הסוכר גבוה? תקופת הקורונה זה בדיוק הזמן לחשב מסלול מחדש

(שנה גודל)

כחולי סוכרת, שגרת החיים מעולם לא הייתה פשוטה, ולוותה בחשש מסיבוכים ופגיעה במערכות רבות: הראייה, העצבים, הכליות ועוד. התפרצות מגיפת הקורונה הקשתה עוד יותר על המצב.  אוכלוסיות הסובלות ממחלות רקע כמו סוכרת, הנדבקות  בנגיף הקורונה,  עלולות לסבול מסיבוכים קשים של המחלה ואף מתמותה. אפשר לכתוב המשך אחר, ואפילו טוב יותר לכל מי שמתמודד עם מחלת הסוכרת. כיום, ישנן טכנולוגיות רפואיות היכולות לסייע לשמירה על רמת סוכר מאוזנת, לגלות אילו מהמזונות המועדפים  מיטיבים עם הבריאות, ולחיות חיים יותר איכותיים ולאורך שנים.

זה בדיוק הזמן לחשב מסלול מחדש ולנצח את הסוכר!

מיד עם פרוץ מגפת הקורונה בסין, נערכו בדיקות ומעקבים מקיפים על מנת למפות את האוכלוסיות הנמצאות בסיכון לסיבוכים קשים ולתמותה מהמחלה. כבר בשלב הראשון היה ברור כי סוכרת מהווה גורם סיכון מוגבר. בכתב העת המוביל לרפואה JAMA פורסם לאחרונה, כי במסגרת מחקר שבו עקבו אחר למעלה מ-72,000 חולי קורונה, עלה כי אחוזי התמותה של סוכרתיים היו גבוהים פי 3 לעומת אנשים שאינם סוכרתיים. מחקר נוסף, שפורסם לאחרונה במגזין הרפואה הוותיק  THE LANCET נעשה בשני בתי חולים בסין. במחקר מופו מחלות הרקע של עשרות חולי קורונה, אשר סבלו מסיבוכים קשים של המחלה ונפטרו כתוצאה מהנגיף. במחקר עלה כי כחמישית מהחולים סבלו מסוכרת.   

מיליון ישראלים נמצאים בסכנה

כחצי מיליון ישראלים מאובחנים כחולי סוכרת מסוג 2. על פי הערכות רפואיות, כחצי מיליון נוספים, נמצאים בשלבים ראשוניים של המחלה, ועדיין לא אובחנו. במילים אחרות, מיליון ישראלים נמצאים בסכנה של תחלואה קשה מנגיף הקורונה ונשקפת סכנה לחייהם.

מהי הסיבה שחולי סוכרת יותר פגיעים לסיבוכים של מחלת הקורונה? רמות סוכר לא מאוזנות בדם מחלישות את המערכת החיסונית וזו הופכת למצע של שגשוג חיידקים ונגיפים. בדומה לוירוס השפעת, ונגיפים אחרים המאיימים ביום יום על החמרה במצבם הבריאותי של חולים כרוניים, כך גם וירוס הקורונה. כאשר יש תנודות ברמות הסוכר בדם, מערכת החיסון מתגייסת כדי להתמודד עם התנודות הללו ואינה יכולה להתפנות ולהילחם בחזית נוספת – נגיף הקורונה.

השפעת רמות סוכר גבוהות ונמוכות על התפקוד הגופני

הפתרון מתחיל מהבית 

חשוב להבין, שרמת סוכר מאוזנת ומבוקרת, ושיפור באיכות החיים של סוכרתיים הם לא פנטזיה רחוקה ובלתי מושגת. הכול מתחיל ממודעות ורצון לנהל נכון את המצב. לצד יישום ההנחיות של משרד הבריאות והשמירה מפני הידבקות מהנגיף, סוכרתיים יכולים לשאוף גם לקפיצת מדרגה. כלומר, לא להישאר תחומים ברובריקה של עמדת מגננה מפני המחלה, אלא להתקדם לאימוץ אורח חיים בריא ונכון יותר עבורם, שיבוא לידי ביטוי במגמת שיפור מתמדת של המדדים, ושבירת המעגל של חיים עם סוכרת. דווקא עכשיו, כשאנחנו נמצאים בבית, זוהי הזדמנות פז לנקודת מפנה.

עם זאת, הפתרון שאליו אנו שואפים צריך להיות ישים ומותאם למצב. פתרון שלא ידרוש מאיתנו לסכן את חיינו ביציאה מהבית למרכזים רפואיים, או המתנה ממושכת לבדיקות וטיפולים רפואיים בקופות החולים העמוסות לעייפה. בתקופה הזו, שקטעה באבחה את שגרת חיינו, יש לנו מעט מאוד במה להתנחם, ומזון הוא חלק מהנחמה הזו. גזירות קשות בעולמנו הקולינרי, ומשטר נוקשה של דיאטה חריפה, לא רק שיפחיתו את הסבירות שנוכל לשאת זאת לאורך זמן, אלא גם ישפיעו לרעה על מצבנו הנפשי. אפשר ורצוי לסגל הרגלים תזונתיים שנוכל ליהנות מהם ושישפיעו לטובה על בריאותנו ורווחתנו. כך נוכל לדבוק בהם לאורך זמן ולהפוך אותם לאורחות חיינו.

בסינית, המילים "משבר" ו"הזדמנות" מגיעות מאותו מקור. ואכן, אם נסרוק את חיינו, נגלה כי צמתי משבר היו אמנם כואבים וקשים אך הם היוו פתח לשינוי, צמיחה והתקדמות. בהיבט הסוכרתי, דווקא בתקופה הנוכחית יש לנו את האפשרות לבחור בפתרון קצת אחר, ולהשאיר את מה שלא עבד לנו, מאחור. עולמות של ידע ופתרונות ביו טכנולוגיים, ממלאים היום את הוואקום שחוללו דיאטות כושלות. הגיע הזמן לבחור בפתרון שיקדם אותנו לעבר המטרה, יאפשר לנו לסגל הרגלים נכונים ולהפוך לגרסה יותר טובה של עצמנו.

DAYTWOטיפול פורץ דרך ומותאם אישית

אחת הקפיצות המשמעותיות שעשה מדע הרפואה בשנים האחרונות הוא ההבנה שטיפול רפואי מיטבי יהיה בהכרח טיפול המותאם באופן אישי. מחקר פורץ דרך של מכון ויצמן העלה כי הרכב החיידקים במעי, הייחודי לכל אחד ואחת מאיתנו, הוא האחראי לתגובת הסוכר למאכלים שונים. גילוי חשוב זה איפשר יצירת מערך תמיכה שלם וייחודי שנועד לאזן את רמות הסוכר בדם, ועל הדרך גם להוריד במשקל. מערך זה מורכב מערכת בדיקה אישית של הרכב חיידקי המעי, ליווי של דיאטניות קליניות מובילות בתחומן, ואפליקציה שבאמצעותה ניתן לקבל המלצות תזונה מותאמות על פי התוצאות. כל זה, מבלי לצאת מהבית.

חשוב להבין, שהמלצות התזונה האישיות לא רק מסייעות לאיזון רמות הסוכר בדם, הן מונעות מחלות נוספות בהמשך הדרך, המושפעות מרמות סוכר.

ליהיא סגל מנכ"לית חברת DAYTWO

אלי מלול, גילה באמצעות DAYTWO כי רוב המאכלים המתאימים עבורו הם שונים לחלוטין מאלו שהומלצו לו בעבר. "תוך זמן קצר מתחילת השימוש, המדדים שלי ירדו ובשלושת החודשים הראשונים ורזיתי למעלה מ-10 ק"ג". אלי, בדומה לעשרות אלפי סוכרתיים הבין שהבחירה ב-DAYTWO – היא הנכונה והטובה עבורו.

"כולי תקווה שכל סוכרתי יביט על התקופה הכל כך משונה שנפלה עלינו כהזדמנות", אומרת ליהיא סגל מנכ"לית חברת DAYTWO, "מזה כמה שנים, אני רואה לקוחות חדשים מצטרפים ל- DAYTWO ומעידים על איכות חיים חדשה. מבלי להתפשר על ההנאה מאוכל ומבלי להאבק יום יום בדיאטה מגבילה, הם מצליחים לשמור על סוכר מאוזן, מצליחים יפה להוריד במדדים ורובם גם משילים לא מעט משקל על הדרך. אנחנו פה כדי לעזור ולהדריך מתוך הבנה עמוקה שכל סוכרתי יכול די בקלות להמשיך להנות מהאוכל שהוא אוהב ולהיות הרבה יותר בריא ואנרגטי, ולא רק בימי קורונה."

התקופה הנוכחית, היא הזמן האופטימלי להתחיל בדרך חיים חדשה. המסע לעבר חיים בריאים, מאוזנים ומלאים בהנאות קולינריות, מתחיל ב-DAYTWO.