עשוי לעניין אותך גם

לאזן את רמות הסוכר בדם עם אפליקציה? יצאנו לבדוק האם הפיתוח הטכנולוגי של מכון ויצמן ו- DayTwo באמת עושה שינוי לסוכרתיים

(שנה גודל)

ישבנו עם 4 גברים שאימצו את שיטת DayTwo לאיזון הסוכר בדם לפי הרכב החיידקים האישי שלהם. הם סיפרו לנו איך השפיע התהליך על החיים שלהם, על מצבם הבריאותי ועל התחושה הכללית ביומיום

לפני כ-5 שנים נחשפה התגלית המדעית בשיתוף מכון ויצמן, המוכיחה כי אנשים שונים מגיבים באופן שונה, לאותם מאכלים. משמע, גם אם אני ואת/ה נאכל את אותו המזון, תגובת הסוכר שלנו בגוף תהיה לגמרי אינדיבידואלית. חברת הטכנולוגיה הישראלית DayTwo לקחה את מסקנות המחקר צעד ענק קדימה ופיתחה אפליקציה שמציגה המלצות תזונה מותאמת אישית המבוססת על בדיקת הרכב חיידקי המעי האישי של אותו אדם. מה קרה מאז?
DayTwo כבר מקיימת שיתופי פעולה כלל ארציים עם קופ"ח כללית וענקיות הביטוח מגדל והראל, ומושמשת על ידי עשרות אלפי סוכרתיים בישראל. 

אלי מלול, 60, בעל עסק

במשך שנים לא הצליח אלי מלול לשמור על רמות סוכר מאוזנות בדם, כיוון שעם כל תזונה גנרית שניסה בעבר – עדיין נשאר רעב ומתוסכל, והמשיך לחוות קפיצות סוכר. עד שהכיר את DayTwo. לפני שהתחיל לאזן את הסוכר באמצעות אפליקציית התזונה המותאמת של DayTwo היה אלי בקבוצת סיכון של מחלת הסוכרת, וקיבל המלצה מהרופא להתחיל טיפול תרופתי ללא דיחוי. אלי בחר לנסות את מזלו דווקא עם תזונה, והיום הסוכר שלו מאוזן, הוא לא מרגיש חסכים באוכל, לחץ הדם ירד לנורמה ואיתו גם המשקל. 

צפו כיצד שינה אלי את חייו מקצה לקצה, בתוך פחות משנתיים:

"ברגע שזה תפור עליך אישית, זה עובד"

נפתלי דרעי, בן 61, מזכ"ל מת"ן

למה בחרתי בתכנית התזונה של DayTwo: "אני סוכרתי קרוב לעשרים שנה. עוסק בספורט על בסיס יומי ומקפיד על צריכת מזון ללא סוכר. החל מהיום שנודע לי שיש לי סוכרת, הקפדתי באופן מחמיר להמעיט באכילה של מוצרים המכילים סוכר. כמו כן, השתדלתי לצרוך מוצרים "בריאים" כגון: לחם מלא (עשיר בסיבים תזונתיים), גבינות לבנות, ירקות בעלי ערך גליקמי נמוך וכו'. בדיעבד הסתבר לי כי חלק מהמוצרים אינם מתאימים לי ומעלים לי את הסוכר. למרות ההקפדה שלי להתנזר ממוצרים מתוקים ולצרוך מוצרים עם תחליפי סוכר, דבר כשלעצמו בעייתי מאוד, נדרשתי להעזר בכדורים שונים לאיזון הסוכר. 
ואז נחשפתי לתכנית של DayTwo בדבר תזונה מותאמת אישית והזמנתי את ערכת הבדיקה."

"האפליקציה יצרה אצלי שינוי משמעותי בהתייחסות לסוכרת" | נפתלי דרעי

מה קרה לאחר השימוש באפליקציית DayTwo: "להפתעתי, מצאתי באפליקציה כי דברים שאני צורך במחשבה שהם מתאימים לי, הם בעלי ציון נמוך. התחלתי להרכיב את הארוחות על פי הציונים של האפליקציה, והערכים (שעתיים לאחר הארוחה) ירדו באופן קיצוני לאזור 120 עד 140.
לאחר התייעצות עם עם יועצת התזונה של החברה ולמידה קפדנית של התהליך ואופן האכילה המומלץ של הרכב המזון עפ"י האפליקציה המותאמת אישית אלי. הבנתי כי ההתייחסות שלי להתמודדות עם מחלת הסוכרת לא הייתה נכונה. ההוצאה של מוצרים שאכלתי שהכילו סוכר וכן צריכת חלק מהמוצרים "הבריאים" שלא התאימו לי הייתה שגויה. לאחר הבדיקות שעשיתי 5 חודשים לאחר השימוש באפליקציה נראה שיפור בערכים, הורדתי חלק מהתרופות, זאת כיוון שהאיזון שנוצר לאור צריכת המזון עפ"י האפליקציה אפשר זאת.
ההרגשה של עייפות שהייתה לאחר חלק מהארוחות נעלמה, גם תחושת הרעב לאורך היום כמעט לא קיימת וההרגשה הכללית טובה מאוד. אני יכול לומר כי התוצאה של הבדיקה ואופן ההתנהגות עם האפליקציה, יצרו אצלי שינוי משמעותי בהתייחסות לסוכרת, מה מותר לאכול, ואיך לצרוך את המזון."

אלי רוזנברג, 72

כשאלי רוזנברג, מאובחן כסוכרתי סוג 2 כבר 24 שנים, שמע על מחקר התזונה הגדול ממכון ויצמן, ועל אפליקציית איזון הסוכר בדם של DAYTWO, הוא לא היסס לרגע. "חייתי עם הסוכרת ועם דיאטות כושלות במשך שנים, אבל מעולם לא היתה לי יד מנחה כמו ש-DAYTWO נתנה לי". היום, עם ירידה ברמת ה-HbA1c מ-8% ל-6.1%, הצלחה שהושגה לצד ההבנה שיכול להרכיב כל ארוחה שירצה, ועדיין להימנע מקפיצות סוכר – אלי נוכח ש"זה פשוט עובד, ועובד פנטסטי". 
צפו בחוויה ששינתה את חייו של אלי בתוך כמה חודשים, לעומת מאבק מתמשך איתו חי כמעט 25 שנה:

"זה עובד, וזה עובד פנטסטי"

יונתן כץ, 43, סמנכ"ל פיננסים

למה בחרתי בתכנית התזונה של DayTwo: "לא הבנתי למה אני כל כך עייף כל הזמן. איך ייתכן שאחרי כל ארוחה, הדבר היחיד שמתחשק לי זה לתפוס תנומה ארוכה. יום אחרי בדיקות הדם, הרופא שלי קרא לי לקליניקה שלו ובישר לי שיש לי סוכרת סוג 2 עם ריכוז גבוה של סוכר בדם, העלול לגרום לי בין השאר למחלת לב, שבץ ועיוורון. הוא המליץ לי על מטפורמין, פעם ביום. כששאלתי כמה זמן בדיוק אצטרך ליטול את התרופה הוא אמר: "כל חייך". ואז התחלתי לחקור את העניין באינטרנט באובססיביות, אך ככל שנחשפתי יותר ויותר לנושא, כך גבר הבלבול. לכולם יש פתרונות, אבל על כל פתרון היה מי שטען את ההפך, והזהיר מההשלכות. יום אחד ראיתי הרצאה בדבר המחקר שנערך במכון ויצמן שגילה כי סוגי מזון זהים גורמים לתגובות סוכר שונות בדם אצל אנשים שונים, והחלטתי להזמין את ערכת הבדיקה הביתית של חברת  DayTwo."

מה קרה לאחר השימוש באפליקציית DayTwo: "בהתאם לנתונים האישיים שלי ודגימת הצואה ששלחתי, קיבלתי המלצות תזונה שהותאמו לי באופן אישי דרך האפליקציה. בין היתר הוצע לי להקפיד על שילובים ספציפיים של מאכלים שונים באותה ארוחה – דבר שאף דיאטה אחרת שניסיתי לא המליצה והביאה בחשבון. די מהר החיים שלי חזרו למסלולם. חזרתי לבשל ארוחות שמתחשק לי לאכול, יצאתי שוב למסעדות שאהבתי לבלות בהן קודם, ונפטרתי מרגשות האשמה שלי בכל פעם שהכנסתי משהו לפה. התוצאות, כמעט שנה אחרי, היו מדהימות. ההתמדה שלי בתוכנית התזונה המומלצת של DayTwo השתלמה. המשקל שלי התייצב, הרגשתי בריא יותר, הפסקתי להיות עייף כל כך אחרי כל ארוחה כי הסוכר שלי התאזן, והכי חשוב, כבר לא היה לי כל צורך בנטילת מטפורמין כל יום."

לעדויות אלו מצטרפים עוד עשרות אלפי משתמשים ישראלים שלכל אחד מהם סיפור ההצלחה האישי שלו. מוכנים לסיפור שלכם?