עשוי לעניין אותך גם

לבדיקת זכאות ראשונית ללא התחייבות. השאירו פרטיכם כאן:

החוק הפורטוגלי שמאפשר למזרחיים לקבל אזרחות אירופאית (ולמה כדאי לנצל אותו ב-2019)

אחד החלומות הגדולים של כל אחד מאתנו הישראלים, הוא לקבל דרכון אירופאי. דרכון שיאפשר לנו לעבוד או להקים עסק באירופה, להכנס לארה"ב בלי הצורך בהוצאת ויזה, לבקר במדינות שישראלים מוגבלים מלהיכנס, ליהנות מההטבות הסוציאליות הרבות והכי חשוב שתמיד ישאיר לנו או לילדנו את האופציה, רק את האופציה, פשוט לקום ולעזוב.

(שנה גודל)

חלון הזדמנויות היסטורי לצאצאי עדות המזרח!
הדרכון האירופאי הוא ללא ספק הדרכון הנחשק ביותר אצל הישראלים והמרדף אחריו מעסיק כבר שנים המון ישראלים שמבינים את היתרונות הרבים שבאחזקת דרכון נוסף. 
עד לא מזמן, מי שלא היה נצר למשפחה אשכנזית טהורה, כזאת שסבא וסבתא עלו מפולין או לפחות מרומניה, לא הרשה לעצמו אפילו לחשוב על דרכון אירופאי.
אבל היום, בזכות החוק הפורטוגלי החדש – המצב השתנה לחלוטין. פתאום, דווקא לצאצאים של יוצאי מרוקו, מדינות הבלקן, טורקיה, בולגריה, סוריה ועוד – הרבה יותר קל לקבל דרכון אירופאי.

למה מגיע לנו דרכון פורטוגלי?
לפני כשנתיים החליטה ממשלת פורטוגל לעשות שינוי בחוק העוסק במתן אזרחות ליהודים שהינם צאצאים של מגורשי ספרד וההחלטה הייתה פשוטה: כל מי שיכול להוכיח שמשפחתו גורשה במהלך "גירוש ספרד" למדינות אחרות כמו מרוקו, אלג'יר, טוניס, לוב, סוריה, טורקיה, בולגריה, איטליה, הולנד, מצרים ורשימה ארוכה מאוד של מדינות רבות אחרות, יוכל להגיש בקשה לזכאות לדרכון פורטוגלי ללא התחייבות.
אם המשפחה שלך היא מהאזורים האלו ייתכן והמקור שלה הוא דווקא בספרד, משם גורשו היהודים לפורטוגל השכנה ואחר כך התפזרו באזור אפריקה ואירופה עד שהגיעו לישראל.

על פי הערכות דמוגרפיות יותר מ- 3,000,000 ישראלים זכאים לדרכון אירופאי!

לייעוץ ראשוני ובדיקת זכאות ללא כל התחייבות לחצו כאן>

מעל לכ-3 מיליון ישראלים זכאים לדרכון אירופאי

איך זה עובד? מה התהליך לקבלת דרכון פורטוגלי?
כל אחד יכול להגיש את הבקשה בעצמו מול הרשויות הפורטוגליות אבל על מנת להמנע מבירורקרטיה אין סופית מומלץ להיעזר במרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית, שמהווה גורם מוסמך ויש בידיו את הידע והניסיון להמציא את המסמכים הנדרשים ולנהל תהליך שנגמר בהצלחה.

התהליך במרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית עובד על בסיס הצלחה

תהליך הוצאת האזרחות כולל בתוכו עלויות עפ״י שלבי ההתקדמות. במידה ולא עברת את השלב הראשון והחשוב, שהוא הכרה על ידי הקהילה היהודית בכך שהנך צאצא למגורשי ספרד – כספך יוחזר במלואו. במידה וקיבלת זכאות, תוכל להמשיך בתהליך. צריך לזכור שתהליך הוצאת האזרחות הוא עניין מורכב שדורש מספר בדיקות של ממשלת פורטוגל אודות האדם המבקש. בסופו של התהליך מקבלים תעודת לידה שהיא המסמך הרשמי להיותך אזרח מהשורה הראשונה, כאילו ממש נולדת בפורטוגל.

אז מה בעצם נותן דרכון פורטוגלי?
פורטוגל היא חברה באיחוד האירופי כך שדרכון פורטוגלי פותח לך שער מלא לאירופה.
היתרונות העיקריים בדרכון אירופאי הם האפשרות לעבוד, ללמוד ולנסוע לארצות רבות בקלות רבה יותר. דרכון אירופאי מאפשר לך להגיע לכל מדינה באירופה, לעבוד בה, לשכור בה דירה, לפתוח בה חשבון בנק וליהנות מאין ספור הטבות סוציאליות ששמורות אך ורק לאזרחי מדינות אירופה. דרכון אירופאי מאפשר כניסה לארה"ב ללא ויזה וחוסך תורים ארוכים בשדות התעופה בכל מדינה אירופאית.
רק תדמיינו את הרגע הזה שבו החברים שלכם עומדים בתור המייגע לביקורת דרכונים ואתם מדלגים בקלילות לכיוון המסלול הריק של "לבעלי דרכונים אירופאים בלבד".

האם אתם זכאים לדרכון פורטוגלי?
הבסיס לקבלת דרכון פורטוגלי הוא היכולת להוכיח שהמשפחה שלך גורשה מספרד או הייתה חלק מהקהילה המגורשת בפורטוגל. הדרך הכי קלה להתחיל את הבירור הוא בעזרת שם המשפחה, אם שם המשפחה שלכם ספרדי במקור, כנראה שאתם צאצאים של מגורשי ספרד ואתם אכן זכאים לקבלת דרכון.
רשימת שמות המשפחה שבקישור הזה מכילה אלפי שמות משפחה שזכאים, גם אם השם שלכם אינו מופיע ברשימה זו, ניתן לברר לגבי מקורו באמצעות מחקר קצר שמספק המרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית.

מדוע חשוב להתחיל בתהליך כבר עכשיו?

כולנו יודעים כמה קל להחמיץ הזדמנויות. אבל כאשר מדובר בזכאות לדרכון הפורטוגלי – כל עיכוב קטן בהתחלת התהליך עלול להוביל לאובדן ההזדמנות של פעם בחיים.

הסיבה המרכזית נעוצה בכך שמדובר בהליך חקיקה פורטוגלי פנימי שתקף בשלב הזה לשנת 2019  – וכל שינוי קטן בהרכב השלטון במדינה, עשוי לשנות את המצב ולבטל את האזרחות האירופאית. מלבד שינויי חקיקה בלתי צפויים, גם הנהירה ההמונית של הזכאים לקבלת הדרכון יוצרת עומס על הרשויות הפורטוגליות ועלולה להשאיר אתכם מחוץ למשחק.

מה ניתן לעשות כדי לא להחמיץ את ההזדמנות ההיסטורית? 

פשוט מאוד, ברגע שהתחלתם את התהליך, אתם בפנים! גם אם אתם נמצאים רק בשלב הראשוני של בדיקת הזכאות. התחילו את התהליך בהקדם ושריינו לעצמכם את הזכות לדרכון.

המרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית מזמין אותך לבדוק עכשיו את זכאותך לדרכון פורטוגלי:

לבדיקת זכאות ראשונית ללא התחייבות. השאירו פרטיכם כאן: