עשוי לעניין אותך גם

לא מצליח להפסיק לעשן? זו לא אשמתך

ניסיתם להיגמל מסיגריות וחזרתם לעשן? ניסיתם חמש פעמים, עשר או עשרים? אז יש לנו חדשות בשבילכם: אם טרם הגעתם לניסיון ה-30 או ה-40 אתם ממש לא מיוחדים…

(שנה גודל)

תראו מה זה פייק ניוז: במשך שנים מספרים לנו סיפורי הצלחה על מעשנים כבדים שהצליחו להיגמל צ'יק צ'ק. ממש בקלות.
אבל איפה זה שם אותנו? המעשנים שמנסים להפסיק לעשן, נכשלים, חוזרים לעשן וחוזר חלילה?

מחקר קנדי מקיף שהתוצאות שלו מתפרסמות כעת בכל העולם חושף ש-30 ניסיונות של גמילה זה המספר הממוצע שבן אדם נורמטיבי צריך כדי להפסיק לעשן.
במילים אחרות: גם אם ניסיתם 15 פעמים ובסוף חזרתם לעשן, זה ממש נורמלי.
ניסיתם 29 פעמים ולא הלך? זה ממש לא אשמתכם.
סוף סוף מחקר בינלאומי שמנפץ את כל האשליות שמכרו לנו ומוכיח שחור על גביי לבן, שאם נכשלנו בניסיון גמילה, אנחנו ממש לא מיוחדים או יוצאי דופן – אנחנו בדיוק כמו כולם.

במרכז לגמילה בשיטת אלן קאר הבינו את זה מזמן וכבר שנים שהם מנפצים את תעשיית השקרים שמנסים למכור לנו, המעשנים הכרוניים. "כל פעם מחדש אני נדהם" אומר רמי רומנובסקי, מכור לשעבר והאיש שהביא לישראל את השיטה המצליחה בעולם לגמילה מעישון: "מגיעים אלינו אנשים הישגיים ומצליחנים שעושים חיל בכל התחומים במשק, החל מאנשי היי-טק וסטארט אפ ועד לרופאים, אבל כשזה מגיע לסיגריות, הם בטוחים שהאחריות היא על הגב שלהם.
הם מדברים על כך שעישון הוא התחום היחידי בחיים שלהם שהם לא מצליחים בו, הם משתמשים במילים 'אשמה' ו'העדר כוח רצון' ובעיקר הם מפקפקים בעצמם.
האמת היא שזה הפוך: אין להם יד ורגל בדבר, זה נטו מניפולציה כימיקלית של חברות הטבק".

סוף סוף מסירים את האשמה מהמעשנים

מה יש בשיטה של אלן קאר שמצליח?

פשוט מאוד: השיטה לא מתעסקת בכלל עם החלק המכור, אלא עם החלק הבריא.
הנחת העבודה היא שאת החלק המכור, זה שממש אוהב לעשן, לא צריך בכלל להכניע או להילחם בו, ולכן נגמלים בשיטה זו מדווחים שהם לא מרגישים מאבק וקושי.
במילים אחרות: מדובר בשיטה שלא גומלת מהסיגריה, אלא מהרצון לעשן, וכהוכחה חותכת: כבר 30 מיליון בני אדם הצליחו להיגמל – ללא יסורי מצפון ועם המון ביטחון.

ויש עוד כמה דברים שתופתעו לגלות בגמילה:

  1. הגעגועים לסיגריות והקנאה במעשנים פשוט נעלמים – השחרור מהסיגריות הוא טוטאלי ומי שנגמל בדרך הזאת לא מרגיש צורך ל'ברוח' מכל מיני הרגלים שמתחברים אצלו אוטומטית עם הסיגריה. תאמינו או לא, הכוס קפה והבירה, ואפילו הבילויים בחברת החברים המעשנים שלכם – יישארו בדיוק כמו פעם, רק עם הבדל אחד: אתם לא תחזיקו סיגריה, ואפילו לא תרצו.
  2. מרבית האנשים מפסיקים במפגש אחד בלבד של 6 שעות – באלן קאר מציעים דרך אחת שחוסכת הרבה מאוד עוגמת נפש, אכזבות וזמן, ומי שיזדקק לעזרה נוספת יכול להגיע למפגשי חיזוק נוספים ללא תוספת תשלום, כמה שצריך ועד גמילה מלאה.
  3. סיגריה בין לבין–  תאמינו או לא, ביום של הסדנה יש הפסקות סיגריה קבועות.
  4. בלי הפחדות–  לא תראו מצגות עם תמונות מבהילות של ריאות שחורות או של חולים רגע לפני המוות.
  5. תופעות לוואי – Out – המטרה היא לעבור את הגמילה מניקוטין ללא תופעות לוואי כמו עצבים והשמנה.
  6. אחריות מלאה לתוצאות או החזר כספי – התחייבות על החזר כספי במידה ומישהו מהלקוחות חוזר לעשן.

לסיכום, סוף סוף מתחילים להבין בארץ ובעולם שאנשים שחוזרים לעשן שוב ושוב, הם בכלל לא יוצאי דופן או בעייתיים. הם הסטנדרט. המהפכה הזאת מתרחשת הרבה בזכות השיטה של אלן קאר שמצליחה לגמול מיליוני מעשנים ושומרת על רף גבוה של 90% הצלחה.

מעוניינים להיגמל בצורה שונה מכל מה שהכרתם עד היום? השאירו מספר פרטים ויועץ גמילה מטעם "אלן קאר" יחזור אליכם:

שינוי גודל גופנים