עשוי לעניין אותך גם

לבדיקה ראשונית חינם וללא התחייבות. השאירו פרטיכם כאן:

החוק הפורטוגלי שמאפשר לישראלים לקבל אזרחות ודרכון אירופאים

(שנה גודל)

אחד החלומות הגדולים של כל אחד מאתנו הישראלים, הוא לקבל דרכון זר. דרכון שיאפשר לנו לעבוד ולהסתובב חופשי באירופה, באוסטרליה או בארה"ב. לבקר במדינות שישראלים מוגבלים מלהיכנס, ליהנות מההטבות הסוציאליות הרבות והכי חשוב שתמיד ישאיר לנו את האופציה, רק את האופציה, פשוט לקום ולעזוב.

לא לאשכנזים בלבד!
הדרכון האירופאי הוא ללא ספק הדרכון הנחשק ביותר אצל הישראלים והמרדף אחריו מעסיק כבר שנים המון ישראלים שמבינים את היתרונות הרבים שבאחזקת דרכון נוסף ומחפשים בנרות להוכיח שמגיע להם אחד כזה.
עד לא מזמן, מי שלא היה נצר למשפחה אשכנזית טהורה, כזאת שסבא וסבתא עלו מפולין או לפחות מרומניה, לא הרשה לעצמו אפילו לחשוב על דרכון אירופאי.
אבל היום, בזכות החוק הפורטוגלי החדש, המצב השתנה לחלוטין ופתאום דווקא לצאצאים של יוצאי צפון אפריקה, הבלקן, טורקיה, סוריה, בולגריה ועוד' – הרבה יותר קל לקבל דרכון אירופאי.
כן, הבנתם נכון, בזכות החוק הפורטוגלי, אפילו מרוקאים (כמוני) יכולים לקבל דרכון אירופאי.

דרכון אירופאי - עכשיו גם ליוצאי מדינות צפון אפריקה

למה מגיע לנו דרכון פורטוגלי?
לפני כשנתיים החליטה ממשלת פורטוגל לעשות שינוי בחוק העוסק במתן אזרחות ליהודים שהינם צאצאים של מגורשי ספרד וההחלטה הייתה פשוטה: כל מי שיכול להוכיח שמשפחתו גורשה במהלך "גירוש ספרד" למדינות אחרות כמו מרוקו, אלג'יר, טוניס, לוב, סוריה, טורקיה, בולגריה, איטליה, הולנד, מצרים ורשימה ארוכה מאוד של מדינות רבות אחרות, יוכל לקבל דרכון פורטוגלי.
אם המשפחה שלך היא מהאזורים האלו ייתכן והמקור שלה הוא דווקא בספרד, משם גורשו היהודים לפורטוגל השכנה ואחר כך התפזרו באזור אפריקה ואירופה.

על פי הערכות דמוגרפיות מעל לכ-3 מיליון ישראלים זכאים לדרכון אירופאי!

לבדיקת זכאות ראשונית חינם וללא התחייבות לחצו כאן>

מעל לכ-3 מיליון ישראלים זכאים לדרכון אירופאי

איך זה עובד? מה התהליך לקבלת דרכון פורטוגלי?
כל אחד יכול להגיש את הבקשה בעצמו מול הרשויות הפורטגליות אבל על מנת להגיש את המסמכים בצורה המדויקת ביותר מומלץ להיעזר במרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית, שמהווה גורם מוסמך ויש בידיו את הידע והניסיון להמציא את המסמכים הנדרשים ולנהל תהליך שנגמר בהצלחה. בין אם תבחרו להגיש את הבקשה לבד או בעזרת המרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית, יש לקחת בחשבון עלות של 1200 ש"ח לפתיחת תיק  הבדיקה.

שימו לב – במידה ולא תצאו זכאים, תקבלו בחזרה את מלוא הסכום.

במידה ותקבלו תשובה חיובית, תדרשו לשלם כ 1000 אירו למשרד הפנים הפורטוגלי וכן אגרות נוספות בעבור תרגום המסמכים שליחתם וכו'.
מיותר לציין, שהדרכון האירופאי שווה כל אירו. כך שאם הגעתם לשלב הזה, אנחנו משוכנעים שתשלמו זאת בשמחה רבה.

אז מה בעצם נותן דרכון פורטוגלי?
פורטוגל חברה באיחוד האירופי כך שדרכון פורטוגלי פותח לך שער מלא לאירופה.
הסיבות העיקרית לצורך בדרכון אירופאי היא האפשרות לעבוד, ללמוד ולנסוע לארצות רבות בקלות רבה יותר. דרכון אירופאי מאפשר לך להגיע לכל מדינה באירופה, לעבוד בה, לשכור בה דירה, לפתוח בה חשבון בנק וליהנות מאין ספור הטבות סוציאליות ששמורות אך ורק לאזרחי מדינות אירופה. דרכון אירופאי מאפשר אפילו כניסה לארה"ב ללא ויזה.

האם אתם זכאים לדרכון פורטוגלי?
הבסיס לקבלת דרכון פורטוגלי הוא היכולת להוכיח שהמשפחה שלך גורשה מספרד או הייתה חלק מהקהילה המגורשת בפורטוגל. הדרך הכי קלה להתחיל את הבירור הוא בעזרת שם המשפחה, אם שם המשפחה שלכם ספרדי במקור, כנראה שאתם צאצאים של מגורשי ספרד ואתם אכן זכאים לקבלת דרכון.
רשימת שמות המשפחה שבקישור הזה מכילה אלפי שמות משפחה שזכאים, גם אם השם שלכם אינו מופיע ברשימה זו, ניתן לברר לגבי מקורו באמצעות מחקר קצר שמספק המרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית.

המרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית מזמין אותך לבדוק עכשיו את זכאותך לדרכון פורטוגלי:

לבדיקת זכאות ראשונית חינם וללא התחייבות, נא להשאיר שם ומספר טלפון כאן:

שינוי גודל גופנים