עשוי לעניין אותך גם

כבעלי עסק, לפעמים כל מה שאתם צריכים זה קצת אוויר כלכלי לנשימה. או במילים אחרות, הלוואה קצרת מועד

(שנה גודל)

לא משנה אם יש לכם עסק קטן, בינוני, או חברת ענק, אתם וודאי יודעים שכדי לצמוח ולהרחיב את הפעילות העסקית שלכם אתם זקוקים לניהול נכון של תזרים המזומנים. ניהול נכון של תזרים המזומנים אומר לנהל את ההוצאות השוטפות של העסק עד שיגיעו התשלומים מהלקוחות. לדוגמא, מימון רכש ספקים לקניית מלאי שיימכר מספר חודשים לאחר רכישתו, לצד היערכות לשיפוץ והתרחבות העסק, רכישת ציוד יקר, ערבויות עבור שכירות ועוד. אם תשאלו אנשי עסקים מצליחים, הם יספרו לכם שכדי ליהנות מתזרים מזומנים חיובי המאפשר צמיחה עסקית, הם משתמשים בהלוואות קצרות טווח. ותתפלאו, הם לא בהכרח לוקחים אותן מהבנק

אם פעם כולנו חשבנו שהלוואה היא רק למצבי מצוקה בהם אנחנו חנוקים בעסק או בחיים הפרטיים, היום, יותר ויותר בעלי עסקים כבר מבינים שדווקא כשהעסק במצב טוב, הלוואה נכונה יכולה לסייע לעסק לצמוח, ואפילו להרוויח יותר כסף. החדשות הנוספות הן שהיום קיימים גם מספר סוגי הלוואות המותאמות לצרכים העסקיים של בעלי העסקים בתנאים משופרים, שאינם דורשים שיעבוד נכסים פיננסיים, ולעיתים אטרקטיביים יותר ממה שניתן לקבל מהבנקים.

איך זה קרה? במילה אחת – תחרות. לאחרונה פתח משרד האוצר את שוק ההלוואות ואישר גם לגופי האשראי הגדולים לתת הלוואות, ולשוק האשראי הצטרפו שחקנים חדשים שקיבלו רישיון רגולטורי לעסוק בתחום.
התוצאה: לעיתים קרובות שחקנים אלו מציעים תנאי הלוואה נוחים יותר מאלו הקיימים בבנק, ומאפשרים ללווים גיוון של מקורות מימון, והגדלת מסגרות אשראי עסקיות מחוץ למסגרת וההתחייבויות לבנקים.

התנהלות פיננסית נכונה – המפתח להצלחה

במגזר העסקי, התנהלות פיננסית ותזרימית נכונה היא קריטית, והמפתח לכך הוא תכנון נכון של אשראי והיערכות לתקופות של וודאות ואי ודאות, על אחת כמה וכמה כשמדובר בהלוואות. ישנם לא מעט גופים שנותנים הלוואות חוץ בנקאיות, כאשר בחירת המסלול הנכון בהתאם לצרכים וליכולות של העסק תעשה את ההבדל בין צמיחה עסקית, לבין העמסת קשיים נוספים. כבעלי עסק שרוצים לקבל הלוואה חוץ בנקאית, אתם חייבים לדעת בדיוק מה צפוי לכם: גובה הריבית וגובה ההחזר החודשי, מה תהיה פריסת התשלומים, ועוד המון פרטים חשובים.

אז למה הלוואות קצרות מועד? 6 יתרונות (ועוד) שיעשו לכם את החיים יותר קלים

1. מסגרת אשראי חוץ בנקאית נוספת, מאושרת מראש לשנה, לצרכי הפעילות השוטפת של העסק.

2. ניהול חכם של הפערים (שבין הוצאות שוטפות של העסק במועדים קבועים) בתזרים החודשי – הוצאות כגון: משכורות, שכר דירה, מיסים, תשלום לספקים ותשלום חשבונות לבין תזרים ההכנסות הפזור על פני החודש כולו.

3. חיסכון בעלויות הרכש תוך צמצום פערי תיווך המאפשר חיסכון של כ- 30% מעלויות המלאי, תוך שיפור ברווח הגולמי. רכישה ישירה מהיצרן בחו"ל או בארץ ללא פערי תיווך: אחת הסיבות שלא פעם אנחנו רוכשים מלאי מקבלני משנה ולא מהיצרנים עצמם, היא הסיבה שהיצרנים דורשים תשלום במזומן, וקבלני משנה מאפשרים תנאי תשלום יותר גמישים שמן הסתם עולים הרבה מאוד כסף. רכישת מלאי במזומן מהיצרן עצמו מאפשרת לא פעם חיסכון של כ- 30% מעלויות המלאי (שיפור ברווח הגולמי).

4. קבלת הנחת מזומן על העסקה ושיפור הרווח הגולמי: הנחת מזומן לרוב משקפת עלויות ריבית של 15%-20% שניתן לחסוך במידה ויש בידכם את הכסף לתשלום מראש.

5. הארכת ימי אשראי: מעבר למה שנותן הספק, למשל שוטף+90.

6. מהירות, זמינות ונגישות: מסגרת אשראי מאושרת מראש לשנה, תפעול והזרמת הלוואות שוטפות עד 2 ימי עסקים.

איזה הלוואות חוץ בנקאיות קיימות היום בשוק וממי כדאי לקחת?

לאור פתיחת התחרות יש לא מעט גופים שנותנים הלוואות חוץ בנקאיות, החל מבתי השקעות ועד לקרנות בערבות מדינה.
לכל אלה מצטרפות כמובן חברות כרטיסי האשראי הוותיקות והמבוססות. מבדיקה שערכנו עולה כי חברת max עסקים פורצת דרך בתחום האשראי המכוון לעסקים, כאשר היא מעניקה לעסקים מגוון הלוואות ופתרונות מימון פיננסיים מותאמים לעסקים.
בין הפתרונות תוכלו לקבל:

א. מימון רכש ספקים: 
הלוואה מתחדשת לצורך תשלום לספקים לרכישת מלאי לעסק
מטרה: צורך מימוני לגישור בין מועד רכישת המלאי מהיצרן והתשלום (המתבצע לרוב במזומן) לספק, לבין מועד תקבולי המכירה מלקוחות, המתבצע חודשים ספורים לאחר מכן.
איך: אתם רגע לפני רכישת מלאי עונתי לעסק? נכנסים לפעילות עסקית חדשה או שיווק של מוצרים חדשים?
max עסקים מציעה לכם פתרון לרכישת מלאי מספקים בארץ ובחו"ל. אתם מציגים חשבוניות קניה ואנו מעמידים לרשותכם הלוואה קצרת מועד עד חמישה חודשים, בה אנו מאפשרים לכם להחזיר את ההלוואה בזמן ובמועד שנוח לכם, למשל כאשר תקבולי המכירה מהלקוחות יגיעו.

ב. מסגרת אשראי חוץ בנקאית להלוואות on call: 
מסגרת אשראי חוץ בנקאית להלוואות גישור מהירות, קצרות מועד (עד 30 יום לכל הלוואה).
מטרה: גישור על פערי תזרים המזומנים החודשי.
איך: לעסק יש הוצאות שוטפות וקבועות כגון: משכורות, שכר דירה, תשלום לספקים, תשלום מיסים וחשבונות.
תזרים ההכנסות מלקוחות לעומת זאת פזור על פני החודש כולו. מסגרת אשראי נוספת חוץ בנקאית מאפשרת לכם להתנהל בצורה טובה יותר ולא מכבידה,כזו שמאפשרת לכם להמשיך בפעילות העסקית.

ג. ערבות max:
הבטוחה החזקה והמועדפת להשכרת נכסים עסקיים.
מטרה: מתן התחייבות בלתי חוזרת בכתב של max עסקים עבור לקוח עסקי שלנו ולבקשתו, לטובת צד ג' כלפי נושה או מוטב כלשהו, בהתאם לתנאי כתב הערבות.
• ערבות מונפקת לבקשת הלקוח ונרשמת כחבות אובליגו שלו, לתקופה של עד שנה.
• למוטב הערבות ישנה זכות אוטונומית בלתי תלויה ובלתי מותנית לדרוש קבלת כסף עד לגובה הערבות כל זמן שהערבות בתוקף והתקבלה דרישה תקינה חתומה בכתב.

והכי חשוב רק ב max עסקים אתם לא צריכים לשעבד נכסים ולרתק כספים כדי להוציא ערבות!

ד. הלוואה מהירה לכל מטרה:
נכנסים להשקעה חדשה, פותחים סניף חדש, קונים מכונה חדשה לעסק, נדרש לכם סכום גדול באופן מיידי, ומנגד ההכנסות המתמשכות מהפעילות העסקית הינן המקור לסילוק ההלוואה, ואתם מעדיפים לפרוס אותה לתשלומים חודשיים על פני מספר שנים. הלוואה מהירה בפריסה ל 24/36/48 תשלומים לכל מטרה, זו ההלוואה שאתם צריכים כדי להגשים את החלום העסקי שלכם. 

בסופו של דבר, עסק טוב הוא עסק שגם מתנהל בצורה הפיננסית היעילה ביותר, ובמציאות של היום – הלוואות קצרות מועד הן כלי שיכול לעזור לכם ולעסק שלכם לצמוח, ואפילו להרוויח לא מעט.

אז לפני שאתם לוקחים הלוואה, תזכרו לבדוק מה המסלול והתנאים הטובים ביותר עבורכם ועבור העסק שלכם. בהצלחה.

*אי-עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. * המלווה: מקס * בכפוף לאישור ותנאי החברה.