עשוי לעניין אותך גם

כך למדתי איך להרוויח משוק ההון

בגיל 19, כשכולם חשבו על הטיול במזרח או בדרום אמריקה, נטלי פורמן החליטה לעשות בדיוק את הדבר ההפוך ופנתה ללימודי שוק ההון. היום, כמעט עשור אחרי ההחלטה הגורלית, כשבני המחזור שלה רק מתחילים את הקריירה שלהם, היא מגלגלת כבר עשרות אלפי שקלים בחודש. יצאנו לברר למה בחרה להתמחות דווקא בשוק ההון ומה סוד ההצלחה שלה?

כשהתחלתי את הדרך בשוק ההון לפני כמעט 10 שנים, רציתי פשוט ללמוד איך מרוויחים הרבה כסף. בזמנו היה מאוד לא אופייני לילדה בגיל 19 להיכנס לתחום ה"מפחיד" של שוק ההון. אנשים רבים בסביבתי ניסו להוריד אותי מהרעיון ואמרו לי שזה סיכון גבוה מדי, שאני מבזבזת את הזמן שלי, ושעדיף לעשות תואר באוניברסיטה כמו כולם. אבל אני האמנתי בדרך שלי ובחרתי בלימודי שוק ההון למרות זאת. היום אני כבר לא מאמינה, אני יודעת! ללא ספק קורס לימודי שוק ההון היה יריית הפתיחה הטובה ביותר שיכלתי לבחור לקריירה שלי", מספרת נטלי פורמן.

ומה קרה מאז שקיבלת את אותה ההחלטה?

"היום אני בת 28, ובקרוב אהיה אמא לראשונה. בעשור האחרון עברו הרבה מים בנהר, הפכתי את העיסוק במסחר בשוק ההון למקצוע עיקרי. הספקתי ללמוד תואר ראשון בניהול ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון שוק ההון וייעוץ ארגוני.

"לפני כשלוש התחלתי לעבוד כמרצה במכללת פסגות ונכנסתי לשוק העבודה הרשמי כמנהלת תיק השקעות בבית השקעות. אבל עדיין, גם היום אחר שסיימתי שני תארים אקדמיים אני חייבת לציין שהכלים שניתנו לי בקורס לימודי שוק ההון לפני עשר שנים, הם הכלים שפתחו לי את הדרך יותר מכל מסגרת לימודית אחרת ועזרו לי להבין איך משקיעים נכון וחכם".

מתי התחלת לראות רווחים מההשקעות שלך בשוק ההון?

 "עם הכלים שרכשתי בקורס התחלתי להשקיע כעיסוק צדדי – לממן את עצמי בזמן הלימודים – אבל ככל שעשיתי את זה יותר, כך התוצאות שלי השתפרו ומהר מאוד הבנתי שאם אפנה להשקעות שלי קצת יותר זמן, אוכל להפוך אותן למקור הכנסה עיקרי ויציב שיממן אותי גם לאחר הלימודים".

"את הכלים החשובים ביותר להשקעות בשוק ההון קיבלתי בקורס"

קורס אחד בשוק ההון באמת יכול להביא אותך למצב של רווח?
"תני לי לעשות לך קצת סדר בבלגן, כמו כל דבר בחיים, זה לא קסם. ביום הראשון את כנראה לא תצליחי להכפיל את ההשקעה שלך, אבל אם אני הצלחתי די מהר, בעזרת כמה כלים פשוטים והשקעה נבונה של סכומים קטנים  לייצר הכנסה פאסיבית שסגרה לי את החודש, כל אחת יכולה.
"לאחר מכן הפכתי את העיסוק בשוק ההון להכנסה העיקרית שלי, כשבחרתי להתמסר ולהשקיע בזה את רוב זמני.
"אם את חושבת להתחיל ללמוד את התחום, אני רוצה לומר שבכל אחת ואחד מאתנו, יש את כל מה שנדרש ואף יותר, כדי לייצר לעצמה הכנסה נוספת. כל מה שנדרש כדי לממש את הפוטנציאל הם כלים פשוטים מעולם המסחר בשוק ההון שניתן לקבל בקורס קצר יחסית.

למה בעצם נשים מפחדות להיכנס לתחום?
"עולם המסחר בשוק ההון מרתיע לא מעט אנשים, יש מוסכמות חברתיות, סטיגמות ותבניות חשיבה מסוימות שמביאות לכך שהנרתעות העיקריות יהיו דווקא נשים. זאת למרות שמחקרים מראים שנשים מתגלות כמנהלות חשבונות ותיקי השקעות מוצלחות הרבה יותר מגברים.
"אסוציאטיבית, רוב הנשים חושבות ששוק ההון הוא כולו מספרים, חישובים ונוסחאות. באופן סטריאוטיפי, עולם התוכן הזה מרתיע נשים. בנוסף, שוק ההון נתפס כקזינו חוקי: מי שסוחר בעצם מהמר, והימורים נחשבים להתנהגות גברית. על כל אלה נוסף גם החשש (אותו חולקים אתנו גם הגברים) מהלא נודע – ממונחים לא מוכרים כמו דיווידנדים ואג"חים ומסימן השאלה כיצד ניתן להתפרנס ולחיות מזה.
"אבל כמו בכל תחום, כאשר לומדים את הכללים, המסחר בשוק ההון יכול להפוך למקצוע מאוד ריווחי ובהחלט ניתן לפתח אותו לקריירה משגשגת".

התמונה לקוחה מתוך הבלוג של נטלי במגזין The Marker

מי שרוצה היום להיכנס לתחום, מה את ממליצה לו לעשות?
"אני ממליצה להתחיל בקורס ניהול תיקי השקעות. רוב הסיכויים שמי שילמד בקורס הזה יתחיל לסחור כבר במהלכו וגם אם בראשית הדרך ההכנסה תהיה קטנה, עם הזמן והניסיון החושים יתחדדו והרווחים יגדלו.
"למעשה, גם אם בוחרים שלא לעסוק בתחום, בקורס רוכשים ידע אדיר בחשיבותו על התנהלות פיננסית לחיים. ידע שמאפשר להגדיל בעקביות את רמת החיים ולהגיע לעצמאות פיננסית, ולכן אני חושבת שכל אחד ואחת צריכים לעשות קורס בשוק ההון".

מעוניינים לדעת יותר על השקעות בשוק ההון והתנהלות פיננסית חכמה? – השאירו פרטיכם כדי לקבל ייעוץ לימודים בחינם

לשיחה עם יועץ ללימודי שוק ההון ולבדיקת זכאות למלגה, השאירו פרטיכם כאן:

הנני מאשר קבלת מידע שיווקי
שינוי גודל גופנים