קלאב מד מציגים: חופשת קיץ משפחתית ויוצאת דופן בלב האלפים הצרפתיים

אם היה אפשר לרשום פטנט על חופשות – כנראה שקלאב מד היו כבר עושים אקזיט. בריאיון מיוחד מספר לנו זאב דהן, מנכ"ל קלאב מד, איך פיצחו את הפורמט עבור משפחות ישראליות שיטוסו הקיץ למועדון ואלמורל, ואיך ההחלטה להטיס לשם (היישר למיני קלאב) מדריכים דוברי עברית קשורה לזה?

(שנה גודל)

בואו נודה על האמת, יש סתירה מובנית בביטוי "חופשה משפחתית". טיול מגוון, שבו כולם, הילדים וההורים, נהנים עד כלות ובמידה שווה – נדיר כמו למצוא בקלות חניה במרכז ת"א בחמישי בערב.
"לא פעם אנשים שחוזרים מחופשה אומרים שהם צריכים 'חופש מהחופש'", אומר זאב דהן, מנכ"ל קלאב מד בישראל, "על אחת כמה וכמה כשמדובר בהורים – שכל האנרגיות והמאמצים שלהם מתועלים אך ורק עבור הכיף וההנאה של הילדים. בסוף הם עצמם חוזרים לארץ עייפים ומותשים".

להעניק לילדים חוויות מדהימות (ולא במקום הכיף של ההורים)
פגשנו את מנכ"ל 'קלאב מד ישראל' לרגל חופשת הקיץ בואלמורל, עיירה קסומה בדרום מזרח צרפת השוכנת בהרים האלפים. מועדון ואלמורל מתהדר ב-4 קלשונים עם מתחם סוויטות 5 קלשונים מפנק במיוחד, בנוסף יש אפשרות לשכור במקום דירות Chalet, אלו הן בקתות העץ המפורסמות והסופר-יוקרתיות שמאפיינות את האלפים.
"אנחנו יודעים שהמון ישראלים אוהבים את ההרים באירופה בגרסה הקיצית שלהם" מספר דהן, "ואפשר להבין אותם. ההרים הירוקים המהפנטים ואוויר ההרים הצלול-צלול לא דומים לשום דבר אחר. העניין הוא שמדובר בקהל אחד שיש לו שני צרכים שונים ולכאורה אפילו הפוכים – מצד אחד ההורים מעוניינים במקסימום כיף ופעילויות עבור הילדים, ומצד שני הם מחפשים ליהנות בעצמם. אנחנו מצליחים לשלב בין שני הדברים, והשילוב הזה לא קיים במקומות אחרים".

"חופשה משפחתית שגם הילדים נהנים וגם ההורים" | מנכ"ל קלאב מד ישראל

– איך אתם עושים זאת? משלבים בין הצרכים והרצונות של כולם?

– "הפטנט הוא לאפשר לכל אחד מבני המשפחה לעשות בנפרד את הפעילויות שהוא הכי אוהב במשך רוב שעות היום, ואז לייצר נקודות ורגעים בהם המשפחה מתכנסת יחד. למשל בזמן ארוחת הצהריים והערב.
בדיוק כמו בחופשות הסקי שלנו – גם בחופשות הקיץ בואלמורל הפעילויות הספורטיביות והדינמיות מחולקות לפי מסלולים שונים ומגוונים, קטגוריות של רמות קושי, גילאים ותחומי עניין. הרי, בואו נודה על האמת, אי אפשר לקבוע עבור ילד בן 8 ללכת עם אבא שלו לטרק בהרים שמיועד למבוגרים. לעומת זאת, ברגע שהילד ייצא לטיול בהרים עם קבוצת הגיל המתאימה, עם התכנים שמעניינים אותו ספציפית ועם מסלול שמתאים בול למידות שלו – הוא ייהנה פי אלף. וכמובן שאותו עיקרון עובד הפוך עבור האבא. ההבנה שחופשה אמיתית צריכה להיות תפורה למידות של כל אחד ואחת מהמשפחה – זה הבסיס לכל הפעילות שלנו".

– אין ספק שאתם נותנים מקום של כבוד לילדים, ואני מבין שבאוגוסט הקרוב תקחו את זה צעד אחד קדימה

– "בהחלט. באוגוסט הקרוב תצא מישראל לואלמורל משלחת של מדריכים ישראלים (GO's), כך שבנוסף לאנגלית ולצרפתית, הילדים מישראל יישמעו לאורך כל היום במיני קלאב גם עברית.
נכון שככל שזה קשור לילדים, הם יכולים להסתדר עם דוברי שפות אחרות, אבל המטרה היא שהילד יחוש בנוח במקסימום, והבנו שהדרכה בעברית מעצימה עוד יותר עבור הילדים את ההנאה".

לפרטים נוספים על חופשה ב-Club Med ואלמורל לחצו כאן >>

וזה מה שהילדים והמתבגרים שלכם יפגשו בואלמורל:
בגזרת הילדים נמצאים המיני קלאב (לגילאי 10-4) וה"פאסוורלד" (לגילאי 17-11) שעמוסים בפעילויות, סדנאות וחוגים. אחת הפעילויות המפורסמות במיני קלאב מתרחשות בפארק החבלים Treetop – מדובר בחצייה של גשרי חבלים הנמתחים בין העצים הגבוהים, כשהילדים מחוברים לרתמות ביטחון ומצוידים בקסדות. המתבגרים שלכם יזכו להגיע לפארק המים – WAM ממלכה רטובה שכולה סקי מים וויקבורד. בסופו של יום, דור ההמשך זוכה לחוויות בלתי נשכחות לגוף, לנשמה ולמוח.

"כמו סצנה מהסרט היידי בת ההרים" | קלאב מד ואלמורל בצרפת
"כמו סצנה מהסרט היידי בת ההרים" | קלאב מד ואלמורל בצרפת
75 מסלולים של טיולים רגליים וטרקים מודרכים
נורדיק ווקינג Nordic Walking
רכיבת אופני הרים ב-3 דרגות קושי שונות

'הכול כלול' גרסת החיים הטובים
הפעילויות העשירות בואלמורל שעליהן מדבר דהן כוללות בין היתר טרקים וטיולים רגליים בהרים ביותר מ-70 מסלולי הליכה וב-4 דרגות קושי שונות. כל טיול יוצא לדרך עם מדריכים מקומיים שמכירים כל זיז, סלע ובע"ח באזור, כמו כן את ההיסטוריה, הטופוגרפיה והגיאולוגיה של המקום.
אוהבים לרכוב על אופניים? נפלא. כי בואלמורל תמצאו מסלולי רכיבה מרהיבים לאופני הרים עם מיטב המדריכים בתחום ובשלוש דרגות קושי שונות.
אבל לא רק אירובי והאצת דופק – במועדון תוכלו לעבוד גם על היציבה, שיווי המשקל והארכת השרירים עם שיעורי פילאטיס ממכרים, לצמצם מסת שומן בשיעורי פיטנס ממוקדים או להעלות מסת שריר בחדר הכושר המאובזר.
אגב, מי שירצה לספוג עוד מהסביבה הנדירה של האלפים ולתור את האזור באופן עצמאי – מוזמן לשכור רכב ולבקר בעיירות הציוריות שבאזור, ובראשן העיירה אנסי – המכונה "ונציה של האלפים".

לפרטים נוספים על חופשה ב-Club Med ואלמורל לחצו כאן >>