עשוי לעניין אותך גם

סוף השנה הגיע והדרישה להלוואות המיידיות נמצאת בשיאה, ולא רק בשביל לסגור את המינוס

בואו נודה על האמת המרה, רובנו (= כולנו, מינוס העשירון העליון ועוד כמה זוכי לוטו) חווים על בשרנו את האתגרים הכלכליים שמאלצים אותנו לחיות בסוג כזה או אחר של מחנק כלכלי קבוע. גם אם אנחנו מצליחים לעמוד בהוצאות החיים – כל מה שהוא קצת מעבר – כמו נסיעה לחו"ל, הוצאה רפואית בלתי צפויה או חשק עז להחליף את הסלון או לשפץ את המטבח – כבר דורש מאתנו להשיג כסף ממקור חיצוני. אז מה הפלא שהפורמט המוצלח של הלוואות חוץ בנקאיות הפך למבוקש במיוחד בקרב הישראלים, ואפילו עוד יותר בתקופת סוף השנה?

(שנה גודל)

כריסמס באירופה, חופשת חנוכה עם המשפחה, חופשת סקי מתוכננת, החלטה להחליף את הרכב במבצעי סוף שנה, שיפוץ בבית כדי להתחיל את השנה עם "חדש בעיניים", וכן – לעיתים פשוט רצון לנקות קצת חובות לפני סוף השנה או להוריד מעט את החריגה בבנק כדי שתחילת השנה תראה טוב יותר.
כך או כך, סוף השנה מביא איתו עלייה דרמטית במספר לוקחי ההלוואות, ולהפתעתנו רובם לא לוקחים את ההלוואות מהבנק בו מתנהל החשבון שלהם – אלא פונים להלוואות חוץ בנקאיות, לרוב מחברות האשראי.

כך גם אלעד, בן 42 מקריית אונו, מנהל מכירות בחברת נדל"ן ואשתו קרן שעובדת במשרד רו"ח גדול. בני הזוג מודים שמאז שלקחו הלוואה לראשונה מחברת האשראי לפני כ-3 שנים – הם אימצו לעצמם באופן קבוע את הנוהל. "גם אני וגם אשתי מרוויחים משכורות יפות" אומר אלעד, "אבל כמו הרבה ישראלים, אין לנו אקסטרה כסף בצד או עזרה מההורים למקרים שאנחנו נדרשים להוצאה מיוחדת. לכן מפעם לפעם אנחנו לוקחים הלוואה כי שנינו מבינים טוב מאוד שחיים רק פעם אחת, ואנחנו לא מוכנים לעצור את החיים שלנו בגלל תקרת אשראי בבנק או כמה שקלים נוספים בריבית. נכון להיום, אפשר לומר שהלוואה מחברת האשראי הפכה להיות ברירת המחדל שלנו. ההלוואה הזו משרתת אותנו פעמיים – פעם אחת בזכות העובדה שאנחנו עובדים מול גוף פיננסי יציב ומקצועי, בניגוד לכל מיני 'הלוואות חברים' טרנדיות למיניהן. ופעם שנייה – אנחנו נהנים ממינימום טרטור ובירוקרטיה, ולא פחות חשוב – מטיפול זריז במיוחד בבקשה שלנו.

הנה למשל, לפני שבועיים החלטנו להיות ספונטאניים, לנצל את ימי החופש שנותרו לנו עד סוף השנה בעבודה ולשבור שגרה עם חופשה במדריד. במוצ"ש נפלה ההחלטה לטוס, בראשון בבוקר נכנסתי לאתר של חברת האשראי מילאתי בכמה דקות את הפרטים, שלחתי צילום ת.ז שלי ובתוך 3 ימים הכסף עבר אלינו ישירות לחשבון הבנק. בלי דרישה לערבים, בלי אישורים מסובכים, עם מגוון עצום של אפשרויות כולל פריסת תשלומים, ואפילו עם ריבית לא כ"כ גבוהה כמו שיש נטייה לחשוב. אגב, כשביצעתי השוואה באינטרנט בין מספר הצעות – הפער בריביות עמד על כ-200 שקלים לכאן או לכאן. ביום רביעי הכסף הופקד אצלנו בחשבון וביום שישי היינו על הטיסה למדריד".

"ביום רביעי הכסף הופקד אצלנו בחשבון וביום שישי היינו על הטיסה למדריד" | צילום: שאטרסטוק

מסתבר שאלעד וקרן לא לבד, נתונים שזורמים מחברות כרטיסי האשראי השונות מצביעים על פריחה בכל מה שקשור להלוואות שניתנות במסגרת חברות האשראי. פגשנו את ברק סנדץ, מנהל שיווק אשראי ודיגיטל בלאומי קארד באותו עניין: "אנחנו חווים עלייה ברורה וביקוש מצד הציבור להלוואות באמצעים חוץ-בנקאיים. מדובר בחתך אוכלוסייה רחב מאוד – מרווקים ורווקות, דרך משפחות צעירות ועד אזרחים ותיקים.

עם זאת, למרות השוני בגיל ובסטטוסים של הלווים – ניתן לומר שההלוואות של רובם מיועדות בדרך כלל למטרה מוגדרת ונקודתית – לא מדובר על הלוואות גבוהות במיוחד, אלא על הלוואות בינוניות וקטנות של עד 60 אלף ₪.
אני יכול לומר שאצלנו במוקד, אנחנו מרגישים את הביקוש אפילו עוד יותר בתקופה הזו של סוף השנה – בעיקר בגלל שיש לא מעט אנשים שמחליטים לנעול את השנה עם קניית רכב חדש או חופשת חורף. יש גם הרבה פניות שמגיעות מישראלים ש"מנקים שולחן" – סוגרים חובות או מינוס בבנק".

אם אתם מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על הלוואה מיידית של עד 60 אלף ₪ לחצו כאן >>
ברק סנדץ, מנהל שיווק אשראי ודיגיטל בלאומי קארד

מהניסיון שלך בשטח – מדוע אנחנו רואים יותר ויותר ישראלים שבוחרים לקחת הלוואה מחברות האשראי?
"בסופו של דבר, לא פעם, הלוואה מחברת האשראי משרתת את האינטרסים של הלווה בצורה הטובה ביותר. להלוואה מחברת האשראי אין גם השלכות מיידיות או עתידיות, בניגוד למשל כשמדובר על הלוואה בנקאית. לא פעם, הלוואה מהבנק יכולה להכביד על יתר ההתחייבויות של הלווה מול הבנק ולמעשה להשפיע לרעה על מעמדו מול הבנק, למשל בכושר היכולת לקחת הלוואות עתידיות ואפילו עד לחסימת היכולת לקחת הלוואה נוספת במקרה בלתי צפוי.
בנוסף, יש את אלמנט הקלוּת והמהירות של ההליך – הלווה לא מתבקש להגיע פיזית אל חברת האשראי, להיכנס להליך בירוקרטי ומילוי טפסים מתיש, הוא גם לא מתבקש להציג בטחונות או ערבים, ובמבחן התוצאה – הכסף מגיע במהירות, בתוך שלושה ימי עסקים".

בסופו של יום, הלוואה מחברת האשראי היא פתרון קל ומהיר להלוואות קטנות ובינוניות, שבמקביל – אינה מאלצת אתכם להיכנס בלית ברירה לנתיב הבנקאי, על כל המשמעויות שעולות מכך.

אם אתם מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על הלוואה מיידית של עד 60 אלף ₪ לחצו כאן >>
שינוי גודל גופנים