עשוי לעניין אותך גם

זאת לא דיאטה. זה מדע. וזה מפתיע את כל מי שניסה

(שנה גודל)

"באתי לאזן את הסוכר ועל הדרך ירדו גם לא מעט קילוגרמים" זה המשפט שחזר על עצמו לאורך הראיון עם כל מי שהתנסה באפליקציה של DayTwo. למה הם בחרו בה? איך זה עובד? מה זה עושה וכמה קילוגרמים הם הורידו?

לפני כ-5 שנים נחשפה התגלית המדעית בשיתוף מכון ויצמן, המוכיחה כי אנשים שונים מגיבים באופן שונה, לאותם מאכלים. משמע, גם אם אני ואת/ה נאכל את אותו המזון, תגובת הסוכר שלנו בגוף תהיה לגמרי אינדיבידואלית. חברת הטכנולוגיה הישראלית DayTwo לקחה את מסקנות המחקר צעד ענק קדימה ופיתחה אפליקציה שמציגה המלצות תזונה מותאמת אישית המבוססת על בדיקת הרכב חיידקי המעי האישי של אותו אדם, והגורמת ישירות לאיזון רמות הסוכר בדם. מה קרה מאז?  עשרות אלפי משתמשים שינו בעזרתה את אורך חייהם, התחילו לאכול אוכל אמיתי ולאזן את הסוכר מבלי לוותר על ההנאות של החיים. כמו כן, מסתבר שלהפתעתם, הם גם הורידו במשקל קילוגרמים רבים, מבלי שהתכוונו לכך. יצאנו לשוחח עם שלושה מהם ולהבין מה סוד ההצלחה. 

כלנית זיו-נגיל – רזתה 33 קילוגרם

למה בחרתי בתכנית התזונה של DayTwo: "התחלתי בגלל הבריאות והסוכר. כשהתחלתי הייתי 90 קילו. הרגשתי רע מאוד. הייתי עייפה כל הזמן. חיפשתי כל הזמן מתוק, וגם אכלתי כמעט כל מה שאפשר בלי הפסקה וכל היום. כובד המשקל שלי, המראה שהגעתי אליו, הבגדים שלא עלו, הבריאות שלי שלא הייתה טובה' כללה צריכת סוכרים גבוהה, שילשולים והרגשה כללית נוראית."

מה קרה לאחר השימוש באפליקציית DayTwo: “ככל שעבר הזמן עם השימוש באפליקציה ירד לי החשק למתוק.  אין לי צניחות סוכר וזאת הדרך היחידה שמצאתי שעובדת לי בקלות מאוד וללא תחושה שאני צריכה לצום או לסבול.  אני אוכלת טוב. ואני לא רעבה. ההרגשה שלי השתפרה פלאים. והבונוס הגדול, מבלי שאפילו התכוונתי – רזיתי 33 ק”ג”.

תא"ל (מיל') יורם צחור – השיל 12 קילוגרם

למה בחרתי בתכנית התזונה של DayTwo: "ב-20 השנים האחרונות בדיקות הדם שלי עמדו על 110-133 בסוכר בצום, והגעתי לשיא של 6.3% ברמת ההמוגלובין המסוכרר. רוב חיי הבוגרים הייתי שמן, מגיל 17 ניסיתי בליל של דיאטות שונות למיניהן: חרמון, שומרי משקל, פליאו, דיאטת רעב, אפילו עשיתי ניתוח לקיצור קיבה שלאחריו הורדתי כמעט 40 ק"ג, ואת מחציתם העלתי בחזרה. הגעתי למצב של סוכרת, לחץ דם גבוה, כולסטרול ושומנים גבוהים בדם… "לפני כשנתיים צפיתי בכתבה על שני הפרופסורים ומחקר התזונה המותאמת אישית שעשו בשיתוף מכון ויצמן, ובעקבותיו האפליקציה לאיזון הסוכר בדם עפ"י הרכב החיידקים האישי – שפיתחה חברת DayTwo. כבר למחרת נרשמתי לתכנית התזונה, בלי להסס בכלל. בדרך כלל אני לא שש להאמין לתקשורת, אבל האמינות והמדעיות ששידרו הפרופסורים שבתה אותי"

מה קרה לאחר השימוש באפליקציית DayTwo: "לאורך כל תהליך העבודה עם האפליקציה של DayTwo קיבלתי ליווי מסור וצמוד לכל שאלה, ולכל הצעת שיפור. מאוד התרשמתי מהדיוק והפירוט הרב של שילובי מזונות שהאפליקציה הרכיבה לי. בדיקות הדם שלי הראו ערכים תקינים של כולסטרול ולחץ דם, הסוכר ירד ל-102 וה- HbA1c ירד ל-5.5%. אני אוכל כמעט הכל, זו פשוט הרגשה נפלאה. אני ערני יותר באימונים בחדר כושר, ואני מתאמן המון, מצב הרוח שלי מרומם כי ההרגשה הכללית שלי מצוינת ואין לי חסכים באוכל, בדיוק הפוך מכל הדיאטות שעשיתי בעבר. DayTwo זו לא דיאטה, זו דרך חיים. פשוט כיף לי, עם האוכל ועם התוצאות שמדברות בעד עצמן. גם מבחינת משקל – הורדתי 12 קילו מהמשקל שלי. אמנם זאת לא הייתה המטרה, אבל זה מרגיש ונראה נפלא!"

"פתאום יש לך את האפשרות לקבל את החיים שלך מחדש" - תא"ל (מיל') יורם צחור
כך DayTwo עובד ( מתוך אתר DayTwo )

משה ארנסט – הוריד 35 קילוגרם

למה בחרתי בתכנית התזונה של DayTwo:"לפני כשנה וחצי, עשיתי בדיקות דם והתוצאות הראו שאני במצב טרום סוכרתי. רמות הסוכר שלי עמדו על 126 וה-a1c עמד על 6.4%, המשקל הגיע ל-135 ק"ג. יש לי היסטוריה משפחתית עם מחלת הסוכרת, וברגע שהרופא שלי נתן לי מרשם לתרופות המיועדות, קיבלתי החלטה לעצור את הכיוון שהמסלול הזה פונה אליו, ולשנות את ה'מכה' שנחתה עלי – "כרופא שיניים, הרציונל המדעי הביא אותי ל-DayTwo כי רציתי לאזן את הסוכר בדם. במקום תרופות נעזרתי באפליקציה והתוצאות פשוט הדהימו אותי !" 

מה קרה לאחר השימוש באפליקציית DayTwo: לאחר כ-11 חודשים מתחילת השימוש באפליקציה של DayTwo כבר הייתי במקום אחר לגמרי מבחינה בריאותית. רמת הסוכר בדם בצום עמדה על 92 באופן רציף למשך מספר חודשים, ה- a1c שלי ירד ל-5.7% (ערכים תקינים), והמשקל ירד ל-115 ק"ג, וכיום, לאחר 18 חודשים של שימוש באפליקציה, המשקל ירד ל-100 ק"ג. נוסף על הרגרסיה בסוכרת, בעיות בריאותיות נוספות שליוו אותי ביומיום – פשוט נעלמו. סבלתי מקוצר נשימה במהלך השינה מה שהשפיע באופן ישיר על רמת האנרגיה והתפקוד במהלך היום, לאחר לילה-לא-לילה של שינה לא רציפה. טיפלתי בזה עם מכשיר מיוחד (CPAP) כדי להפסיק להיחנק במהלך השינה. בנוסף, סבלתי גם מריפלוקס עבורו נטלתי תרופה. בעקבות השימוש באפליקציה והירידה במשקל, כתוצאה ישירה של איזון הסוכר בדם – כבר שכחתי שהבעיות האלה היו חלק מהשגרה שלי, ולא הייתי זקוק יותר למכשיר ולתרופה. מבחינה חיצונית (בכ"ז אי אפשר להתעלם), אני מקבל מחמאות מכל עבר מהמשפחה ומכרים שרואים את השינוי הגדול שעברתי בזמן יחסית קצר".

לסיכום שלושת העדויות האלו הן לא רק מאנשים שמצליחים להילחם בסוכרת, ולאזן את רמת הסוכר שלהם ע"י תכנית תזונה אישית ומותאמת. הן גם הוכחה שהמדע בהחלט עובד ועוזר לשפר את הבריאות ואיכות החיים (ואפילו להוריד קילוגרמים על הדרך מבלי להתכוון ). ישנם עוד עשרות אלפי משתמשים ישראלים שלכל אחד מהם סיפור ההצלחה האישי שלו. אם אתם רוצים להצטרף אליהם, אין ספק שכדאי לכם לבדוק את DayTwo. בהצלחה.