עוברים דירה? בשעה טובה. רק אל תשאירו לרגע האחרון את מעבר ספקי התקשורת…

כמה זמן לפני יום המעבר רצוי לתאם טכנאי לכבלים? ולאינטרנט? האם מספר הטלפון נודד איתנו? עוד ועוד שאלות שנוגעות לשינוע אמצעי התקשורת מתעוררות כשאנחנו עוברים לבית חדש. אבל מסתבר שניתן להשתלט על הפרוצדורות הטכניות והמעיקות הללו בקלות, ריכזנו עבורכם את הטיפים למעבר חלק ויעיל:

(שנה גודל)

אז החלטתם לעבור דירה. מצאתם בית חדש, חתמתם על חוזה, לקחתם ארגזים מהסופרמרקט, מצאתם מובילים והתחלתם למיין את החפצים ולהחליט מה יישאר וממה תיפטרו בהזדמנות הזאת. אבל לא את כל הדברים שימשיכו עמכם הלאה יוכלו המובילים לעטוף בניילון או פצפצים ולהעמיס על המשאית.
לכן בכל מה שקשור למנויי התקשורת שלכם – טלפון, אינטרנט, טלוויזיה וכו', תצטרכו לעשות בעצמכם.

בניגוד לעבר, בו תהליכי ההתניידות היו יכולים להיות מסורבלים, כיום רוב חברות התקשורת בישראל מאפשרות מעבר קליל למדיי, כזה שאפילו לא מצריך להרים אליהן טלפון. כך הן נמנעות מלהכביד על תהליך שגם כך מביא עמו לא מעט כאב ראש.
אבל זה לא הכול: חלק מהחברות מחליטות לצ'פר את קהל עוברי הדירות, ומציעות מבצעים למצטרפים חדשים או הטבות ללקוחות קיימים. אז מה אתם צריכים לעשות? שימו לב:

טלפון:
כדי לנייד את מספר הטלפון הקווי שלכם יש להודיע לספק השירות על מעבר הדירה שבועיים מראש. אם אתם עוברים לבית חדש לחלוטין, שבנייתו הסתיימה לאחרונה ואתם תהיו דייריו הראשונים, יש להתריע חודש מראש. פעולות אלו יש לעשות גם במקרה בו אתם מחזיקים קו טלפון רגיל וגם במקרים בהם קו הטלפון שלכם הוא VOIP (כלומר: Voice over IP – טלפון שלמעשה עובד על תשתית אינטרנט ולא על תשתית טלפוניה). עדכנו את ספק השירות של הקו במעבר והוא ינחה אתכם בהתאם.
במידה ובדירה אליה אתם עוברים פעל לאחרונה קו טלפון, ייתכן והחברה תוכל להעביר אותו באופן אוטומטי, בלי צורך בביקור טכנאי. במקרה שלא – יתואם עמכם ביקור טכנאי, שיגיע, ישמיש את הקו ויגדיר את הראוטר.
אם אתם מקבלים כבר עכשיו חום מהרעיון להמתין עד שיענו לכם בשירות הלקוחות – אל דאגה. גם בבזק וגם בהוט מאפשרים להזמין את השירות הדרוש ישירות דרך אתר האינטרנט שלהם.
כך או כך – אנחנו ממליצים לכם תמיד ליצור קשר עם החברה מספר ימים לפני הזמן הרשמי המומלץ – פשוט כדי שלא "תיתקעו" עם שעות הביקור הכי פחות פופולאריות…מישהו אמר 12:00 עד 16:00?

מעבר ספקי התקשורת לבית החדש, לא חייב להפוך למשימה מתישה

טלוויזיה:
בין אם יש לכם כבלים ובין אם יש לכם לוויין – שתי ספקיות הטלוויזיה מאפשרות ללקוחותיהן להודיע על המעבר ולהזמין טכנאי בקליק אחד באתר. כך שגם כאן לא תצטרכו להיות בסרטים, אבל דווקא יצ'פרו אתכם בסרטים: Yes והוט נותנות שתיהן שני סרטי VOD במתנה לכל לקוח שעובר דירה ומבצע את התהליך באתר. אם אתם מנויים אצל אחת מספקיות הטלוויזיה האינטרנטית (אלו המספקות שידורים ו-VOD העוברים על גבי חיבור האינטרנט שלכם) לא תצטרכו לעשות דבר למעט לחבר מחדש את הציוד שקיבלתם לתשתית האינטרנט בבית החדש.

תשתית וספק אינטרנט:
בארץ יש שתי חברות שמספקות תשתית אינטרנט: בזק והוט. אם אתם מנויי טלפון של בזק – העברת קו הטלפון היא גם העברת התשתית. אם אתם מנויי תשתית של הוט – עדכנו את החברה על מעבר הדירה שבועיים לפני שהוא מתרחש. מבחינת ספק הגלישה שלכם כל מה שתצטרכו לעשות לאחר המעבר זה להזין את שם המשתמש והסיסמה בראוטר המחובר למחשב (אם נשארתם עם אותו הראוטר גם אחרי המעבר – השם והסיסמה למעשה כבר מוזנים שם).
אם אתם מנויים בחבילה משולבת של ספק+תשתית, בה ספק הגלישה שלכם אחראי גם לתשתית – תצטרכו ליצור קשר שבועיים לפני המעבר ולהזמין ביקור טכנאי.

נצלו את המומנטום לשיפור התנאים שלכם!
קחו בחשבון שמעבר דירה הוא הזדמנות נהדרת לעדכן את תנאי המנוי שלכם. הסטטוס של "עוברי דירות" ממקם אתכם כקהל יעד נחשק עבור אותן חברות, כך למשל בשיחת טלפון קצרה שערכנו עם בזק בינלאומי קיבלנו הצעה להצטרף לאינטרנט שלהם ולקבל בתמורה 3 חודשים במתנה.
אגב, אם אתם אנשי "All in" – כדאי שתבררו על חבילות הטריפל שמציעות חברות התקשורת השונות- גם אינטרנט, גם טלוויזיה וגם טלפון ביתי תחת קורת גג אחת. פתרון מצוין למי שלא אוהב להתפזר.

במילים אחרות: ימי טרום מעבר הדירה הם זמן מושלם לבצע סקר שוק ולמנף את מעמדכם בקרב ספקיות התקשורת. לפחות עד הפעם שתעברו דירה…
בהצלחה!