החידוש הטכנולוגי שמנפץ את כל חוקי התזונה שהכרנו

התגלית של הסטארט-אפ הישראלי DayTwo שחתומים עליו 2 פרופסורים ממכון ויצמן, מוגדרת כעת בכל העולם כ'רעידת אדמה' בעולם התזונה בפרט ובתחום הבריאות בכלל. בבסיס החשיפה המדעית נמצאים חיידקי המעי שעד היום לא ידענו עליהם יותר מידי, ומעכשיו בעזרת טכנולוגיה פורצת דרך – אנחנו מתחילים לרתום אותם לטובותינו. האפקט? ירידה במשקל, שיפור יכולות אצל ספורטאים, סיוע באיזון רמות הסוכר אצל חולי סוכרת וטרום סוכרת, ובכלל, חיים בריאים יותר

(שנה גודל)

בשנתיים האחרונות מתרחשת היסטוריה של ממש בתחום התזונה והבריאות: יותר ויותר מחקרים קושרים בין טריליוני חיידקים ששוכנים בתוך הגוף שלנו לבין הבריאות שלנו, רמות האנרגיה, מצב הערנות, מצב הרוח, רמות הסוכר בדם ותחושות הרעב והשובע. כמו כן, ישנן אינדיקציות לכך שהחיידקים קשורים גם לשלל המחלות של העולם המערבי (מחלות לב וכלי דם, מחלות מטבוליות, כבד שומני, ועוד ועוד).

"הצרה הגדולה היא שעד פריצת הדרך המדעית, שלטו בתחום הרפואה המלצות תזונה ודיאטות גנריות" אומרת ד"ר מריאלה גלאנט, אנדוקרינולוגית ממרכז גלאנט לטיפול בסוכרת: "כיום, אנחנו מבינים יותר ויותר שהמפתח לחיים בריאים ללא מחלות כרוניות כגון סוכרת, מחלות לב וכלי דם וסרטן – טמון ברמות נמוכות של אינסולין בדם, ושהתזונה שלנו משפיעה משמעותית על רמות האינסולין. למעשה, DayTwo מאפשרת להבין ולהתאים לכל אדם אילו מזונות הוא יכול לאכול תוך שימור רמות הסוכר בדם במצב מאוזן. זה מאפשר לי כאנדוקרינולוגית לבנות תכנית תזונה אפקטיבית למטופלים, ובסופו של דבר לאפשר שינוי חיובי מאוד עבורם".

בחודשים האחרונים העיתונות המדעית והרפואית בעולם מדברת על ה'מפץ הגדול' שמגיע מישראל ומוכיח בפעם הראשונה באופן ברור וחד-משמעי: אנשים שונים מגיבים באופן שונה לאותו מזון ובשביל לשמור על רמות סוכר מאוזנות בדם חייבים לרקוח תפריט אישי ומדויק שמבוסס על מיפוי החיידקים האישיים ועוד פרמטרים פרסונליים.

לכל אחד יש מספר ת.ז משלו, אז למה לא כשמדובר על תזונה?
מאחורי המהפכה החדשנית נמצאים, איך לא, שני פרופסורים ישראלים. במשך 5 שנים ארוכות צללו פרופ' ערן סגל ופרופ' ערן אלינב ממכון ויצמן למחקר יוצא דופן שבסופו הצליחו לעשות את הבלתי ייאמן ולספק הוכחה מדעית לכך שאנשים מגיבים אחרת לאותם מזונות בדיוק.
בעברית פשוטה: יכול להיות שמישהי שאוכלת כל בוקר פרוסת לחם מחיטה מלאה עם גבינה לבנה 3% ובטוחה שהיא אוכלת את "שיא הבריאות" – בעצם מתעללת בגוף שלה ומקפיצה את רמת הסוכר הדם, מבלי לדעת בכלל. הטוויסט המפתיע הוא שיכול להיות שדווקא אספרסו קצר עם קרואסון שוקולד יעשו את העבודה ויאזנו את הסוכר בדם של אותה גברת.

5 שנים של מחקר חיידקים | מכון ויצמן למדע

אז המוחות של מכון ויצמן פגשו את מייסד צ'קפוינט והשאר היסטוריה
"למרות שהתגלית המדעית עברה בשקט תקשורתי יחסי, הבנו מהר מאוד שלצמד הפרופסורים מרחובות יש זהב בידיים". אומרת ליהיא סגל מנכ"לית DayTwo, הסטארט אפ הישראלי שלקח את המחקר המהפכני צעד קדימה: "בשיתוף פעולה בין הפרופסורים מויצמן ואחד ממייסדי צ'ק פוינט, פיתחנו את השיטה האולטימטיבית שמאפשרת לכל אחד ואחת לגלות את הסוד הכי כמוס של הגוף: מהי התזונה המושלמת עבורו.
ברגע שאנחנו מצליחים להרכיב את 'תפריט הזהב' ההשלכות הן אדירות – בין היתר, יהיה מי שיצליח לאזן את רמות הסוכר לאחר הארוחה בצורה טובה יותר ולהתמודד עם מחלת הסוכרת, יהיה מי שיצליח לרדת במשקל תוך כדי אכילת מאכלים מפנקים ומהנים ובלי דיאטות מיותרות ותסכולים, ויהיה מי שימקסם את היכולות הגופניות שלו – בדיוק כמו שהכדורסלן עומרי כספי מעיד על המהפך שעבר מאז שאימץ את שיטת התזונה של DayTwo.
גייסנו את המדע והטכנולוגיה ויצרנו בדיקה ביתית שנשמעת לעיתים עתידנית, ובסופה אנחנו יודעים להגיד לכל אחד מה לא לאכול ובעיקר: מה כן לאכול, והכל אישי! כושר החיזוי והירידה לפרטים הם חסרי תקדים בישראל ובעולם המערבי כולו. והאפקט? יכול להיות מיידי וישיר: אורח חיים בריא יותר ואיזון רמות הסוכר בדם לאחר הארוחה.
בעתיד כשיתגלו יתר מסתורי חיידקי המעי, DayTwo מקווה לשנות את השיח למיגור מחלות מטבוליות ואפילו מניעת סרטן.
מה שהתחיל בשקט בשקט במעבדה אחת במכון ויצמן הפך לתגלית שמככבת בכותרות ענק ב'ניו יורק טיימס' ובתקשורת הבינלאומית, וכעת גם הציבור הישראלי נחשף אליו בזכות הסדרה שהכין גיא זוהר בערוץ 10".

תפריט תזונה מותאם אישית שמבוסס על מחקר פורץ דרך | מתוך האפליקציה של DayTwo

איך זה עובד, מה המחיר ומתי אפשר להתחיל?
כאן מגיע החלק הכיפי:
לאחר רישום זריז של פרטיכם נציגי DayTwo יקבלו את הנתונים בזמן אמת, יקלטו אתכם למערכת ויוציאו אליכם שליח עד הבית שימסור באופן אישי את הערכה הייחודית ובה מבחנה לאיסוף דגימת צואה. וזהו.
מכאן הכדור עובר לגזרה המדעית, והמוחות של DayTwo מתחילים לעבוד ב'פול גז': דגימת הצואה מגיעה למעבדה שבה חיידקי המעי עוברים מיפוי גנטי מקיף. את התוצאות שמתקבלות, יחד עם נתונים אישיים נוספים של הנבדק, מזינים אל תוך האלגוריתמים המשוכללים של DayTwo שבסופם מגיעה ה"לידה" המיוחלת – התפריט האישי. את הממצאים המדעיים וההמלצות הספציפיות תגיש התזונאית הקלינית הראשית של חברת DayTwo, ולסיום, כל נבדק ונבדקת מקבלים גישה לאפליקציית תזונה מדויקת ואישית, בה יוצג באופן ויזואלי וברור מהן המלצות התזונה עבור אותו אדם. ההמלצות הן מדוקדקות, מקיפות וכוללות חיבור ישיר למאגר ענק הכולל עשרות אלפי פריטי מזון – מארוחות מורכבות ועד לנישנושים.

בסופו של דבר, כולם מבינים שמדובר בפריצת דרך מדעית בתחום התזונה האישית, ועם פוטנציאל עצום לשינוי עולם הרפואה כולו. החדשות הטובות הן שכעת כל אחד יכול להפוך את החיים שלו לבריאים יותר באמצעות בדיקה פשוטה, אלגנטית וסופר מתוחכמת.

לרכישת הערכה המהפכנית של DAYTWO לחצו כאן>>

שינוי גודל גופנים