החידוש הטכנולוגי שמנפץ את כל חוקי התזונה שהכרנו

התגלית של הסטארט-אפ הישראלי DayTwo שחתומים עליו 2 פרופסורים ממכון ויצמן, מוגדרת כעת בכל העולם כ'רעידת אדמה' בעולם התזונה בפרט ובתחום הבריאות בכלל. בבסיס החשיפה המדעית נמצאים חיידקי המעי שעד היום לא ידענו עליהם יותר מידי, ומעכשיו בעזרת טכנולוגיה פורצת דרך – אנחנו מתחילים לרתום אותם לטובותינו. האפקט? ירידה במשקל, שיפור יכולות אצל ספורטאים, סיוע באיזון רמות הסוכר אצל חולי סוכרת וטרום סוכרת, ובכלל, חיים בריאים יותר

(שנה גודל)

בשנתיים האחרונות מתרחשת היסטוריה של ממש בתחום התזונה והבריאות: יותר ויותר מחקרים קושרים בין טריליוני חיידקים ששוכנים בתוך הגוף שלנו לבין הבריאות שלנו, רמות האנרגיה, מצב הערנות, מצב הרוח, רמות הסוכר בדם ותחושות הרעב והשובע. כמו כן, ישנן אינדיקציות לכך שהחיידקים קשורים גם לשלל המחלות של העולם המערבי (מחלות לב וכלי דם, מחלות מטבוליות, כבד שומני, ועוד ועוד).

"כיום, אנחנו מבינים שהמפתח לחיים חיוניים, מאוזנים ובריאים – טמון ברמות נמוכות של אינסולין בדם, והאינסולין מושפע משמעותית מהתזונה שלנו" אומרת ד"ר מריאלה גלאנט, אנדוקרינולוגית ממרכז גלאנט לטיפול בסוכרת: "הצרה הגדולה היא שלאורך כל השנים, שלטו בתחום הרפואה המלצות תזונה כוללניות ודיאטות גנריות. לשמחתי, הפיתוח החדשני של DayTwo מאפשר להתאים פרסונאלית לכל אחד ואחת את המזונות הספציפיים שישמרו את רמות הסוכר בדם במצב מאוזן, ובסופו של יום לאפשר שינוי חיובי אצל הרבה יותר אנשים".

בחודשים האחרונים העיתונות המדעית והרפואית בעולם מדברת על ה'מפץ הגדול' שמגיע מישראל ונותן את תשומת הלב והכבוד הראוי לחיידקים שלנו. מדובר בפיתוח המהפכני של DayTwo שמוכיח בפעם הראשונה באופן ברור וחד-משמעי: אנשים שונים מגיבים באופן שונה לאותו מזון ובשביל לשמור על רמות סוכר מאוזנות בדם חייבים לרקוח תפריט אישי ומדויק שמבוסס על מיפוי החיידקים האישיים.

לכל אחד יש מספר ת.ז משלו, אז למה לא כשמדובר על תזונה?
מאחורי המהפכה החדשנית נמצאים, איך לא, שני פרופסורים ישראלים. במשך 5 שנים ארוכות צללו פרופ' ערן סגל ופרופ' ערן אלינב ממכון ויצמן למחקר יוצא דופן שבסופו הצליחו לעשות את הבלתי ייאמן ולספק הוכחה מדעית לכך שאנשים שונים מגיבים אחרת לאותם מזונות בדיוק.
בעברית פשוטה: מזון ושתייה שנחשבים בריאים עבור אדם אחד, עלולים להיות הרסניים עבור אדם אחר. כך לדוגמה, מישהו שאוכל כל בוקר פרוסת לחם מחיטה מלאה עם גבינה לבנה 3% יכול באופן אבסורדי דווקא להקפיץ את רמת הסוכר בדם ולפגוע בעצמו (מבלי להתכוון לכך). הטוויסט המפתיע הוא שיש סיכוי שהתפריט שיאזן את רמות הסוכר בדם שלו, מורכב דווקא מאספרסו קצר וקרואסון שוקולד.

5 שנים של מחקר חיידקים | מכון ויצמן למדע

אז המוחות של מכון ויצמן פגשו את מייסד צ'קפוינט והשאר היסטוריה
"למרות שהתגלית המדעית עברה בשקט תקשורתי יחסי, הבנו מהר מאוד שלצמד הפרופסורים מרחובות יש זהב בידיים". אומרת ליהיא סגל מנכ"לית DayTwo, הסטארט אפ הישראלי שלקח את המחקר המהפכני צעד קדימה: "בשיתוף פעולה בין הפרופסורים מויצמן ואחד ממייסדי צ'ק פוינט, פיתחנו את השיטה האולטימטיבית שמאפשרת לכל אחד ואחת לגלות את הסוד הכי כמוס של הגוף: מהי התזונה המושלמת עבורו.
ברגע שאנחנו מצליחים להרכיב את 'תפריט הזהב' ההשלכות הן אדירות – בין היתר, יהיה מי שיצליח לאזן את רמות הסוכר לאחר הארוחה בצורה טובה יותר ולהתמודד עם מחלת הסוכרת, יהיה מי שיצליח לרדת במשקל תוך כדי אכילת מאכלים מפנקים ומהנים ובלי דיאטות מיותרות ותסכולים, ויהיה מי שימקסם את היכולות הגופניות שלו – בדיוק כמו שהכדורסלן עומרי כספי מעיד על המהפך שעבר מאז שאימץ את שיטת התזונה של DayTwo.
גייסנו את המדע והטכנולוגיה ויצרנו בדיקה ביתית שנשמעת לעיתים עתידנית, ובסופה אנחנו יודעים להגיד לכל אחד מה לא לאכול ובעיקר: מה כן לאכול, והכל אישי! כושר החיזוי והירידה לפרטים הם חסרי תקדים בישראל ובעולם המערבי כולו. והאפקט? יכול להיות מיידי וישיר: אורח חיים בריא יותר ואיזון רמות הסוכר בדם לאחר הארוחה.
בעתיד כשיתגלו יתר מסתורי חיידקי המעי, DayTwo מקווה לשנות את השיח למיגור מחלות מטבוליות ואפילו מניעת סרטן.
מה שהתחיל בשקט בשקט במעבדה אחת במכון ויצמן הפך לתגלית שמככבת בכותרות ענק ב'ניו יורק טיימס' ובתקשורת הבינלאומית, וכעת גם הציבור הישראלי נחשף אליו בזכות הסדרה שהכין גיא זוהר בערוץ 10".

תפריט תזונה מותאם אישית שמבוסס על מחקר פורץ דרך | מתוך האפליקציה של DayTwo

איך זה עובד, מה המחיר ומתי אפשר להתחיל?
כאן מגיע החלק הכיפי:
לאחר רישום זריז של פרטיכם נציגי DayTwo יקבלו את הנתונים בזמן אמת, יקלטו אתכם למערכת ויוציאו אליכם שליח עד הבית שימסור באופן אישי את הערכה הייחודית ובה מבחנה לאיסוף דגימת צואה. וזהו.
מכאן הכדור עובר לגזרה המדעית, והמוחות של DayTwo מתחילים לעבוד ב'פול גז': דגימת הצואה מגיעה למעבדה שבה חיידקי המעי עוברים מיפוי גנטי מקיף. את התוצאות שמתקבלות, יחד עם נתונים אישיים נוספים של הנבדק, מזינים אל תוך האלגוריתמים המשוכללים של DayTwo שבסופם מגיעה ה"לידה" המיוחלת – התפריט האישי. את הממצאים המדעיים וההמלצות הספציפיות תגיש התזונאית הקלינית הראשית של חברת DayTwo, ולסיום, כל נבדק ונבדקת מקבלים גישה לאפליקציית תזונה מדויקת ואישית, בה יוצג באופן ויזואלי וברור מהן המלצות התזונה עבור אותו אדם. ההמלצות הן מדוקדקות, מקיפות וכוללות חיבור ישיר למאגר ענק הכולל עשרות אלפי פריטי מזון – מארוחות מורכבות ועד לנישנושים.

בסופו של דבר, כולם מבינים שמדובר בפריצת דרך מדעית בתחום התזונה האישית, ועם פוטנציאל עצום לשינוי עולם הרפואה כולו. החדשות הטובות הן שכעת כל אחד יכול להפוך את החיים שלו לבריאים יותר באמצעות בדיקה פשוטה, אלגנטית וסופר מתוחכמת.

לרכישת הערכה המהפכנית של DAYTWO לחצו כאן>>

שינוי גודל גופנים