עשוי לעניין אותך גם

הטיול שיפתח לכם רשמית את הסתיו: מרכז מבקרים חדיש חושף בפניכם עולם מסתורי, קרוב לים, ממש מתחת לאף שלכם

אתם מרגישים את זה כבר נכון? כבר לא חם וגם לא ממש קר…הסתיו רשמית נכנס לנו בדלת ואיתו השאלה: 'מה יחליף את הים בסופ"ש?' הפעם אתם מוזמנים להציץ לחוויה סוחפת ומרהיבה שבבסיסה הושקעו לא פחות מ-150 מיליון ש"ח, יחד עם השקה מפוארת בנוכחות נשיא המדינה. סקרנים? בצדק.

(שנה גודל)
מרכז המבקרים החדש בנמל קיסריה
פירוטכניקה מרהיבה של חוויה הסטורית שקמה לתחיה | צילום: ויקטור לוי

עונת החגים והקיץ אולי נגמרה, אבל התכנונים לבילויים בניחוח הסתיו נכנסים עכשיו להילוך גבוה. את כל מסלולי ההליכה כבר דחסתם עד לא מזמן, ועל לראות שלג בחרמון עוד אי אפשר לדבר, וזה בדיוק הזמן לשים לב לכל ציוצי הנחליאלי ששולחים לכיוונכם אטרקציה מעניינת באמת. מוכנים? שריינו ביומן: סיור במתחם חדיש ומפואר שיעניק לכם חוויה מלאת קסם והסטוריית מלכים ואימפריות, ממש במרכז הארץ, כשבריזת הים המלוחה מלווה אתכם.
בוא נאמר שהיום הזה הולך לככב בפרופיל הפייסבוק שלכם בענק, כאחד הטיולים מעוררי המחשבה שיצא לכם לחוות השנה.

מוכנים לזנק כל הדרך עד לעת העתיקה?

ה-29 במאי 2019 היה יום מיוחד בגן בלאומי נמל קיסריה, עם חניכת מרכז המבקרים החדיש, הפותח חלון מסע להיסטוריה המרשימה של המקום, לפועלו של המלך הורדוס והאמפריה הרומית בשיא תפארתה – כפי שלא הוצגו מעולם. הורדוס, שם דבר בפני עצמו בסצנה הרומית הארצישראלית, הקים מערכת מפוארת של קמרונות אבן יפיפיים, כאשר כעת, לאחר 5 שנות עבודות חפירה, שימור ופיתוח – יש לכם הזדמנות לזנק אחורה מילניום*2, ולהרגיש חלק מתקופה עתיקת יומין, מלאת מסתורין.
קרבות ניטשים, מבוכי אבן אפלים בהם התהלכו מלכים, המולת כיכר העיר העתיקה, קמרונות הקוראים לכם לעבור דרכם ולגלות אוצרות גנוזים של עולם חבוי שעלה מעפר.
ועוד לא התחלנו לדבר על הנוף שרואים מכאן בשקיעה.

הנה טעימונת ממה שמחכה לכם במרכז המבקרים החדש:

מרכז המבקרים הוא מתחם משוחזר מדהים, המשלב ניחוח עתיק וטכנולוגיה מתקדמת, שמאפשרת לנו לא רק לחזות אלא ממש לחוש בעושר האדריכלי הרב שהיה נסתר משך אלפי שנים. יתר אזור הנמל הסובב את מרכז המבקרים כולל את מתחם בית הכנסת העתיק המשוקם, טיילת הים היפיפייה, טיילת החומות הצלבניות, בימת המקדש והקמרונות המפורסמים המעטרים אותו.
חושבים שזה נגמר פה? חכו חכו.

בירכת כניסה אומנותית לתוך עולם של הסטוריה חצובה באבן | צילום: ויקטור לוי
אמת המים הרומית המשוחזרת במלוא הדרה | צילום: ויקטור לוי
שחזור מדויק של קמרונות הורדוס שהיו חבויים 2,000 שנה | צילום: ויקטור לוי
מבט פנים על מסדרונות האבן הרחבים ופריטי העתיקות המעטרים אותם | צילום: אסף פינצ'וק
מבט פנים על מסדרונות האבן הרחבים ופריטי העתיקות המעטרים אותם | צילום: אסף פינצ'וק
'חוזרים אחורה בזמן' - חלק מהסיור המרשים שמעביר מרכז המבקרים | צילום: ויקטור לוי

תוסיפו לזה אטרקציות ופעילויות לכל מבקר, בכל גיל
בבואכם למרכז המבקרים תוכלו ליהנות משלל פעילויות ואטרקציות כיפיות, דוגמת סיורים מודרכים שיחשפו בפניכם את הסודות הארכאולוגיים, ביקור בשער הצלבני, ביקור בשרידי ארמונו המפואר של הורדוס ובתיאטרון המרשים, גלריות אמנים ציוריות, צלילה לתוך מיצגי הרפתקאות, ואיך אפשר בלי – מגוון מסעדות ובתי קפה שיתבלו לכם את הסיור במטעמים עליהם תתענגו מול קו האופק הכחול. 

בואו לראות את הממלכה שחוברה לה יחדיו

חזיון העבר שניבט ממרכז המבקרים במלוא הדרו קם לתחיה בזכות השקעתה העצומה של קרן אדמונד דה רוטשילד ישראל, בביצוע החברה לפיתוח קיסריה ובשיתוף רשות העתיקות ורשות הטבע והגנים. כל כך הרבה גופים פעלו למען שיחזור שכזה, כך שהולכת להיות לכם חוויה שאין שניה לה.

מוכנים לחוויה שתכניס אתכם למעבה פאר היצירה הרומית בקיסריה? לתאום קבוצות/סיורים חייגו 6550*
לחצו כאן כדי לבקר באתר של מרכז המבקרים החדש. 

*את מרכז המבקרים תכננה ויצרה חברת "בריז קריאייטיב" העוסקת בתכנון ובהקמה של מוזיאונים ומרכזי מבקרים.