עשוי לעניין אותך גם

זו הסיבה לכך שאתם סובלים מקפיצות סוכר למרות הקפדה על התפריט הסוכרתי: DayTwo מתקנת טעות רפואית נגררת של שנים

(שנה גודל)

חשבתם פעם למה אתם פשוט לא מצליחים לשמור על סוכר מאוזן למרות שאתם נצמדים בכוח (ובתסכול, לא פחות) לתפריט הסוכרתי שהומלץ במשך שנים ע"י הרופאים? ברור שחשבתם. כסוכרתיים, העובדה הזו מנהלת לכם כל רגע ביום וכל ביס שאתם חושבים לקחת. אז למה כל כך קשה לכם לרסן את המחלה, ואיזה פתרון טכנולוגי ישראלי יחזיר לכם את השליטה על הגוף בצורה עקבית? תקראו, זה משנה חיים

"לא הצלחתי להבין למה אני ובעלי אוכלים את אותו האוכל, בעוד שרמות הסוכר שלי מרקיעות שחקים ואצלו לא מתעוררת שום תגובה לסוכר", מספרת טליה מרקוביץ', בת 63 מצפון הארץ. בדיוק כמו טליה, הרוב המוחץ של האנשים שמנהלים את חייהם לצד הסוכרת חווים את האמירה הזו על עצמם כל יום, כל היום. כל העיסוק סביב מה שנכנס לפה גורם לרתיעה מאוכל כאילו הוא האויב. הרי 'איך יכול להיות שהסוכר שלי ממשיך להשתולל למרות שאני אוכל/ת עשבים כל היום?"

"שיגע אותי איך אנחנו אוכלים אותו הדבר בעוד שהוא נשאר בסדר והמצב שלי מחמיר" | טליה מרקוביץ'

עם מעל 400,000 סוכרתיים בישראל, וצפי של 642 מיליון חולי סוכרת בקנה מידה עולמי עד שנת 2040, התפשטות המגיפה המודרנית שנמצאת כבר שנים במגמת עליה מבהילה, מוכיחה לנו שמשהו פה כנראה ממש לא עובד בכיוון הנכון.

אם ניזרק אחורה למאה ה-19, במהלכה התחילו לחקור את מחלת הסוכרת לראשונה, נוכל לראות את הנחות היסוד שליוו את הניסיונות לפענח את עניין התזונה, כגורם עיקרי בהתפתחות הסוכרת ושאר מחלות מטבוליות:
● בשנות ה-50 חשבו שצריכת שומן גבוהה גורמת לעליה חדה במחלות לב

● בשנות ה-60 ארגון הבריאות האמריקאי המליץ להפחית בצורה דרסטית את צריכת השומן הכללית ולהגדיל את צריכת הפחמימות

● בשנות ה-70 פותחה בדיקת ה- HbA1c ו-"פירמידת המזון" המפורסמת שהתקבעה כאורים והתומים של קונספט 'התזונה הבריאה'

כבר לא האורים והתומים של תזונה נכונה

עם מעל 400,000 סוכרתיים בישראל, וצפי של 642 מיליון חולי סוכרת בקנה מידה עולמי עד שנת 2040, התפשטות המגיפה המודרנית שנמצאת כבר שנים במגמת עליה מבהילה, מוכיחה לנו שמשהו פה כנראה ממש לא עובד בכיוון הנכון.

אם ניזרק אחורה למאה ה-19, במהלכה התחילו לחקור את מחלת הסוכרת לראשונה, נוכל לראות את הנחות היסוד שליוו את הניסיונות לפענח את עניין התזונה, כגורם עיקרי בהתפתחות הסוכרת ושאר מחלות מטבוליות:
● בשנות ה-50 חשבו שצריכת שומן גבוהה גורמת לעליה חדה במחלות לב

● בשנות ה-60 ארגון הבריאות האמריקאי המליץ להפחית בצורה דרסטית את צריכת השומן הכללית ולהגדיל את צריכת הפחמימות

● בשנות ה-70 פותחה בדיקת ה- HbA1c ו-"פירמידת המזון" המפורסמת שהתקבעה כאורים והתומים של קונספט 'התזונה הבריאה'

כבר לא האורים והתומים של תזונה נכונה

● בשנות ה-80 מחלת הסוכרת מוגדרת כבר כמגיפה בקנה מידה עולמי, ולפחמימות שלנו יוצא שם רע, בעקבות פרסום האינדקס הגלקימי המוכר

● בשנות ה-90 ארגון הבריאות העולמי מכריז על 'יום הסוכרת הבינלאומי' שחל מידי שנה ב14 בנובמבר

בואו נאמר שהתגלגלות האירועים לאורך 300 השנים האחרונות מראה בדיוק מה הוביל את העולם להתנהל בצורה מאוד מסוימת עם המלצות התזונה הגנרית שנחשבה בריאה.

אז מה בדיוק קורה פה? יש לזה הסבר מאוד פשוט: הדיאטות הגנריות שרובנו נצמדים אליהן זה פייק ניוז. המהפכה המדעית של השנים האחרונות מוכיחה לנו את זה במדויק.
בשנים האחרונות העיתונות המדעית והרפואית בעולם מדברת על הבשורה הישראלית בתחום הסוכרת סוג 2, האומרת בפעם הראשונה באופן ברור ומוכח: אנשים שונים מגיבים באופן שונה לאותו מזון, וכדי לשמור על רמות סוכר מאוזנות בדם חייבים לרקוח תפריט אישי ומדויק שמבוסס על הרכב החיידקים האישי של אותו אדם, יחד עם פרמטרים פרסונליים נוספים.

לכל אחד יש מספר ת.ז משלו, אז למה לא כשמדובר על תזונה?
למהפכה החדשנית שמתחוללת בשנים האחרונות בתחום הסוכרת (סוג 2) אחראים (איך לא) שני פרופסורים ישראלים. מה שכשל במשך כל שנות הסטוריית מחקר התזונה – הגיע לסיומו בתום 5 שנים ארוכות, במהלכן צללו פרופ' ערן סגל ופרופ' ערן אלינב ממכון ויצמן למחקר יוצא דופן. המחקר הצליח לעשות את הבלתי ייאמן, ולספק הוכחה מדעית לכך שאנשים מגיבים אחרת לאותם מזונות בדיוק.
המחקר מצא שכל מזון שנכנס לגוף שלנו ופוגש את חיידקי המעי הייחודיים לנו, משפיע בצורה שונה לחלוטין על רמות הסוכר אצל כל בן אדם בנפרד.

"עצם הידיעה שלנו לגבי אילו מזונות הם בריאים עבור אדם מסויים - היא תגלית המבשרת על שינוי תפישה פונדמנטלי באופן בו המלצות התזונה ישוקללו מכאן והלאה"
מגזין פורבס

בעברית פשוטה: יכול להיות שמישהי שאוכלת כל בוקר פרוסת לחם מחיטה מלאה עם גבינה לבנה 3% ובטוחה שהיא "שיא הבריאות" – בעצם מתעללת בגוף שלה ומקפיצה את רמות הסוכר בדם, מבלי לדעת בכלל.
הטוויסט המפתיע הוא שיכול להיות שדווקא אספרסו קצר עם קרואסון שוקולד יעשו את העבודה ויורידו את הסוכר בדם.

הצטרפו עכשיו לשירות התזונה המותאמת אישית על בסיס הפרופיל הגנטי שלכם והתחילו לאזן את הסוכר בדם בקלות. מחיר 1,350 ש"ח>>

ואז הגיעה DayTwo וטרפה את הקלפים בנוגע לכל מה שחשבתם שידעתם על תזונה בריאה לסוכרתיים
חברת הטכנולוגיה הישראלית DayTwo פיתחה מוצר מהפכני על בסיס התגלית המדעית הזו. המוצר מנגיש ב-4 שנים האחרונות פתרון פרקטי לטווח ארוך שעוזר לרבבות ישראלים לשפר את אורח החיים שלהם מקצה לקצה, בדגש על קלות ההתמדה. "למרות שהתגלית המדעית עברה בשקט תקשורתי יחסי, הבנו מהר מאוד שלצמד הפרופסורים מרחובות יש זהב בידיים". אומרת ליהיא סגל, מנכ"לית DayTwo, חברת הטכנולוגיה הישראלית שגייסה 48 מיליון דולר מיום היווסדה ב-2015, כאשר 31 מיליון דולר מהם גוייסו ממש לאחרונה, ביוני 2019, כגושפנקא להמשך המחקר במכון ויצמן ובקליניקת מאיו הידועה בארה"ב.

"בשיתוף פעולה נדיר בין הפרופסורים ממכון ויצמן ואחד ממייסדי צ'ק פוינט, מריוס נאכט, פיתחנו את השיטה האולטימטיבית שמאפשרת לכל אחד ואחת לגלות את הסוד הכי כמוס של הגוף: מהי התזונה המושלמת עבורו. גייסנו את המדע והטכנולוגיה ויצרנו בדיקה ביתית פשוטה לביצוע, ובסופה אנחנו יודעים להגיד לכל אחד מה כן לאכול, ואילו שילובי מאכלים עליו לעשות כדי לשמור על איזון הסוכר בדם. כושר החיזוי והירידה לפרטים שאנחנו מצליחים להגיע הם חסרי תקדים בישראל ובעולם המערבי כולו", אומרת סגל.
והאפקט? יכול להיות מיידי וישיר: אורח חיים בריא יותר ונרמול רמות הסוכר בדם הופך להיות פשוט, גמיש, לא סבוך כבעבר, והכי חשוב – יעיל בצורה עקבית. פלא שעשרות אלפי ישראלים מצליחים להתמיד בשיטה? כשזה קל, כשזה 'זורם' – זה מרענן את השיגרה שנראית כאילו כך היתה צריכה להיות מאז ומעולם.

"אימרו לי מי החיידקים שלכם ואומר לכם מה לאכול" | תזונה מותאמת אישית כמבשרת הסוף לכשלון התזונה הגנרית

כשהמוסדות הגדולים בישראל משקיעים, כנראה שמשהו עובד פה נכון

מה שהתחיל בשקט בשקט במעבדה אחת במכון ויצמן, הפך לתגלית שמככבת בכותרות ענק ב'ניו יורק טיימס', מגזין 'פורבס' ובתקשורת הבינלאומית, כאשר לפני מס' שנים גם הציבור הישראלי נחשף אליה בזכות הסדרה המדוברת של גיא זוהר ששודרה בערוץ 10.
כחלק משיתופי הפעולה הנרחבים שעורכת DayTwo, ניתן לראות את האופרציה שמנהלות ענקיות הביטוח הראל ומגדל, המציעות הנחה/החזר כספי מטעם פוליסות שונות על רכישת ערכות דגימת הרכב החיידקים. שיתוף פעולה מונומנטלי נוסף מתקיים גם עם קופת החולים כללית, כפעילות רחבת זרועות שמגבירה את החשיפה לשירות המהפכני בקרב הציבור בארץ בצורה אדירה.
נוסף על כך, חודש יוני 2019 היווה שיא נוסף בפעילותה של חברת DayTwo, עם גיוס 31 מיליון דולר נוספים בסבב גיוס B, כאשר על חלק ממשקיעיה נמנים התאגיד ג'ונסון אנד ג'ונסון, קרן סבנצ'ר (Seventure) הצרפתית ושחקן ה-NBA הישראלי עמרי כספי. בסך הכל, מאז שנוסדה ב-2015, גייסה DayTwo לא פחות מ-48 מיליון דולר.
בעתיד, כשיתגלו יתר מסתורי חיידקי המעי, DayTwo תפעל לקדם את הפיתוח המדעי לכיוון מיגור מחלות מטבוליות ואפילו מניעת סרטן.

איך זה עובד, מה המחיר ומתי אפשר להתחיל?
לאחר רישום זריז של פרטיכם, נציגי DayTwo יקבלו את הנתונים בזמן אמת, יקלטו אתכם למערכת ויוציאו אליכם שליח עד הבית שימסור באופן אישי את הערכה הייחודית, ובה מבחנה לאיסוף דגימת צואה. וזהו.
מכאן הכדור עובר לגזרה המדעית והמוחות של DayTwo מתחילים לעבוד ב'פול גז': דגימת הצואה מגיעה למעבדה שבה חיידקי המעי עוברים מיפוי מקיף ברמה גנטית. את התוצאות שמתקבלות, יחד עם נתונים אישיים נוספים של הנבדק, מזינים אל תוך האלגוריתמים המשוכללים של DayTwo, כשבסופם מגיעה ה"לידה" המיוחלת – התפריט האולטימטיבי בהתאמה אישית.

קליק ואתם נכנסים לתכנית התזונה המותאמת אישית

 

את הממצאים המדעיים וההמלצות הספציפיות מגישה התזונאית הקלינית הראשית, כשלסיום כל נבדק ונבדקת מקבלים גישה לאפליקציית תזונה אישית, אינטואיטיבית ונעימה לשימוש, בה מוצג באופן ויזואלי וברור מהן המלצות התזונה עבור אותו אדם.
ההמלצות הן מדוקדקות, מקיפות וכוללות חיבור ישיר למאגר ענק הכולל יותר מעשרות אלפי פריטי מזון – מארוחות מורכבות ועד לנישנושים, כך שפתאום אתם נחשפים בפני אלפי קומבינציות מזון שמוציאות את 'התקפי הרעב וקפיצות הסוכר' מהלקסיקון. והכי חשוב: ההמלצות כל הזמן מתעדכנות ומשתנות בהתאם לשינויי המשקל וההתקדמות של המשתמש.

ציון איכות מדויק עבור אלפי מאכלים בהתאמה אישית | מתוך אפליקציית DayTwo

בסופו של דבר, כולם מבינים שסוכר גבוה זה הקטסטרופה הכי גדולה שמתחוללת בגוף שלנו והוא האבא והאמא של כל המחלות בעידן המודרני: מסוכרת והשמנת יתר, דרך מחלות לב וכלי דם ועד סרטן.
החדשות המשמחות הן שסוף סוף נמצאה הדרך לנצח את הסוכר, באמצעות השירות הטכנולוגי החדשני של DayTwo הצובר עשרות אלפי משתמשים (וזה רק בישראל).
מוכנים גם אתם לשלוט ברמות הסוכר שלכם באמצעות בדיקה פשוטה, אלגנטית וסופר מתוחכמת? לרכישה לחצו:

מצטרפים עכשיו לתכנית התזונה המותאמת אישית של DayTwo במחיר 1,350 ש"ח ומתחילים לשלוט בסוכרת בקלות. הקליקו>>