עשוי לעניין אותך גם

לפרטים ולמידע נוסף על לימודי תואר ראשון בחינוך גופני

תואר ראשון בחינוך גופני והוראה. שליחות? מקפצה לקריירה? גם וגם? בדקנו והופתענו

אם עד היום חשבתם שצעירים שרוצים ללמוד הוראת ספורט, עושים את זה את זה למען הביטחון התעסוקתי, שעות העבודה הנוחות או כדי לקבל חודשיים חופש בשנה – לאחרונה אנו רואים שינוי מגמה בולט של דור צעיר שמגיע בעיקר בעקבות תחושת השליחות והתקווה לעצב את הדורות הבאים. אבל זאת רק ההתחלה ( גם הכסף לא רע בכלל )

(שנה גודל)

כשהספורט הופך לשליחות

אפשר כבר להגדיר את זה כתופעה: יותר ויותר סטודנטים מגיעים ללימודי חינוך גופני, מתוך רצון ושליחות לשפר ולהשפיע על תלמידי בתי הספר ולגדל דור חדש עם ערכים חדשים. לא מעט מחקרים מוכיחים שספורט מעניק לתלמידים תחושת הישגיות, משפר את ביטחונם העצמי, מלמד אותם להתמודד עם הפסדים  – והכי חשוב – מעודד אותם להתמיד ולשאוף גבוה יותר.

העולם מתקדם, הספורט הופך מדעי יותר והדרישה למורים מקצועיים ואיכותיים רק גדלה.  כשמוסיפים לזה את הערכים החינוכיים, תחושת ההגשמה העצמית ואפשרויות ההשתכרות שתואר בחינוך גופני יכול לפתוח, לא פלא שיותר ויותר סטודנטים בוחרים ללמוד את המקצוע.

״שינוי המגמה שאנחנו רואים מדהים אותנו כל סמסטר מחדש״ מספר לנו פרופסור רוני לידור, נשיא המכללה האקדמית בוינגייט. ״אנחנו נתקלים בסטודנטים שעזבו משרות נוחות ורווחיות בהייטק כדי להשפיע על צעירים, לחלוק את הידע שנצבר – ופשוט לתת מעצמם כדי לבנות חברה טובה ובריאה יותר״

באים מאהבה ויוצאים עם קריירה מגוונת ומתגמלת

״אתה לא חייב להיות ספורטאי צמרת כדי ללמוד אצלנו,  אבל אבל אתה צריך שתהיה לך זיקה או אהבה שקשורה לפעילות גופנית, ספורט, מאמץ גופני או לחינוך״ מבהיר לנו פרופסור לידור. לדבריו, אין חובה להיות ספורטאי כדי להצטרף לתוכנית הלימודים, אך נדרש רצון לעסוק בתחום: "מי שמגיע לכאן זה אדם שרוצה לעסוק בהיבט כלשהו של חינוך גופני, ספורט או פעילות גופנית. הוא יכול להיות מורה לחינוך גופני בבית ספר, מדריך או מאמן באגודת ספורט, לעסוק בהיבטים של ניהול וארגון של מפעלי ספורט ועוד״.

יותר מ – 6 אפשרויות לקריירה בתואר אחד 

כשבאנו לבחון את התואר ומהלך הלימודים, גם אנחנו הופתענו מאפשרויות הקריירה הרבות והמגוונות איתם יוצאים הסטודנטים מהלימודים. תואר בחינוך גופני הוא כל כך ורסטילי ומגוון שהבוגרים שלו מצליחים להשתלב בכל הנישות – במיוחד כשהם מציגים תעודה של בוגר וינגייט, המוסד המוערך ביותר בארץ לחינוך לספורט ומהמובילים בעולם. למעשה, אין בישראל עוד מקום שמציע 8 מגמות לימוד במסגרת תואר אחד ואופציות תעסוקה כל כך מגוונוות כגון:

  • השתלבות כמורים לחינוך גופני בכל מסגרות החינוך בארץ, כולל בחינוך הבלתי פורמלי. הזדמנות לעצב את דור העתיד .
  • חינוך גופני לגיל הרך – תחום יוקרתי שהולך וצובר תאוצה בעולם לאור המודעות הגוברת לספורט.
  • חינוך גופני לגיל השלישי – דרישה שהולכת ומתעצמת לאור העלייה בתוחלת החיים בעולם המערבי.
  • תפקידי ניהול במחלקות הספורט – משבצת שתופסת תאוצה במוסדות ספורט, בתי ספר וגופים ממשלתיים רבים.
  • פעילות גופנית טיפולית ושיקומית – נישה ייחודית שמתפתחת בתחום הרפואה המשלימה, וכוללת בין היתר טיפוח יציבה ושיקום הלב.
  • אימון כושר גופני ואירובי.
  • תעודת מציל והשתלבות במסגרות חינוכיות לספורט ימי.
  • השתלבות במסגרות פרטיות כמורים למחול, שחייה ועוד.
  • קריירה כמאמנים של קבוצות כדורגל/כדורסל/סגל אולימפי וכו'.

להרוויח פי 2 לפחות משכר סטודנט – כבר במהלך הלימודים

אחד היתרונות הברורים ששמענו מהסטודנטים של וינגייט הוא אפשרות ההשתכרות כבר בזמן הלימודים. התעודות והקורסים הנלמדים במהלך התואר מאפשרים לסטודנטים לעבוד כמדריכי חדר כושר, מצילים, מדריכי שחיה, מדריכי ריצות ארוכות, מאמני כושר אישיים, מדריכי פילאטיס, כדורשת ועוד.  את התיאור הכי מדויק נתן לנו אלעד, סטודנט בשנה שלישית " למה לי למלצר ולרוץ בין שולחנות כשאני יכול להרוויח כפול כמדריך ריצות ארוכות?" כשמחשבים את זה, הוא צודק. התשלום שמקבלים בעבודות אלו גבוה לרוב לפחות פי – 2 משכר סטודנט.

גם הסיפוק שובר שיאים

״קשה להסביר במילים את הסיפוק שיש לך כמורה, ברגע שהצלחת לעזור לתלמיד לעשות דבר שהוא לא האמין שהוא יכול לעשות״.  מספרת לנו נופר שסיימה לפני שנתיים את התואר וכיום היא מורה לחינוך גופני בבית ספר תיכון בראשון לציון – ומדריכת אירובי בחדר כושר בשעות הערב.

״בדרך כלל ״ מסבירה נופר, ״חושבים שבבית הספר הדמות שהכי משפיעה על התלמיד הוא המחנך או מחנכת הכיתה, אבל זה רחוק מלהיות נכון. שעורי ספורט וחינוך הגופני הם קרקע אדירה לבנייה ועיצוב של הנוער, השיעורים, לשמחתי, מאפשרים לי לקחת מקום מאוד מהותי בעיצוב בני הנוער שאני פוגשת וזה מקור עצום לסיפוק אישי. חינוך גופני מפגיש אותם מהמקום הכי "בסיסי" עם תחושת הצלחה, כישלון, התמודדות מחוץ לאיזור הנוחות, תחרותיות, אמון בחברים, פחד, מאבק, עיקשות ועוד ועוד. יש לי את הזכות ללמד אותם, דרך הספורט, להתמודד עם המצבים הללו ואני רואה אותם מול עיני בוחנים את עצמם, מפתחים את עצמם והופכים להיות בני אדם איכותיים יותר משנה לשנה״

לסיכום, מסתבר שהעולם האקדמי והספורטיבי של היום מאפשר לכל מי שאוהב ספורט ומעוניין להשפיע על הדור החדש – לעשות מזה קריירה מתגמלת ומגוונת. ואתם גם לא חייבים להיות ספורטאים מקצוענים כדי לעשות את זה. על כך יעידו מאות סטודנטים לחינוך גופני שהחליטו כבר לצאת לדרך חדשה.

אם גם אתם מבינים שתואר בחינוך גופני הוא מפתח לקריירה שלא חשבתם עליה, אתם מוזמנים להגיע ליום הפתוח שייתקיים ב – 23/6 ולהתרשם בעצמכם.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים מיועצי הלימודים של המכללה האקדמית בוינגייטהמכללה המובילה בישראל ללימודי חינוך גופני? השאירו שם וטלפון בתחתית הכתבה והם כבר יצרו אתכם קשר.

למידע נוסף על לימודי תואר בחינוך גופני ולקבלת פרטים על היום הפתוח שייערך ב - 23/6

השאירו מספר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם לשיחת יעוץ חינם:

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון