מראה בטון – הטון העדכני של עולם העיצוב

אחת המגמות הבולטות בעולם העיצוב בשנים האחרונות היא החזרה לחומרים הגולמיים ושילובם בעיצוב הבית – חומרי אדמה, מתכת וגם בטון, הנחשב לאחד מחומרי הבנייה הנפוצים ביותר. אותו בטון, שבעבר כוסה בשכבות של צבע כדי להסתיר את המראה האמיתי שלו, עומד עכשיו חשוף בחזית הבמה, כאשר אדריכלים ומעצבים רבים בוחרים להשתמש בו בחללים ובמבנים מעוצבים. אז למה להשתמש בבטון חשוף ואיך משתמשים בו נכון בעיצוב הבית?

(שנה גודל)
אפקט בטון משתלב היטב עם עץ טבעי, עור ומתכת תעשייתית | גוון BE430

הפופולריות של המראה התעשייתי

המראה התעשייתי הוא טרנד פופולרי במיוחד שמעצבים רבים בחרו לאמץ. הוא מתאפיין בחשיפה של חומרי הבנייה (אלו שבדרך כלל אנחנו נוהגים להחביא), בשימוש בחומרים טבעיים כמו מתכת ועץ, ובמינימליזם של גוונים ופריטים בחדר. המראה הסופי הוא מראה גולמי ולא-גמור שלמרות הכל נראה מושלם. אפשר לראות כיום את המראה התעשייתי בדירות סטודיו עירוניות, בבתים פרטיים מודרניים וגם בחללים מסחריים כמו משרדים או חנויות.

בטון חשוף למראה אורבני

אם פעם מראה של בטון חשוף היה מקושר אצלנו אוטומטית למבנה תעשייתי או מבנה לא גמור, כיום טרנד הבטון החשוף הולך ומשתלט על עולם העיצוב וניתן לראות יותר ויותר חללים פנימיים בהם הבטון מהווה לא רק חומר גלם אלא חומר עיצובי, המקנה לחלל מראה אורבני-תעשייתי יחד עם מראה צעיר ואופנתי. מעבר לקירות שמעוצבים עם בטון חשוף, תוכלו למצוא כיום גם מגוון אקססוריז כגון אהילים, עציצים, כיורים ואפילו תכשיטים עשויים מבטון.

שימוש בבטון חשוף בעיצוב הבית

בעולם העיצוב אימצו בחום את טרנד הבטון החשוף ויש לא מעט מוצרים וצבעים יחודיים שמעניקים לחלל הבית את המראה של בטון חשוף. רוצים להעניק לבית שלכם מראה אורבני-תעשייתי? המוצרים הבאים יעזרו לכם לעשות את זה בקלות:
ערבה – טיח מינרלי, שניתן ליישם על קירות חוץ או פנים. מעניק לקיר מראה טבעי של בטון ואבן. הוא דוחה רטיבות, עמיד לקרני השמש, והגוון יישאר עמיד לאורך זמן. ניתן להשיג את הטיח ב-10 גוונים לבחירתכם.
אפקט בטון –צבע אקרילי על בסיס מים שיוצר מראה של בטון חשוף וניתן ליישום עצמי בקלות ובמהירות. כמה יפה, ככה פשוט.

חדר שינה אורבני | טיח ערבה TA410
אפקט טבעי ומרגיע בשילוב צבעים רכים | גוון BE430

כדי להשתמש בבטון בקירות פנימיים בלי ליצור מראה מנוכר מדי בחלל, רצוי לבחור קיר אחד בחדר שיהווה את הקיר הדומיננטי. צבעו את הקיר באפקט בטון או בטיח ערבה, כזה שישווה לקיר מראה בטון טבעי. צבעו את שאר הקירות בחדר בגוון ניטרלי והוסיפו רהיטים מחומרים טבעיים, כמו עץ או מתכת, יחד עם אקססוריז בצבע נועז כמו צהוב, על מנת לקבל מראה אורבני מושלם. צפו כיצד עושים זאת:

מתחשק לכם לאמץ את מראה הבטון החשוף, אבל לא בטוחים איזה גוון ישתלב אצלכם בבית בצורה הטובה ביותר? תוכלו להיעזר במניפת הגוונים של אפקט הבטון ולהגיע לבית טמבור, כדי לראות את הגוונים במציאות. בהצלחה!