אני רוצה לשמוע עוד על הקורס! התקשרו אלי

למה החלטתי ללמוד קבלה ואיך ההרפתקה הזו הייתה הדבר הכי חכם שעשיתי בחיים

אחרי תקופה קשה של מרמרת, תחושת תקיעות ומאבקים מתמשכים שכמעט גרמו לי לרצות לעזוב את הארץ, מצאתי את עצמי, כנגד כל הסיכויים (כי מה לי ולזה?!) – דווקא במרכז לקבלה. גיליתי תובנות משנות חיים ואפילו מצב חשבון הבנק שלי השתנה לגמרי

(שנה גודל)

לא היה לי קל לאחרונה. להגיד שהחודשים האחרונים בחיי היו מאתגרים, יהיה ניסוח עדין ומנומס. הם היו שילוב של עייפות ותסכול מתמשכים. התחושה שצריך להיאבק כל יום, ההישרדות הכלכלית, המרוץ, הבדידות.

אם הייתי למשל עובדת הייטק, הייתי יכולה להתנחם לפחות באיזה שיעור פילאטיס או במקרר מעדנים חופשי, שלא לדבר על משכורת גבוהה עם בונוסים שמאפשרת קפיצה לנופש באיזה אי קסום. אבל אלו הם לא חיי. תחשבו יותר בכיוון של שגרה מבודדת וריקה בדירת 2 חדרים 'עולב', כמו שאמא שלי אוהבת להזכיר לי, עבודה סיזיפית ורדיפה אחרי טיפות אנרגיה אחרונות רק כדי לעבור את היום או את השבוע.

למען האמת, היו רגעים שבהם חששתי כי אני עומדת לאבד את שפיות דעתי. מצבי לא מזהיר. רווקה "בוגרת", עם עודף שעות עבודה, מעט עודף משקל וחסך במזומנים.

אומרים שהכי חשוך לפני עלות השחר, ואולי מישהו למעלה התחשב בי כשבשיא תחושת העולב שלי, אחרי עוד יום מתיש של עבודה, אוכל זבל ומרמרת – הגעתי למרכז לקבלה.

ערב אחד. זה כל מה שהייתי צריכה כדי להרגיש טוב (צילום: לימור שקד)

החלטתי ללכת על זה

כבר שנים שאני מקבלת מהם מיילים. יש כתובות שלא עושים להם 'הסר' לעולם, כי אתה יודע איפשהו עמוק בפנים שיום אחד זה כנראה יתאים. פעם הגעתי להרצאה חינמית שלהם. משהו על חלומות ופתרונם, נושא שמסקרן אותי במיוחד. והנה אני יושבת במפגש חברים באחד מערבי חמישי, מספרת על ההרצאה ו"זוכה" למבטי תמיהה פלוס הערות ביקורתיות שלא רק גרמו לי להיחנק מהקפה אלא גם הציגו אותי כמו איזו נערת מצוקה שמחפשת את האור בקצה מנהרת חייה הנלוזים. "מה פתאום את צריכה את זה, מה עובר עליך, הכל בסדר? מה נסגר?", הם שאלו בדאגה חצי מזויפת. "את מתכוונת לחזור בתשובה או סתם מתחזקת בכל מיני ממבו ג'מבו רוחניקיים?"

כן, הם כמעט הצליחו להוציא לי את החשק. אני מודה שיש לי רגישות לביקורת. זה אפילו קצת עירער אותי. אולי אני עלולה להיכנס לאיזו הרפתקה שתערער אותי, תשנה את חיי ואת האישיות שלי, כזו שאחריה לא אזהה את עצמי במראה? כל חיי חיפשתי להרגיש כמו אדם שחזר הביתה אחרי דרך ארוכה, אבל הפעם פחדתי ללכת לאיבוד.

ואז הגיע יום כיפור. לא כיף גדול, בעיקר אם את באה ממשפחה שנוהגים לצום בה ומאיזשהי סיבה שלא ברורה לך, את ממשיכה את המסורת ומוותרת על בינג' סדרות ביום הזה. גרתי במרחק הליכה ממרכז הקבלה והחלטתי שבמקום לקרוא או לישון כל היום, אנסה להעביר את הזמן בצורה אחרת. לא ממש התעניינתי במהות היום הזה, ודי הרגשתי מוזר להגיע למקום שאני לא מכירה או לא ממש שייכת אליו. אבל אני זוכרת את האנשים והאנרגיות שמילאו את המקום, איך הם שרו בשמחה את שירי החג, מלאי אור וכוחות כאילו לא מחכה להם יום שלם של צום. זוכרת  את תחושת הביחד שלרגע השכיחה את עידן הבדידות הדיגיטלית ובעיקר, איך הם גרמו לי להרגיש טוב, והרי זה מה שכולנו רוצים בסך הכל, לא? אז חזרתי.

המרכז לקבלה נעים ומזמין, ממוקם בלב העיר בלוקיישן מרכזי שקל להגיע אליו, גם אם כמוני – אין לך רכב. הגעתי לשם טרוטה, אחרי עוד יום ארוך (שבדיעבד הבנתי כמה רוב תוכנו היה מיותר). חסרו לי בערך 700 שעות שינה, המוח שלי היה עמוס במיליוני פריטי מידע לא חשובים כיאה לדור ה – FOMO, עד שהבנתי איזה ידע חשוב ומשנה חיים מחכה לי מחוץ למסך.

הקבלה היא ידע משנה חיים ואני אומרת את זה בתור אחת שנמצאת בעולם הרוח וההתפתחות האישית כבר כמעט 20 שנה, כשבישראל עוד בקושי ידעו להגות את המילה מדיטציה (עד כמה אני קשישה? הנה התשובה…).

קבלה היא לא עוד כלי טרנדי עם אובר פרסום ממומן ברשתות, היא גם לא עוד שיטה שחולפת עם הרוח. היא החיים עצמם. חוכמת הקבלה מספקת כלים מעשיים לשיפור משמעותי של כל תחומי החיים עד לרמה משנת חיים של ממש.

מאות אנשים ואנרגיות שרק עושות טוב (צילום: לימור שקד)

למדתי להפסיק לדאוג

חלק מתכני המרכז למשל, מלמדים על שפע, נתינה וקבלה. לא כמושגים אבסטרקטיים, אלא ככלים מעשיים של ממש. זה כל כך מעניין ונוגע בי עד שהבטן מקפצת ומחייכת בפנים. מזמן לא הרגשתי כל כך ערנית, כל כך alive .זה מרגיש כמו שמצאתי את התשובות, את הכיוון, ושאני יכולה להרפות. הנה למשל כמה תובנות על שפע ופרנסה שבעיני דור ה-Y וגם ה-X שלפניו – חייבים להכיר:

 • דאגה מצמצמת את הפרנסה. אדם שמצמצם את הכלים שלו לא יצור לעצמו שפע.
 • קמצן מרוויח פחות מ-לארג'. תיארתם לעצמכם?
 • אתה תקבל את מה שאתה ראוי לו. ירושה של מיליונים יכולה ללכת לאיבוד אם היורשים לא ראויים לה.
 • לא צריך לעבוד קשה, זה לא יביא את הכסף. עליך לעבוד רק לפי מה שאתה יכול מבלי להביא את עצמך למצב יגיעה. שמעתם את זה? אתם שתקועים במשרד 12 שעות כדי לרצות את הבוס? It's not working
 • אם תעבוד בחודש 95 שעות במקום 100, תראה שתרוויח אותו הדבר, זה עניין של אמונה ובטחון.
 • יש אנשים שממשיכים להתפרנס גם כשהם לא יכולים כבר לעבוד. ברור שאתם מכירים כאלו.
 • אל תעשה ביטוח חיים, חבל על הכסף. אי אפשר לדעת מה יהיה מחר אז אל תמשוך 3/4 מהמשכורת שלך על ביטוחים. יש אלטרנטיבות.

כשמפסיקים להיות רובוט הכל משתנה 

באחד השיעורים למדנו על מערכת התגובה. אתם יודעים איך זה, כשכל דבר מיד מקפיץ או מרגיז. זה יכול להיות פוסט טיפשי בפייסבוק שיכניס לדרמה מתמשכת וגוזלת אנרגטית, או מצבי חיים משמעותיים יותר כמו סכסוך או פרידה.

 • אם נמצאים כל הזמן בתגובה אוטומטית נמצאים בחושך ובצמצום.
 • תגובה היא מנגנון אוטומטי. אתה מקבל מחמאה ואתה מיד מרגיש טוב ולהיפך – מקבל ביקורת ומיד נעלב. אם אין לך מילוי משלך אתה כל הזמן מגיב לחיצוני, למה שיגידו, בעצם 'משחקים לך עם הכפתורים'.
 • אם לרגע אתה מרגיש טוב זו שמחה שתלויה בדבר. אם אני שמחה כתוצאה ממחמאה זהו מילוי שמגיע מהעולם הגשמי שהוא רק 1%.
 • התגובתיות היא האויב האמיתי, לא המכשול הזמני. זה שאמרו לי משהו לא יפה, זו לא הבעיה. האויב בחיי הוא התגובתיות שלי. איך מטפלים בזה? היריעה קצרה מלהכיל, אבל זה מרתק ומעצים.

פתאום הכל נפתח

כמה שבועות לאחר שהתחלתי ללמוד, הרגשתי הרבה יותר שלווה ונינוחה, קיבלתי סכומי כסף מכל מיני מקורות ונפתחו בפני הזדמנויות נוספות. קיבלתי שתי הצעות עבודה לפרויקטים רווחיים, סכום פיצויים מעבודה שעבדתי בה בעבר השתחרר בקלות, אחותי הודיעה לי שהחודש יחולק בינינו הכסף מדירה שאנו משכירים – כסף שהיה צריך ללכת לתשלומי ארנונה. סבתא שלי הפכה נדיבה ונתנה לי סכום יפה במיוחד, והיי, זה לא קל לקבל כסף מאישה בת 92 שהחליטה לאחרונה שכולם רוצים לגנוב ממנה כסף.

ובינתיים החיים משתנים, באופן מדויק ובדיוק בקצב הנכון. האושר שלי כבר לא תלוי במאפה שוקולד, במחמאה שהבוס זורק לעברי כי היום מתחשק לו, או האם יש לי דייט השבוע ומתי כבר "אסתדר" בחיים. יכול להיות שאני כבר מסודרת. אני מרגישה הרבה יותר רגועה, שלמה, חזקה מבפנים. באמת. יש לי עוד דרך לעבור ומה ללמוד, כי כל החיים אנחנו מתפתחים, אם נרצה בכך.  אבל עכשיו לפחות יש למה לצפות כי יש לי כיוון פשוט וחכם, וזה המון.

הצעד הראשון שעשיתי כדי לשפר את חיי היה להרשם לקורס סודות חכמת הקבלה. זה הבסיס. רציתי ללמוד מהמקור והתאהבתי באנרגיה של המקום. לכן בחרתי במרכז לקבלה. אני ממליצה בחום לכל מי שיקר לי לעשות אותו דבר. 10 מפגשים, לא הרבה זמן, לא הרבה כסף ופוטנציאל אמיתי לשינוי חיים. המורים המנוסים, החכמה המרתקת והתכנים הפרקטיים, כל אלה יחד הם במילה אחת – וואו!

אני רוצה לשמוע עוד על הקורס! התקשרו אלי

 

הנני מאשר קבלת מידע שיווקי
שינוי גודל גופנים