עשוי לעניין אותך גם

השאירו מספר פרטים ויועץ ללימודי שוק ההון יחזור אליכם:

הכירו את הכוכב העולה של 'מסחר יומי במניות'

הוא רק בן 23, ומרוויח ביום עבודה של שעה וחצי את מה שרובנו מרוויחים ב-5 ימי עבודה מלאים.
ויש לו בשורה בשבילכם: גם אתם יכולים

(שנה גודל)

גל עמיאל מחנה את האאודי החדשה שלו ("קניתי לפני שבועיים") ונכנס בקלילות לבית הקפה שבו אנחנו נפגשים. הוא בן 23, אבל אפשר בקלות לטעות ולחשוב שהוא מבוגר יותר – רושם שרק מתחזק כשהוא מתחיל לדבר.
אולי זוהי הכריזמה, אולי הניסיון שהספיק לצבור בשנותיו הקצרות, ואולי זה קשור לכמה שהוא מרוויח בחודש; רחוק מאוד מבן 23 ממוצע שממלצר את עצמו למוות בקפה השכונתי. אבל ממש, ממש רחוק.

"זה התחיל בצבא", הוא מחייך בנוסטלגיה. "חייל בן 19 שלא מבין כלום ולא למד לסחור בבורסה מעולם. לקחתי הלוואה של יותר מ-20,000 ₪ מהבנק ולקח לי בדיוק שבועיים להפסיד את כולה".

יש אנשים שחוויה שלילית כזאת הייתה מרחיקה אותם מהתחום לכל החיים, אבל אצל עמיאל היא פיתחה אמביציה מטורפת: "הבנתי שאני לא מבין כלום, ושאני לא יודע כלום. אבל לא הרמתי ידיים ולא הסכמתי לוותר על הכנסה קבועה. נרשמתי ללימודים במכללת 'פסגות', שבה דרך אגב אני מרצה כיום, ובכלום זמן התחלתי להתמצא בתחום ולהרכיב לעצמי את ארגז הכלים שלי: ניתחתי את כל המהלכים שעשיתי בפעם ההיא שכשלתי, צילמתי בווידאו את כל הפעמים בהם סחרתי וצפיתי בהם אחד אחד (התיעוד אגב זמין לכולם ביוטיוב), הכנתי סטטיסטיקות מבוססות על כל עסקה שנכנסתי אליה, למדתי בדקדקנות מהטעויות שלי וסוף סוף הגעתי מוכן למבחן המציאות".

גל עמיאל: "התחלתי להתמצא בתחום ולהרכיב לעצמי את ארגז הכלים שלי"

אז מתי למעשה התחלת להרוויח כסף?

"לפני קצת יותר משנתיים, בפעם השנייה שפתחתי מחדש את חשבון המסחר שלי. בסיבוב הזה הפקדתי סכום נמוך מהפעם הראשונה – 8,000 ₪ בלבד, אבל ההבדל היה שניגשתי לזה הרבה יותר שקול וחכם ממה שהייתי לפני כן".

מה עלה בגורל ההפקדה השנייה שביצעת?

"בואי נגיד שהכפלתי את גודל החשבון שלי פי 50 בערך".

עמיאל, בשיתוף פעולה עם שחר חן, מרצה נוסף במכללה ("אחד האנשים הכישרוניים שאני פגשתי") הצליח לפצח משהו: הוא קורא לזה "השילוש הקדוש" שעליו מתבססת ההצלחה בשוק ההון, ולדבריו, גם בכל תחום אחר.
"ידע, ניהול סיכונים והתמודדות מנטלית. אם יש לך את כל אלה – יש לך הכול. אתה לא צריך להיות אקדמאי עם 3 תארים או מתמטיקאי מחונן. אתה פשוט צריך לדעת את מה שיש לדעת על התחום ועל השחקנים בו, לנהל סיכונים באופן מיטבי ולדעת להתמודד עם לחצים ופחדים שעלולים להביא אותך להחלטות לא רציונאליות.
זה לא פשוט כמו שזה נשמע, ולא בכל יום מרוויחים אבל זה לגמרי אפשרי".

אפשרי? – ועוד איך. עמיאל לא זורק מילים סתם. כבר חצי שנה שהוא מלמד אחרים את השיטות שלו ולהצליח בדיוק כמוהו. זה קורה בקורס המסחר היומי הייחודי שהוא מעביר במכללת 'פסגות'. בסה"כ 9 מפגשים מרוכזים, שמספרים את הסיפור כולו.

"אתה לא צריך להיות אקדמאי כדי להכנס לשוק ההון" | צילום: מכללת פסגות

אם כבר הזכרת את הקורס החדש, הבנתי שקראתם לו "Trading For Living"  – מה עומד מאחורי השם המפוצץ הזה?

"זה בדיוק כמו שזה נשמע: קורס שמכין אותך לאורח חיים של מסחר יומי בבורסה. המשמעות היא: דריסת רגל בתחום שבו אתה לא כפוף לשום אדם אחר בעולם חוץ מלעצמך. בין היתר אנחנו מלמדים איך מתכוננים ליום מסחר, איך מבררים על החברות שבהם מתכוונים להשקיע, איך מנתחים דוחות וגרפים, ובעיקר איך לחתוך בהפסדים בעודם קטנים, ומהצד השני – מלמדים כיצד למקסם רווחים ככל שניתן".

נשמע מעולה. למי זה יכול להתאים?

"לכל אחד. חד משמעית. יש לי המון תלמידים צעירים משוחררי צבא שרוצים לחיות בעצמאות כלכלית, יש בעלי משפחות שרוצים להוסיף הכנסה הביתה. היה לי תלמיד בן 80, שפשוט עשה חיל. באמת שכל מה שצריך זה רצון, נכונות אמתית ללמידה, והכי חשוב – לשמור על צניעות לאורך כל הדרך ולהבין שמכל אחד יש מה ללמוד".

ותגיד, ההורים שלך לא שואלים מתי תלך כבר ללמוד באוניברסיטה?

"ההורים שלי מבינים שהזמנים השתנו. אפשר להיות חלק מהמרוץ המטורף הזה, של עבודה במשרה מלאה- משכורת ממוצעת- לחלום על חופשה בחו"ל פעם בשנה. ואפשר ללמוד איך יוצאים מהלופ הזה ואיך מזנקים צעד קדימה. ההורים שלי שמחים שאני לא נכנע למרוץ המתיש הזה".

לסיום, איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים מהיום?

"אני חייב להודות שבינתיים מה שמעסיק אותי הוא בעיקר  להמשיך לסחור ולפתח את שיטת המסחר היומית שלי עד כמה שניתן". הוא לוקח שלוק מהקפה וממשיך – "אבל אם חושבים קדימה, השאיפה שלי היא להפוך את מקצוע הסחר היומי, שזה ללא ספק המקצוע הטוב ביותר בעולם, לנגיש עבור כל אדם, כך, שלאדם הפשוט תתאפשר פרנסה מכובדת, בלי בוס על הראש, ועם הרבה זמן פנוי להנאה והגשמה עצמית".

רוצים לשמוע עוד על שיטת "דיי טרייד"?

השאירו מספר פרטים ויועץ לימודים של מכללת "פסגות" יחזור אליכם

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון
מכללת א . ר . פסגות בע"מ ("המכללה") מספקת שירותי הכשרה ולימוד בלבד,
אינה בעלת רישיון מכוח חוק הייעוץ, ואינה עוסקת במתן שירותי ייעוץ השקעות
כהגדרתם בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי
השקעות, תשנ"ה- 1995 ("חוק הייעוץ"), למעט עיסוקים הפטורים מרישיון בהתאם
לקבוע בחוק הייעוץ.
שינוי גודל גופנים