עשוי לעניין אותך גם

למידע על המכינה במכללה האקדמית בוינגייט והזכאות שלכם להטבות ומלגות

רוצים ללמוד לתואר ראשון בחינוך גופני אבל אין לכם בגרות? המכינה הזאת תסגור לכם את הפינה

אם גם אתם "חולי ספורט" ומה שעוצר אתכם מלעשות בזה תואר אקדמי הוא בחינת בגרות, מסתבר שיש מסלול ישיר ללימודי תואר ראשון בחינוך גופני שמבין אתכם והולך לקראתכם. במכללה האקדמית בוינגייט מציעים לכם מכינה ייעודית שלוקחת רק 9 חודשים, ללא צורך בבגרויות ואפילו על חשבון המדינה. נשמע טוב מדי? זאת רק ההתחלה

(שנה גודל)

תמיד אהבתי ספורט, מגיל אפס. הייתי בנבחרת בית הספר בכדורסל, הייתי בכיתת ספורט בתיכון ואת רוב הזמן ביליתי במגרש במקום בכיתה. כמובן שלבגרות שלי זה לא עזר, מה שגרם לי אחרי הצבא ( כן, אני זקן זה היה לפני 10 שנים ) לבלות במבחנים ושיפורי ציונים. לכן כשנשלחתי לעשות את הכתבה הזאת על מכינות אקדמיות, הופתעתי איך הדברים השתנו – ואיך היום מוסדות אקדמיים, מאפשרים לחיילים משוחררים לעשות קיצור דרך כל כך משמעותי לתואר ראשון.

תואר אחד עם יותר מ – 6 אפשרויות לקריירה

אם לומר את האמת, גם אני הופתעתי מאפשרויות הקריירה הרבות והמגוונות איתם יוצאים הסטודנטים מהלימודים. תואר בחינוך גופני מאפשר היום ורסטיליות רבה והבוגרים שלו מצליחים להשתלב בכל הנישות – במיוחד כשהם מציגים תעודה של בוגר המכללה האקדמית בוינגייט, המוסד המוערך ביותר בארץ לחינוך לספורט ומהמובילים בעולם. למעשה, מבדיקה שלי, אין בישראל עוד מקום שמציע 8 מגמות לימוד במסגרת תואר אחד ואופציות תעסוקה כל כך מגוונות כגון:

  • השתלבות כמורים לחינוך גופני בכל מסגרות החינוך בארץ, כולל בחינוך הבלתי פורמלי. הזדמנות לעצב את דור העתיד .
  • חינוך גופני לגיל הרך – תחום יוקרתי שהולך וצובר תאוצה בעולם לאור המודעות הגוברת לספורט.
  • חינוך גופני לגיל השלישי – דרישה שהולכת ומתעצמת לאור העלייה בתוחלת החיים בעולם המערבי.
  • תפקידי ניהול במחלקות הספורט – משבצת שתופסת תאוצה במוסדות ספורט, בתי ספר וגופים ממשלתיים רבים.
  • פעילות גופנית טיפולית ושיקומית – נישה ייחודית שמתפתחת בתחום הרפואה המשלימה, וכוללת בין היתר טיפוח יציבה ושיקום הלב.
  • אימון כושר גופני ואירובי.
  • תעודת מציל והשתלבות במסגרות חינוכיות לספורט ימי.
  • השתלבות במסגרות פרטיות כמורים למחול, שחייה ועוד.

9 חודשי לימוד ואתם יכולים להמשיך ישר לתואר ראשון – גם בלי בגרות !

אם גם אתם מבינים את היתרונות הרבים שבלימודי תואר ראשון בחינוך גופני, מסתבר שלמכללה האקדמית בוינגייט יש פתרון ייחודי שיאפשר לכם להתחיל ללמוד אפילו בלי להשלים בגרויות. מדובר בתוכנית לימוד ייחודית לסטודנטים שרוצים לעשות תואר ראשון בחינוך גופני וספורט. המכינה מיועדת לכל אלו שאין בידם תעודת בגרות או שברשותם תעודת בגרות חלקית או שאינה מספקת, ומעוניינים להתקבל במסלול ישיר לתואר ראשון במכללה האקדמית בוינגייט בלבד, מבלי להיבחן בבחינות הבגרות הארציות. במסגרת הלימודים תוכלו ליהנות מכל היתרונות של המכללה ומליווי צמוד של צוות מורים קשוב ומקצועי. המכינה אורכת 9 חודשים בלבד והלימודים מתקיימים 3 ימים בשבוע.

3 ימי לימוד בשבוע עם המורים הכי טובים - ואתם בדרך לתואר

כשמשקיעים 100% בתלמידים – מה הפלא שיותר מ 90% מצליחים?

"המספרים שמאחורי ההצלחה של המכינה הייעודית מספרים את כל הסיפור" מסבירה ד"ר אורלי קיים, מנהלת המכינות הקדם אקדמיות. "הצוות המקצועי שלנו מורכב מאנשי מקצוע מהשורה הראשונה, בעלי שנות ניסיון רבות בקידום תלמידים בצורה עקבית ויעילה לעבר היעד שהציבו לעצמם. לראייה, נתוני השנים האחרונות במכינה מראים כי 90% מתלמידינו עברו את המכינה הייעודית בהצלחה ועם הצלחה לא מתווכחים. אני מזמינה את כולם להצטרף לאלפי הסטודנטים שלמדו ולומדים במכינה הייעודית שלנו. אצלנו לומדים עם המורים הטובים ביותר, בסיוע של שיעורי עזר ובתמיכה של מערך יעוץ כולל". "לנו" מציינת ד"ר אורלי קיים "חשוב שתצליחו בדיוק כפי שזה חשוב לכם, ובמכינה שלנו – אני בטוחה שתצליחו".

עדיין לא מאוחר להירשם למכינה שנפתחת בינואר הקרוב –  ולהתחיל את התואר כבר בשנה הבאה  >>

אבל נניח לרגע למורים ונתרכז בחוויות של התלמידים. תפסנו לשיחה קצרה את עידית. משוחררת טרייה בת 20 וחצי – שבדיוק סיימה את המכינה. "המורים מסבירים לתלמידים כך שיבינו" מספרת לנו עידית. "הם עונים כמה פעמים כששואלים. יש יחסים טובים עם המורים, יש יחס של כבוד של המורים לתלמידים, מורים מעולים, הם מאוד מעורבים, בודקים לעומק, מתעניינים באמת במה שקשה ולא מחפפים. יש להם שיטות לימוד טובות, המורה מסביר ואח"כ מכתיב. יש לו טכניקות ללמידה וזה עוזר ומצליח. כיף ללמוד במכינה, לא כמו בתיכון שפחדתי מהמורים. פה הם לא מתעסקים בנושא משמעת רק בלימודים, בתיכון גם לא כל כך עניין אותי ללמוד. אנשים פה רציניים יותר, הכל יותר בוגר, זה גורם לרצינות יותר מבתיכון. גם אני התבגרתי… בתיכון לא יכולתי לשבת בכלל, לא עשיתי כלום, לא הספקתי לכתוב, לא הייתי בעניין הלימודים אולי מרוב שהיה לי קשה, זה היה סבל בשבילי".

תלמידי המכינה הייעודית ביום המעשים הטובים

למה לבזבז את הפיקדון כשהמדינה נותנת לכם מלגה למכינה?

מבירור קצר שערכתי עם הצוות האקדמי מסתבר ש – 90% מהסטודנטים הלומדים במכינה הייעודית זכאים לקבלת מלגה ממשרד הביטחון או משרד החינוך ואינם משלמים שכר לימוד. חלקם אף זכאים לתוספת של מלגת קיום. כמו כן, חיילים משוחררים שאינם זכאים יוכלו לממן שכר לימוד על חשבון כספי הפיקדון האישי. גם אותי זה הפתיע אבל זה אומר ש- 9 מתוך 10 סטודנטים לומדים על חשבון המדינה ולא על חשבון הפיקדון. מה עושים עם הפיקדון שנשאר לכם? אני בטוח שתמצאו פתרון.

חושבים שפיספסתם שנה? תתפלאו

אחד הדברים שמצאו חן בעיני ( חוץ מכל מה שכבר קראתם ) הוא הגמישות של המכינה האקדמית במכללה האקדמית בוינגייט – וההתחשבות שלהם במועמדים. אם אתם חושבים שפיספסתם שנת לימוד, תתפלאו אבל עדיין לא מאוחר. מי שירשם למכינה שנפתחת בינואר הקרוב, יוכל להתחיל את התואר כבר בשנה הבאה – מה שאומר שכדאי למהר ולהרוויח את שנת הלימודים 2020

לסיכום, הרבה השתנה מאז שאני הייתי סטודנט והלוואי שבזמני הייתה מהפכה כמו שהמכללה האקדמית בוינגייט מציעה. אם אתם רוצים ללמוד לתואר ראשון בחינוך גופני אבל אין לכם או להספקתם לעשות את בחינות הבגרות, המכינה האקדמית הייעודית זאת המקפצה הכי טובה עבורכם לתואר. היא קצרה, מקיפה ותקבלו בה את כל מה שאתם צריכים כדי להצליח. אני, לא רק הייתי הולך על זה. הייתי קופץ על זה!

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על המכינה האקדמית במכללה האקדמית בוינגייט וללמוד על חשבון המדינה? השאירו שם וטלפון בתחתית הכתבה והיועצים שלהם יצרו אתכם קשר.

למידע על המכינה במכללה האקדמית בוינגייט והזכאות שלכם להטבות ומלגות

השאירו מספר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם לשיחת יעוץ חינם:

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון