עשוי לעניין אותך גם

הלוואה גמישה. מתי היא נכונה? מהיכן כדאי לקחת אותה? ועל מה מוכרחים להקפיד?

לקיחת הלוואה קטנה או בינונית נמצאת על הפרק? חשוב לכם שהיא תהיה מהירה וקלה? שמעתם על הלוואה חוץ בנקאית אבל אתם לא מבינים עד הסוף מה המשמעויות של הלוואה כזו? ריכזנו עבורכם את השאלות והתשובות שיעשו לכם סדר

(שנה גודל)

זוגות צעירים, משפחות, רווקים ופנסיונרים – רובנו המוחלט נאלצים לחיות בסוג כזה או אחר של מחנק כלכלי קבוע, וזה בכלל לא משנה מה הסטטוס האישי שלנו או אפילו היכן אנחנו גרים. גם אם אנחנו מצליחים לעמוד בהוצאות החיים – כל מה שהוא מעט מעבר – כמו טיסה לחו"ל, רכישת רכב, הוצאה רפואית בלתי צפויה, שיפוצון בבית או אפילו "ניקוי שולחן" של חוב פתוח – כבר דורש מאתנו להשיג כסף ממקור חיצוני.
למרבה המזל, בשנים האחרונות מונופול ההלוואות לא שייך לבנקים בלבד ופורמטים נוספים מציעים הלוואות לציבור הרחב כמו הלוואות חברתיות, חברות ביטוח וחברות כרטיסי האשראי.

כדי למנוע בלבול, ריכזנו את 7 השאלות הנפוצות ביותר בקרב מבקשי ההלוואות והתיישבנו עם ברק סנדץ, מנהל שיווק אשראי ודיגיטל ב- max, שיעשה לנו סדר:

1. אתם מרגישים שיש תקופות בשנה שהן מבוקשות יותר להלוואות מאשר תקופות אחרות? "תחילת השנה מביאה איתה עלייה דרמטית במספר לוקחי ההלוואות. הסיבות מגוונות: חופשות משפחתיות , החלטה להחליף את הרכב במבצעים, שיפוץ בבית כדי להתחיל את השנה עם "חדש בעיניים", וכן – לעיתים פשוט רצון לנקות קצת חובות לקראת המשך השנה, או להוריד מעט את החריגה בבנק כדי שהשנה תראה טוב יותר."

"תחילת השנה מביאה איתה עלייה דרמטית במספר לוקחי ההלוואות"

2. מה היתרונות של הלוואה חוץ בנקאית באמצעות חברת אשראי? "ראשית להלוואה מחברת האשראי אין השלכות מיידיות או עתידיות, בניגוד למשל כשמדובר על הלוואה בנקאית. לא פעם, הלוואה מהבנק יכולה להכביד על יתר ההתחייבויות של הלווה מול הבנק ולמעשה להשפיע לרעה על מעמדו מול הבנק, למשל בכושר היכולת לקחת הלוואות עתידיות ואפילו עד חסימת היכולת לקחת הלוואה נוספת למקרה בלתי צפוי.
בנוסף, יש את אלמנט הקלוּת והמהירות של ההליך – הלווה לא מתבקש להגיע פיזית אל חברת האשראי, להיכנס להליך בירוקרטי ומילוי טפסים מתיש, הוא גם לא מתבקש להציג בטחונות או ערבים, ובמבחן התוצאה – הכסף מגיע במהירות, בתוך שלושה ימי עסקים".

3. מהו גובה הריבית על החזרי ההלוואה? "השאלה שהכי מעניינת את כולם היא מה גובה הריבית על ההלוואה. פה יש מושגים מבלבלים רבים. מה שחשוב לדעת הוא שהריבית על הלוואה מורכבת, בדרך כלל, מריבית פריים פלוס ריבית של הגוף המלווה. ריבית פריים מתבססת על ריבית בנק ישראל, ולכן לחברת האשראי אין יכולת השפעה עליה. אליה מתווספת הריבית של הגוף המלווה – מדובר בריבית שמשתנה מלקוח ללקוח, ונקבעת עפ"י הנתונים הפיננסים של הלקוח, או במילים אחרות: בהתאם לדירוג האשראי של הלקוח.
כך שבסופו של יום, הריבית יכולה לנוע בין אחוזים בודדים ומעלה. אגב, רבים מופתעים לשמוע שפעמים רבות דווקא ההצעה שמגיעה מחברת האשראי תהיה טובה יותר מזו של הבנק, ותכלול ריבית נמוכה יותר".

4. אילו סוגי הלוואות קיימות? "ההלוואה השכיחה ביותר היא הלוואה מידית לכל מטרה הניתנת באמצעות רוב סוגי כרטיסי האשראי, עד 100,000 ₪, ועד 60 תשלומים, ללא העמדת ערבים. הלוואה נוספת היא הלוואה בה מחזירים רק את הריבית בשנה הראשונה – הלוואה חוץ בנקאית, ללא ערבים, בגובה של עד 50,000 ₪, המאפשרת לקיחת הלוואה היום והחזרת סכום ההלוואה (הקרן) אחרי שנה. במהלך אותה שנה יחויב הלקוח כל חודש בסכום ריבית הגישור בלבד".

אם אתם מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על הלוואה מיידית של עד 100 אלף ₪ לחצו כאן >>
ברק סנדץ, מנהל שיווק אשראי ודיגיטל ב max

5. בתוך כמה זמן מקבלים את ההלוואה? "בהלוואות מגופים חוץ בנקאיים ההלוואה מוזרמת לחשבון הבנק של הלווה בדרך כלל תוך 3 ימי עסקים".

6. לכמה תשלומים ניתן לפרוס את ההלוואה? "רוב האנשים פורסים את ההלוואה למקסימום התשלומים המוצעים. ב- max למשל, מוצעים עד 60 תשלומים. היריעה הרחבה הזו שמאפשרת פריסה מקסימלית של תשלומים – נותנת אוויר נשימה בו הלקוח מחזיר את ההלוואה מבלי שזה יכביד על ההוצאות החודשיות האחרות שלו. לצורך הדוגמה, על הלוואה של 60,000 ₪ שמתפרשת על פני 60 תשלומים בריבית ממוצעת – יחזיר הלקוח כ-1,200 ₪ בחודש".

7. מהם תנאי ההחזר של ההלוואה? "החזר ההלוואה מתבסס, ברוב המקרים, על לוח סילוקין מסוג 'שפיצר' – תשלום הקרן עולה בהדרגה עם כל תשלום, בעוד התשלום על הריבית הולך ופוחת. כך התשלום החודשי נותר קבוע מדי חודש, פרט לשינויים בריבית הפריים".

אם אתם מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על הלוואה מיידית של עד 100 אלף ₪ לחצו כאן >>

*אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל | המלווה: מקס | כפוף לאישור ותנאי החברה