עשוי לעניין אותך גם

לבדיקה ראשונית ללא התחייבות. השאירו פרטיכם כאן:

החוק הפורטוגלי שמאפשר למזרחיים לקבל אזרחות אירופאית

(שנה גודל)

אחד החלומות הגדולים של כל אחד מאתנו הישראלים, הוא לקבל דרכון אירופאי. דרכון שיאפשר לנו לעבוד או להקים עסק באירופה, להכנס לארה"ב בלי הצורך בהוצאת ויזה, לבקר במדינות שישראלים מוגבלים מלהיכנס, ליהנות מההטבות הסוציאליות הרבות והכי חשוב שתמיד ישאיר לנו או לילדנו את האופציה, רק את האופציה, פשוט לקום ולעזוב.

חלון הזדמנויות היסטורי לצאצאי עדות המזרח!
הדרכון האירופאי הוא ללא ספק הדרכון הנחשק ביותר אצל הישראלים והמרדף אחריו מעסיק כבר שנים המון ישראלים שמבינים את היתרונות הרבים שבאחזקת דרכון נוסף. 
עד לא מזמן, מי שלא היה נצר למשפחה אשכנזית טהורה, כזאת שסבא וסבתא עלו מפולין או לפחות מרומניה, לא הרשה לעצמו אפילו לחשוב על דרכון אירופאי.
אבל היום, בזכות החוק הפורטוגלי החדש – המצב השתנה לחלוטין. פתאום, דווקא לצאצאים של יוצאי מרוקו, מדינות הבלקן, טורקיה, בולגריה, סוריה ועוד – הרבה יותר קל לקבל דרכון אירופאי.

כן, הבנתם נכון, בזכות החוק הפורטוגלי, אפילו מרוקאים (כמוני) יכולים לקבל דרכון אירופאי.

דרכון אירופאי - עכשיו גם ליוצאי מדינות צפון אפריקה

למה מגיע לנו דרכון פורטוגלי?
לפני כשנתיים החליטה ממשלת פורטוגל לעשות שינוי בחוק העוסק במתן אזרחות ליהודים שהינם צאצאים של מגורשי ספרד וההחלטה הייתה פשוטה: כל מי שיכול להוכיח שמשפחתו גורשה במהלך "גירוש ספרד" למדינות אחרות כמו מרוקו, אלג'יר, טוניס, לוב, סוריה, טורקיה, בולגריה, איטליה, הולנד, מצרים ורשימה ארוכה מאוד של מדינות רבות אחרות, יוכל לקבל דרכון פורטוגלי.
אם המשפחה שלך היא מהאזורים האלו ייתכן והמקור שלה הוא דווקא בספרד, משם גורשו היהודים לפורטוגל השכנה ואחר כך התפזרו באזור אפריקה ואירופה עד שהגיעו לישראל.

על פי הערכות דמוגרפיות מעל לכ-3 מיליון ישראלים זכאים לדרכון אירופאי!

לייעוץ ראשוני חינם ובדיקת זכאות ללא כל התחייבות לחצו כאן>

מעל לכ-3 מיליון ישראלים זכאים לדרכון אירופאי

איך זה עובד? מה התהליך לקבלת דרכון פורטוגלי?
כל אחד יכול להגיש את הבקשה בעצמו מול הרשויות הפורטגליות אבל על מנת להמנע מבירורקרטיה אין סופית מומלץ להיעזר במרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית, שמהווה גורם מוסמך ויש בידיו את הידע והניסיון להמציא את המסמכים הנדרשים ולנהל תהליך שנגמר בהצלחה. בין אם תבחרו להגיש את הבקשה לבד או בעזרת המרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית, יש לקחת בחשבון עלות של 1280 ש"ח לפתיחת תיק הבדיקה.

שימו לב – במידה ולא תצאו זכאים, תקבלו בחזרה את מלוא הסכום.

התהליך במרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית עובד על בסיס הצלחה, במידה ולא עברתם את השלב הראשון והחשוב, שהוא הכרה על ידי הקהילה היהודית בכך שהנכם צאצאים למגורשי ספרד, תקבלו את כספכם בחזרה.
במידה וקיבלתם זכאות, תוכלו להמשיך בתהליך.

אז מה בעצם נותן דרכון פורטוגלי?
פורטוגל היא חברה באיחוד האירופי כך שדרכון פורטוגלי פותח לך שער מלא לאירופה.
הייתרונות העיקריים בדרכון אירופאי הם האפשרות לעבוד, ללמוד ולנסוע לארצות רבות בקלות רבה יותר. דרכון אירופאי מאפשר לך להגיע לכל מדינה באירופה, לעבוד בה, לשכור בה דירה, לפתוח בה חשבון בנק וליהנות מאין ספור הטבות סוציאליות ששמורות אך ורק לאזרחי מדינות אירופה. דרכון אירופאי מאפשר כניסה לארה"ב ללא ויזה וחוסך תורים ארוכים בשדות התעופה בכל מדינה אירופאית.
רק תדמיינו את הרגע הזה שבו החברים שלכם עומדים בתור המייגע לביקורת דרכונים ואתם מדלגים בקלילות לכיוון המסלול הריק של "לבעלי דרכונים אירופאים בלבד".

האם אתם זכאים לדרכון פורטוגלי?
הבסיס לקבלת דרכון פורטוגלי הוא היכולת להוכיח שהמשפחה שלך גורשה מספרד או הייתה חלק מהקהילה המגורשת בפורטוגל. הדרך הכי קלה להתחיל את הבירור הוא בעזרת שם המשפחה, אם שם המשפחה שלכם ספרדי במקור, כנראה שאתם צאצאים של מגורשי ספרד ואתם אכן זכאים לקבלת דרכון.
רשימת שמות המשפחה שבקישור הזה מכילה אלפי שמות משפחה שזכאים, גם אם השם שלכם אינו מופיע ברשימה זו, ניתן לברר לגבי מקורו באמצעות מחקר קצר שמספק המרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית.

מדוע חשוב להתחיל בתהליך כבר עכשיו?

כולנו יודעים כמה קל להחמיץ הזדמנויות. אבל כאשר מדובר בזכאות לדרכון הפורטוגלי – כל עיכוב קטן בהתחלת התהליך עלול להוביל לאובדן ההזדמנות של פעם בחיים.

הסיבה המרכזית נעוצה בכך שמדובר בהליך חקיקה פורטוגלי פנימי וכל שינוי קטן בהרכב השלטון במדינה, עשוי לשנות את המצב ולבטל את האזרחות האירופאית. מלבד שינויי חקיקה בלתי צפויים, גם הנהירה ההמונית של הזכאים לקבלת הדרכון יוצרת עומס על הרשויות הפורטוגליות ועלולה להשאיר אתכם מחוץ למשחק.

מה ניתן לעשות כדי לא להחמיץ את ההזדמנות ההיסטורית? 

פשוט מאוד, ברגע שהתחלתם את התהליך, אתם בפנים! גם אם אתם נמצאים רק בשלב הראשוני של בדיקת הזכאות. התחילו את התהליך בהקדם ושריינו לעצמכם את הזכות לדרכון.

המרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית מזמין אותך לבדוק עכשיו את זכאותך לדרכון פורטוגלי:

לבדיקת זכאות ראשונית ללא התחייבות, נא להשאיר שם ומספר טלפון כאן:

שינוי גודל גופנים