עשוי לעניין אותך גם

השאירו מספר פרטים ומומחה לגמילה יחזור אליכם בהקדם:

הכירו את האישה שנלחמת בחברות הטבק

איילת שקד עשתה מהפכה בעולם המשפט, על מה שנטע ברזילי עשתה כבר שמעו בכל העולם – והיום אנחנו רוצים להכיר לכם את מי שלקחה על עצמה להילחם בחברות הטבק ולהחזיר לישראלים את החמצן לריאות. הכירו את מרב נירן

(שנה גודל)

מה לא נכתב עוד על סיגריות והנזק שהן גורמות. עשרות אלפי מחקרים כבר נעשו על נזקי העישון. אבל לפעמים כל הנתונים שזורמים ממשרד הבריאות, מהאגודה למלחמה בסרטן ואפילו מה-OECD – לא 'מדגדגים' לציבור המעשנים. במקרה הטוב – הם יקראו את המחקר או הדוח החדש וידליקו סיגריה לפני שיגיעו לפסקה השנייה.
בשנים האחרונות אנחנו מקבלים הוכחות, בכל פעם מחדש, לכך שבנושאים מסוימים אנשים פרטיים מצליחים היכן שארגונים ופוליטיקאים נכשלים, וזה בדיוק מה שקורה לאחרונה בנושא העישון.

איך מישהי שמעשנת קופסה וחצי ביום במשך 10 שנים – נגמלת ביום אחד?

זה בדיוק מה שקרה למרב נירן (34), מנהלת הדרכה – מנחה בכירה, וחלק מהצוות שמפיץ בישראל את השיטה שמצליחה לגמול מיליוני אנשים בכל העולם. "התחלתי לעשן בגיל 14, והרגשתי ש"נולדתי מעשנת", הרגשתי שזה חלק מהאופי שלי, הרגשתי שאנשים לא-מעשנים פחות מעניינים אותי ואפילו קיוויתי לבחור בן זוג מעשן כדי שיבין אותי ונוכל ליהנות מהסיגריות יחד. על השיטה הזאת שמעתי לראשונה, מידיד שהיה לי בזמן הצבא, הכינוי שלו בבסיס היה "הקטר" והיינו רגילים לעשן יחד המון! האמנתי שהחברות שלנו מבוססת על קפה וסיגריה. שנתיים אחרי השחרור לא התראינו וערב אחד נפגשנו בחתונה של חבר משותף. ראיתי שהוא נראה מעולה, לא עלה גרם, שותה בירה, רוקד, אוכל אבל משהו אחד היה חסר – לא היתה לו סיגריה ביד. הייתי בטוחה שהוא ישבר כי איך אפשר ליהנות בחתונה בלי סיגריה? אבל לא רק שהוא לא קינא בי שלי יש את הפריווילגיה לעשן, ראיתי שהוא אפילו מרחם עליי! הוא סיפר לי שהוא נגמל בשיטה חדשה שרק הגיעה לארץ, ואז הבנתי שהפסקת העישון שלו שונה מכל הפסקות העישון ששמעתי עליהן או התנסיתי בהן בעבר. הוא לא סובל. הוא לא מתגעגע לעישון וזה לא חסר לו בכלל. כשחזרתי הביתה דיברתי על זה עם אמא שלי ויום למחרת היא רשמה אותי לשיטה החדשה בלי שידעתי".

מרב נירן - האישה שתגמול אתכם מהסיגריות

הגעתי לסדנה סקפטית מאוד וצינית, אבל הסכמתי להקשיב. מה שמצא חן בעייני הוא שבפעם הראשונה דיברו איתי על סיגריות מבלי לדבר על נזקים. דווקא שאלו אותי מה אני אוהבת בעישון ועוד אמרו לי לעשן תוך כדי. אז הקשבתי ועישנתי והקשבתי ועישנתי ואחרי 6 שעות, יצאנו לעשן את הסיגריה האחרונה, כיביתי אותה ולא עישנתי מאז. עברו מאז 9.5 שנים. בשנתיים הראשונות לאחר שנגמלתי עבדתי בשיווק והנחיית קבוצות, אבל הרגשתי שהייעוד שלי הוא במקום אחר.

מהרגע שנגמלתי משהו התחיל להציק לי בעבודה, עד שהבנתי שהייעוד של הקריירה שלי הוא לגרום למעשנים אחרים, סקפטיים חוששים כמוני – להבין שלא נגזר עליהם להמשיך לעשן לכל החיים ולסבול, או להפסיק לעשן ולסבול (להשמין, להיות עצבנית, להתגעגע וכו'). החלטתי שהתפקיד שלי זה להפיץ את הבשורה והמפגש הישיר הזה עם גברים, נשים, צעירים ומבוגרים (מה שהיה מאוד חסר לי בתחום השיווק) הצליח 'להדליק' את האידיאליסטית שבי. הבנתי שהמון המון זמן הייתי רדומה ולא מילאתי את הייעוד שלי."

"עשיתי 1+1 ויצא: מהפך"

מרב ממשיכה בסיפורה האישי ואומרת: "מבחינתי עברתי רעידת אדמה כפולה: הראשונה הייתה שהפסקתי לעשן בקלות אחרי המון שנים, והשנייה הייתה שמצאתי את הייעוד שלי בחיים – אימון והנחייה של אנשים שנמצאים בדרך לשינוי. ברגע שעשיתי 'זום אאוט' על שני האירועים המכוננים האלו – הבנתי שאין מנוס משילוב של השניים. החלטתי להיות שגרירה של השיטה שגמלה אותי מסיגריות ולהפיץ את הבשורה למי שרק אפשר.
עשור מאוחר יותר, כשאני חלק מהנהלת הארגון ועם עשרות אלפי ישראלים שלא נוגעים יותר בסיגריה בזכותנו – אני יכולה לומר שעשינו פה מהפכה של ממש".

הדרך לריאות נקיות, רצופה בשיטות כושלות – ואחת שמצליחה

מרב אומרת בלב גלוי שהיום עישון נראה לה כמו הפעולה הכי מיותרת שיש, ובתגובה לשאלת מיליון הדולר: "מדוע דווקא השיטה שהבאתם לישראל מצליחה, היכן שהאחרות נכשלות"? היא עונה:

  1. לא תתגעגעו לסיגריות ולא תקנאו במעשנים – מה שהכי בולט בשיטה זה השחרור המלא מהסיגריות. מי שנגמל בדרך הזאת לא מרגיש את הצורך לברוח מכל מיני הרגלים שנקשרים אצלו אוטומטית עם הסיגריה. תאמינו או לא, כוס הקפה והבירה, ואפילו הבילויים בחברת החברים המעשנים שלכם – יישארו בדיוק כמו פעם, רק עם הבדל אחד – אתם לא תחזיקו סיגריה, ואפילו לא תרצו בכך.
  2. מסגרת מקצועית – כל המדריכים הם מעשנים לשעבר ומומחים בתחום שהוסמכו לשיטה ע"י החברה העולמית.
  3. גמילה במפגש אחד בלבד – אורך המפגש 6 וחצי שעות, כולל הפסקות קפה, ארוחה קלה והפסקות עישון קבועות מדי שעה. נכון שזה נשמע מוזר, אבל תוכלו להמשיך לעשן לאורך כל המפגש.
  4. בלי הפחדות – לא תראו אצלנו מצגות עם תמונות מבהילות של ריאות שחורות או של חולים רגע לפני המוות.
  5. בלי תופעות לוואי – המטרה היא לעבור את הגמילה מניקוטין ללא תופעות לוואי דוגמת עצבים והשמנה.
  6. מערך תמיכה שלא עוזב אותך – רוב האנשים מפסיקים לעשן בקלות ולתמיד אחרי מפגש אחד, אבל למקרה שתזדקקו – יעמדו לרשותכם צוות תומכי גמילה מקצועיים שזמינים טלפונית 7 ימים בשבוע מ-9:00 עד 21:00. בנוסף תוכלו להגיע למפגשי חיזוק אם תרצו בכך.
  7. אחריות מלאה לתוצאות או החזר כספי – אנחנו כל כך בטוחים בעצמנו ובשיטה, שאנחנו מתחייבים על החזר כספי במידה ומישהו מהלקוחות שלנו חוזר לעשן.

המעשנים ה"כבדים" הכי מפתיעים

כשמרב מדברת על מעשנים כבדים, נדלק לה אור מיוחד בעיניים. "בכל סדנה מגיע מעשן שבטוח שהוא המעשן הכי כבד והכי מכור שאפגוש. הוא מרגיש שהוא נולד להיות מעשן ושאורח החיים שלו כל כולו "משולב" בסיגריה. הוא מרגיש שהוא לעולם לא יצליח להיגמל, ושכנראה הוא מקרה אבוד. ובסוף, אנחנו רואים שיש להם אחוזי הצלחה זהים לכל מעשן אחר שמגיע. אחוזים גבוהים מאוד. יש לנו נטייה להרגיש שאנחנו מקרה "מיוחד", להרגיש ש-לנו יהיה יותר קשה להיגמל, כי 'איך זה יכול להיות קל? הרי ניסינו ונכשלנו כל כל הרבה פעמים'. חשוב לי לומר לכל המעשנים שאולי הם מאוד מיוחדים – אבל בנוגע לעישון שלהם הם לא. ההמלצה שלי – תנו למומחים לעזור לכם. יש דרך להיפטר מהעישון, והיא פשוט עובדת."

לסיום, אחרי המהפכה שעשו מרב נירן וחבריה בישראל, אפשר לומר שהיא קיבלה בזכות את מקום הכבוד בין אותם אנשים שהצליחו לעשות שינוי אמיתי בחיים שלנו.

רוצים להגיע לסדנה ולהפסיק לעשן בקלות ובמהירות?

השאירו פרטיכם כאן: