עשוי לעניין אותך גם

מהפכת המטבעות הדיגיטלים היא מהפכה שאתה לא יכול להרשות לעצמך לפספס

בכל יום אנחנו שומעים עוד ועוד סיפורים על הרווחיים העצומים שעשו המשקיעים הראשונים במטבע הביטקוין והמושג "מטבעות דיגיטליים" הפך מביטוי שרק בודדים מכירים לכותרת הנפוצה ביותר בעיתונים הכלכליים. עכשיו כשהתחום עדיין צעיר, אבל כבר אין ספק שהוא עומד לשנות לגמרי את העולם הפיננסי שאנחנו מכירים, זה הזמן ללמוד ולהבין כיצד הוא פועל

בשנה האחרונה אנחנו שומעים יותר ויותר סיפורים על אנשים שהפכו למיליונרים בזכות הביטקוין. מהסיפור המפורסם על בעל פיצרייה שהסכים לקבל לפני 4 שנים תשלום בביטקויין והיום הוא מיליונר, דרך נער בן 16 שלווה מהוריו $1000 לרכישת אלף מטבעות במחיר של דולר אחד ליחידה, ועד לאין ספור אנשים אנונימיים שקנו לפני כמה שנים ביטקוינים תמורת דולרים בודדים ושווים היום מיליוני דולרים.

וזה נכון, עולם המטבעות הדיגיטלים בכלל והביטקוין בפרט, רשם השנה צמיחה מרשימה שהכניסה לאנשים שהשכילו לראות את הנולד תשואה של מאות ואף אלפי אחוזים.
אבל אם נשים לרגע בצד את הסיפורים האישיים המרגשים ואת הרצון של כולנו להפוך למיליונרים בן רגע, אי-אפשר להתעלם ממציאות ההשקעות החדשה שהביאה איתה מהפכת המטבעות הדיגיטלים, מציאות שכל אדם חייב להכיר ולהבין אחרת הוא יישאר מאחור.

לפי ההערכות הרווחות, אנחנו עומדים כיום בפני מהפכה פיננסית בקנה מידה עצום – דומה בהיקפה רק למהפכה שהאינטרנט הביא לעולם לפני כ-20 שנים. לא מדובר רק ברווחים העצומים שעשו אלו שהשכילו לראות את הנולד והשקיעו במטבע דיגיטלי זה או אחר, מדובר בידע פיננסי שמי שלא יחזיק בו פשוט לא יהיה רלוונטי. ממש כמו מי שלא יודע היום להפעיל מחשב.

מי שלא ישכיל היום ללמוד את עולם ההשקעות החדש, יפספס את העולם הפיננסי של העתיד והרווחים שהוא מציע. וכמו שכולנו יודעים העתיד כבר כאן.

"כולם רוצים להצטרף לגל הרווחים המטורף שאנחנו קוראים עליו בעיתונות הכלכלית, אבל האמת היא שכדי להשקיע היום בביטקוין או בכל מטבע דיגיטלי אחר ולהצליח בזה צריך להכיר ולהבין כיצד השוק פועל" אומר אלי קאופמן מנכ"ל מכללת אפיק שפתחה לאחרונה קורס להשקעות במטבעות דיגיטלים.

"בתור התחלה צריך להבין את המערכת שמאפשרת בכלל את הקיום של מטבע ללא ניהול של בנק מרכזי – הבלוקצ'יין. צריך גם להבין את המנגנונים שקובעים את מחירי המטבעות,  וכמובן שצריך להבין את תהליכי העברות הכספים כדי לא ליפול במלכודות של נוכלים. בשוק היום פועלות קבוצות רכישה וצריך גם להבין כיצד הן ואיך ניתן לשלבן בתיק השקעות", מוסיף קאופמן.

"המחויבות שההשקעה בביטקוין או בכל מטבע דיגיטלי אחר דורשת היום גבוהה מהמחויבות שנדרשה לפני מספר שנים ולכן חשוב מאוד שמי שנכנס היום למשחק יבין את העולם אליו הוא נכנס. מדובר עדיין בהזדמנות עצומה, אבל רק מי שידע להתנהל חכם יזכה לראות רווחים משמעותיים ויוכל לנצל את יתרון הראשוניות על הידע".

כל מה שצריך לדעת על מטבעות דיגיטלים ב-10 מפגשים

עם ההבנה שבעידן שלנו השכלה והיכרות עם עולם המטבעות הדיגיטאלים חשובה לא פחות מהידע בהפעלת מחשב, הקימו במכללת אפיק את קורס הביטקוין ועולמות המטבע הדיגיטלי הראשון בישראל.
"כדי להשקיע בביטקוין או בכל מטבע דיגיטלי אחר לא חייבים להיות כלכלנים או אנשי טכנולוגיה, כל מה שצריך זה את הידע הנכון ולהבין את עולם המושגים. הקורס שלנו נועד בדיוק כדי לתת מענה לצורך הזה", מסכם קאופמן.

הקורס כולל 10 מפגשים בהם סטודנטים מכל הגילאים ושכבות האוכלוסייה לומדים מושגים בסיסים על עולם המסחר של מטבעות דיגיטלים ודרכי ההתנהלות הנכונות בו.
התכנים בקורס נגישים במיוחד ומותאמים גם למי שלא מגיע מרקע פיננסי או טכנולוגי ורוצה להבין לעומק את עולם המטבעות הדיגיטלים.

אז אם גם אתם מבינים שעולם הביטקויין והמטבעות דיגיטלים כבר מזמן לא שמור רק לחנונים ולאנשי מחשבים ושגם אתם יכולים, בעצם חייבים ללמוד את זה, אתם יכולים לעשות את זה בקורס קצר ולא יקר ותוך עשרה מפגשים תשלטו בעולם הכלכלי החדש!

רוצה ללמוד איך להשקיע חכם בעולם המטבעות הדיגיטלים?

השאר את פרטיך ונציג של מכללת אפיק יחזור אליך

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון
שינוי גודל גופנים