר או למברשת.
אחרי שדיללנו, ערבבנו, המתנו מספר דקות וטבלנו את הרולר בתוך הצבע – חובה להעביר את הרולר הספוג על השטח המפוספס במגש הצבע. הגלגול של הרולר הלוך ושוב על האזור הגבשושי של המגש – ממש סוחט את הרולר, מוריד את הצבע המיותר ומשאיר עליו את המינון המדויק של הצבע. לא יותר מדיי ולא פחות מדיי".

גלגול של הרולר הלוך ושוב על האזור הגבשושי של המגש - יוריד את שאריות הצבע המיותר

לקראת סיום קרן מספרת שיש גם רגעים מאוד משעשעים במוקד של טמבור: "אני חייבת להודות שהישראלים מאוד יצירתיים כשזה נוגע לצביעת הקיר, ולא פעם אנחנו מקבלים שאלות מאנשים שמחפשים גוון מיוחד שיבודד להם את הרעש מהרחוב, צבע שיגרום ליונים להחליק ואפילו צבע שישתיק את הבכי של התינוק.
בשורה התחתונה צריך לזכור שלצבוע קיר או חדר בבית זה לגמרי אפשרי ולא מדובר במדע טילים. עם הכוונה נכונה, עם הצבע הנכון ואחרי קריאת הכתבה הזו – אני בטוחה שכל אחד יעשה יעשה את זה בהצלחה רבה!".

איזה איזור בבית אתה מתכנן לצבוע?

Loading ... Loading ...

כמה פעמים צבעת בעצמך?

Loading ... Loading ...