עשוי לעניין אותך גם

החוק הפורטוגלי שמאפשר ליהודים ממוצא מזרחי לקבל אזרחות אירופאית (ולמה כדאי לנצל אותו ב-2020)

(שנה גודל)

אחד החלומות הגדולים של כל אחד מאתנו הישראלים, הוא לקבל אזרחות אירופאית. אזרחות שתאפשר לנו לעבוד או להקים עסק באירופה, להכנס לארה"ב בלי הצורך בהוצאת ויזה, לבקר במדינות שישראלים מוגבלים מלהיכנס, ליהנות מההטבות הסוציאליות הרבות והכי חשוב שתמיד ישאיר לנו או לילדנו את האופציה, רק את האופציה, פשוט לקום ולעזוב. בדקו עוד היום, בחינם וללא כל התחייבות, אם גם אתם זכאים לאזרחות אירופאית וליתרונות הרבים שהיא מעניקה למחזיקים בה.

הדרך לאזרחות פורטוגלית מתחילה כאן

חלון הזדמנויות היסטורי לצאצאי עדות המזרח!
אזרחות אירופאית היא ללא ספק אחד הדברים הנחשקים ביותר אצל הישראלים והמרדף אחריה מעסיק כבר שנים המון ישראלים שמבינים את היתרונות הרבים שבאחזקת אזרחות נוספת. 
עד לא מזמן, מי שלא היה נצר למשפחה אשכנזית טהורה, כזאת שסבא וסבתא עלו מפולין או לפחות מרומניה, לא הרשה לעצמו אפילו לחשוב על אזרחות אירופאית.
אבל היום, בזכות החוק הפורטוגלי החדש – המצב השתנה לחלוטין. פתאום, דווקא לצאצאים של יוצאי מרוקו, מדינות הבלקן, טורקיה, בולגריה, סוריה ועוד – הרבה יותר קל לקבל אזרחות פורטוגלית.

למה מגיעה לנו אזרחות פורטוגלית?
לפני כשנתיים החליטה ממשלת פורטוגל לעשות שינוי בחוק העוסק במתן אזרחות ליהודים שהינם צאצאים של מגורשי ספרד וההחלטה הייתה פשוטה: כל מי שיכול להוכיח שמשפחתו גורשה במהלך "גירוש ספרד" למדינות אחרות כמו מרוקו, אלג'יר, טוניס, לוב, סוריה, טורקיה, בולגריה, איטליה, הולנד, מצרים ורשימה ארוכה מאוד של מדינות רבות אחרות, יוכל להגיש בקשה לזכאות לאזרחות פורטוגלית ללא התחייבות.
אם המשפחה שלך היא מהאזורים האלו ייתכן והמקור שלה הוא דווקא בספרד, משם גורשו היהודים לפורטוגל השכנה ואחר כך התפזרו באזור אפריקה ואירופה עד שהגיעו לישראל.

איך זה עובד? מה התהליך לקבלת אזרחות פורטוגלית?
כל אחד יכול להגיש את הבקשה בעצמו מול הרשויות הפורטוגליות אבל על מנת להמנע מבירורקרטיה אין סופית מומלץ להיעזר במרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית, שמהווה גורם מוסמך ויש בידיו את הידע והניסיון להמציא את המסמכים הנדרשים ולנהל תהליך שנגמר בהצלחה.

התהליך במרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית עובד על בסיס הצלחה                                                                            בשלב הראשון כל שעליכם לעשות זה בדיקת זכאות ראשונית חינם וללא כל התחייבות, בכך שתענו כבר עכשיו על מספר שאלות בסיסיות בלחיצה על הקישור הזה – בדיקת זכאות חינם>>

במידה ותמצאו זכאים בבדיקה החינמית הראשונית ותבחרו להמשיך בתהליך, תוכלו להתקדם לשלבים הבאים, התשלום בעבור עלויות קבלת האזרחות נעשים עפ״י שלבי ההתקדמות. לדוגמא במידה ולא עברתם את השלב הראשון והחשוב, שהוא הכרה על ידי הקהילה היהודית בכך שהנכם צאצאי למגורשי ספרד – כספכם יוחזר במלואו. במידה וקיבלתם את ההכרה מהקהילה, תוכלו להמשיך בתהליך.
צריך לזכור שתהליך הוצאת האזרחות הוא עניין מורכב שדורש מספר בדיקות של ממשלת פורטוגל אודות האדם המבקש.
בסופו של התהליך מקבלים תעודת לידה שהיא המסמך הרשמי להיותך אזרח מהשורה הראשונה, כאילו ממש נולדתם בפורטוגל.

אז מה בעצם נותנת אזרחות פורטוגלית?
פורטוגל היא חברה באיחוד האירופי כך שאזרחות פורטוגלית פותחת לך שער מלא לאירופה.
היתרונות העיקריים באזרחות פורטוגלית הם האפשרות לעבוד, ללמוד ולנסוע לארצות רבות בקלות רבה יותר. הדבר מאפשר לך להגיע לכל מדינה באירופה, לעבוד בה, לשכור בה דירה, לפתוח בה חשבון בנק וליהנות מאין ספור הטבות סוציאליות ששמורות אך ורק לאזרחי מדינות אירופה. אזרחות אירופאית מאפשרת כניסה לארה"ב ללא ויזה וחוסך תורים ארוכים בשדות התעופה בכל מדינה אירופאית.רק תדמיינו את הרגע הזה שבו החברים שלכם עומדים בתור המייגע לביקורת גבולות ואתם מדלגים בקלילות לכיוון המסלול הריק של "לבעלי דרכונים אירופאים בלבד".

האם אתם זכאים לאזרחות פורטוגלית?
הבסיס לקבלת אזרחות הוא היכולת להוכיח שהמשפחה שלך גורשה מספרד או הייתה חלק מהקהילה המגורשת בפורטוגל. הדרך הכי קלה להתחיל את הבירור הוא בעזרת בדיקת הזכאות החינמית שבקישור הזהאם תמצאו זכאים בבדיקה אתם ככל הנראה צאצאים של מגורשי ספרד ואתם אכן זכאים.

מדוע חשוב להתחיל בתהליך כבר עכשיו?

כולנו יודעים כמה קל להחמיץ הזדמנויות. אבל כאשר מדובר בזכאות לאזרחות הפורטוגלית – כל עיכוב קטן בהתחלת התהליך עלול להוביל לאובדן ההזדמנות של פעם בחיים.

הסיבה המרכזית נעוצה בכך שמדובר בהליך חקיקה פורטוגלי פנימי שתקף בשלב הזה לשנת 2020  – וכל שינוי קטן בהרכב השלטון במדינה, עשוי לשנות את המצב ולבטל את האזרחות האירופאית. מלבד שינויי חקיקה בלתי צפויים, גם הנהירה ההמונית של הזכאים לקבלת האזרחות יוצרת עומס על הרשויות הפורטוגליות ועלולה להשאיר אתכם מחוץ למשחק.

מה ניתן לעשות כדי לא להחמיץ את ההזדמנות ההיסטורית? 

פשוט מאוד, ברגע שהתחלתם את התהליך, אתם בפנים! גם אם אתם נמצאים רק בשלבים הראשונים של בדיקת הזכאות. התחילו את התהליך בהקדם ושריינו לעצמכם את הזכות להיות אזרחי פורטוגל והאיחוד האירופי.

המרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית מזמין אתכם לבדוק עכשיו את זכאותכם לאזרחות פורטוגלית בחינם. כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ על הכפתור הבא: