עשוי לעניין אותך גם

לבדיקה של התיק הביטוחי וללא עלות. השאירו פרטיכם כאן:

הכירי את האיש שיעשה לך סדר בביטוחי הבריאות שאת צריכה

ידעת שאחת מכל 7 נשים תחלה בסרטן השד? שמעת שעלות השתלת כליה היא 400 אלף דולר ועלות השתלת לב מגיעה לכמליון דולר? המספרים מפחידים – ובינינו, בין גידול הילדים כמעט לבד, לבין הדאגות והריצה אחרי הפרנסה, למה אנחנו צריכות לחשוש מהלא נודע שתמיד מגיע בהפתעה? לצערנו אין לנו שליטה על הגנטיקה הבריאותית שלנו, אבל אנחנו כן יכולות לדאוג לביטוח בריאות מעודכן בכל החידושים הביטוחיים (סל תרופות והגנות) ולבדוק שאנחנו לא משלמות כפל ביטוחי כמו מליוני ישראלים אחרים.
ישבנו עם יאיר טהר שידוע כ"מלאך השומר" של נשים חד הוריות לשיחה על איך עושים את זה נכון

(שנה גודל)

הכירי את יאיר טהר, מקצוען מוערך בקרב כל חברות הביטוח בישראל, מומחה לביטוחי בריאות ואיש עם לב ענק. הסיפור של יאיר הוא כזה שמוכיח לנו שיש עוד אנשים טובים שהאזרח הקטן מעניין אותם יותר מחברות הביטוח הגדולות. בקיצור: כמו שאומרים שאדם צריך שיהיה לו חבר עו”ד, חבר רו”ח, חבר רופא וחבר שהוא מוסכניק – אין ספק שכשזה מגיע לביטוחי בריאות, יאיר טהר זה החבר שאת רוצה באזור.

כבר שנים שיאיר בונה ללקוחות תיקי ביטוח אופטימאליים ובודק תיקי ביטוח קיימים וממקסם אותם. והבונוס הגדול? הוא עושה את כל זה ללא תשלום. בחינם לגמרי ובלי כוכביות קטנות. גם אני התפלאתי, אבל אחרי פגישה עם האיש, גיליתי שהוא פשוט עשוי מחומר אחר.

"הבנתי שעולם ביטוחי הבריאות הוא תחום מסובך ומורכב עבור האדם הממוצע" אומר יאיר, "אני נתקל בעשרות מקרים של נשים במצוקה, שלא תכננו ולא הבינו מראש את ההבדלים בין סוגי הביטוחים שמציעים להם, וגם בכאלו שחושבים שהביטוח הבסיסי המשלים של קופות החולים מכסה אותם – כשבפועל הוא לא.
חמור מכך – לאחרונה אני שומע על יותר ויותר מקרים בהם נציגים של חברות ביטוח מתקשרים למבוטחים בכל מספר חודשים – ומוכרים להם את אותו רכיב ביטוחי שכבר יש להם! העוקץ הזה מתאפשר בזכות חוסר ההבנה והבקיאות שיש למבוטח, שסומך כמובן על חברת הביטוח שלו. מה זה אומר בפועל? שאותו מבוטח יכול לשלם גם 3 או 4 פעמים על 'ביטוח תאונות אישיות' למשל".

מעבר לעובדה שהמונח "סדר ביטוחי" נשמע דבר חיובי וחשוב – שאלתי את יאיר: מה זה אומר בתכל'ס?
"אני יכול להגיד מנסיון שהלקוחות לא יודעים מה יש להם בתיק הביטוחי, ומה שהם חושבים שקיים בכלל לא נמצא, וחמור מזה – לפעמים מדובר ממש בדיני נפשות. כצעד ראשון לכל לקוח מוצמדת אחת ממנהלות התיקים המקצועיות והמוסמכות שלנו, אח"כ אנחנו מוציאים דוח ביטוחי קיים ואוספים את החומרים העדכניים ביותר מחברות הביטוח. בשלב הבא התיק עובר בדיקה על ידי צוות מומחים בעלי רישיון בביטוח (אני גם חלק מהצוות הזה) כשהקווים המנחים הם: חיפוש כפילויות, איתור חוסרים, שיפור כיסויים ובדיקת הוזלת עלויות. אנחנו דואגים לכל הבירוקרטיה.
בשלב הסופי מתגבשת לה חוות דעת מקצועית שהלקוח בוחר אם לבצע אותה או לא. כל החלטה של הלקוח מתקבלת בברכה, אבל אני יכול להגיד שברוב המקרים הלקוח סומך על שיקול דעתנו המקצועית בהתאם לממצאים שהוצגו לפניו. חשוב להבין שהשירות שהחברה מציעה אמין יותר, כי אני לא מחויב לשום חברת ביטוח, המחויבות היחידה שלי היא ללקוח וליצירת התמהיל הביטוחי הנכון ביותר עבורו, בהתאם למצב הרפואי והמשפחתי, ובמחיר הזול ביותר האפשרי.

במהלך הריאיון סיפר לי יאיר סיפורים מצמררים על מקרים שנתקל בהם במהלך שנות עבודתו: אם גרושה שהתגלה אצלה גידול שרק ניתוח ייחודי בחו”ל יכול היה לפתור והיא וילדיה הגיעו לפת לחם בגלל ההוצאות העצומות שלא היו מכוסות, נשים שלא ידעו על תרופות שאינן בסל הבריאות וחשבו שהביטוח הרגיל מכסה אותן, אנשי עסקים שאיבדו את מפעל חייהם בעקבות אובדן כושר עבודה זמני הגורם להיעדרות ממושכת ממקום העבודה…
אבל יש גם סיפורים על הצלחות, שנבעו מהייעוץ שלו ופשוט הצילו חיים.

"אין לי סיבה לשמור את הידע אצלי. למה זה טוב? אם אני יכול להעביר את הידע שלי ולעזור לאנשים במקרים מצילי חיים, עשיתי את שלי", אומר יאיר בצניעות.

כמו כל ישראלי טוב, הייתי חייבת להבין איך יאיר מתפרנס מהבדיקות הביטוחיות הללו, הרי הן מתבצעות בחינם ובלי התחייבות (בעוד שהמתחרים גובים עליהן 1,000 ואפילו 2,000 ש"ח) ודורשות ממנו לא מעט זמן. גם כאן הייתה לו תשובה מקצועית ואנושית שלא מאפיינת הרבה אנשי ביטוח מסוגו: "את הפרנסה שלי אני מרוויח ממי שבוחר לעשות בעזרתי את הביטוח, אבל את הייעוץ והבדיקה אני עושה מבלי לגבות תשלום גם ממי שלא מבוטח בעזרתי, כי אני לא יכול להישאר אדיש כשאני שומע על חיים שנהרסו לאנשים, רק בגלל שהם לא בחרו נכון את הביטוח שלהם. אני מאמין שכשאתה באמת מתכוון לעזור לאנשים ומראה להם את זה, בסופו של דבר הם יסמכו עליך ויעבדו איתך. וגם אם לא, הרווחתי מצווה גדולה".

לסיכום, חוץ מזה שנשביתי בקסמו של האיש, הצלחתי סוף סוף להבין גם איך עושים סדר בדברים הקשורים לביטוחי בריאות.
אם גם את רוצה לברר ולדעת עוד, ועדיין לא הגעת לגיל 65, אני ממליצה לך בחום לדבר איתו ישירות. הוא ישמח לעזור ואת תרוויחי.

השאירי פרטים וקבלי יעוץ ללא עלות עבור הביטוח המתאים במדוייק עבורך

* השירות אינו מתאים ללקוחות מעל גיל 65