לפרטים נוספים על רכישת נכס מניב בברלין השאר את פרטייך כאן:

מדוע יותר ויותר ישראלים רוכשים נכסים בברלין?

על פי ידיעה שפורסמה ב"גלובס": משקיע שרכש נכס בשכונת סוהו שבמנהטן ב-2003 תמורת חצי מיליון דולר, מכר אותו כעבור 11 שנים במחיר אסטרונומי של 20.89 מיליון דולר.
כעת מומחי נדל"ן מעריכים: אחרי העלייה המטאורית בשווי הנכסים בניו-יורק – עכשיו הגיע זמנה של ברלין

(שנה גודל)

בשנים האחרונות בוחרים משקיעים מכל העולם, ביניהם לא מעט ישראלים, למצוא הזדמנויות נדל"ן בברלין. המחיר מתאים לכל כיס, אחוז תשואה שגבוה פי 2 מאחוז התשואה הממוצע מהשקעה בנדל"ן בישראל, הקרבה הפיזית לארץ, והחברות הישראליות המלוות את הרוכש יד ביד החל משלב איתור הנכס ועד השכרתו – הופכות את רכישת הנכסים בברלין לעסקה משתלמת וקלה במיוחד.
ריכזנו עבורכם את הסיבות שהופכות את ברלין לפנינת הנדל"ן שהיא:

מחיר השקעה נמוך ופוטנציאל תשואה גבוה
בעוד שמחירי הנדל"ן בבירות מערב אירופה כמו פריז ולונדון מרקיעי שחקים, ברלין נותרה מקרה יוצא דופן. מטר מרובע בבירה הגרמנית עולה בין 3,000 ל-4,000 יורו – כשליש מהמחיר של מטר מרובע בלונדון או בפריז.
כיום, מחירה של דירה סטנדרטית, ברחוב שקט הנמצא ליד שדרה מרכזית, נע בין 150 ל- 200 אלף יורו וניתן לרכוש אותה עם הון עצמי של 90 אלף יורו בלבד.
כמו כן, בשלוש השנים האחרונות ירד ערכו של היורו לעומת השקל ב- 14.33%. מדובר בירידה ששווה למשקיע הישראלי בברלין עשרות אלפי שקלים, מה שהופך את ההשקעה לעוד יותר משתלמת.

ביקוש גבוה
"גרמנים בכלל, וברלינאים בפרט, נוטים לשכור דירות יותר מאשר לקנותן". מסביר גאי אדלסבורג, סמנכ"ל המכירות של BERLIN ESTATE. "על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, 85% מתושבי ברלין שוכרים דירות למגורים! לא מן הנמנע שרופאים ועורכי דין בכירים תושבי ברלין יגורו כל חייהם בדירה שכורה ולא יחשבו על קניית נכס למגורים. עם ביקוש כה גבוה לדירות בשכירות, בעלי הנכסים יכולים לדרוש דמי שכירות גבוהים למדי". במילים אחרות: אין כמעט תרחיש בו דירה נשארת ללא שוכרים אפילו לא ליום אחד.

85% מתושבי ברלין מתגוררים בשכירות

יכולת נזילות מלאה ודירה בטאבו
יש שני חוקים לא כתובים בהשקעות נדל"ן: 1. לרכוש נכס שרשום בטאבו על שמך; ההיגיון: ברגע שדירה רשומה על שם הקונה בטאבו, ניתן להסיק שמדובר בעסקה רצינית ומקצועית ולא בהבטחה על הנייר בלבד.
2. יכולת נזילות מלאה; המשמעות: הקונה יכול לצאת מהתהליך בכל שלב ושלב ולקבל את הכסף חזרה.

חברות ניהול מנוסות שמייצרות שקט עבור המשקיע
האפשרות לרכישת נכס נדל"ני בברלין בליווי חברות ניהול ישראליות מעניק יתרון משמעותי גם למשקיעים שמגיעים ללא ידע מוקדם בתחום. חשוב לבחור בחברת ניהול מצוינת שמטפלת בכל ענייני הנכס – החל מאיתור של נכס עם פוטנציאל להשבחה, דרך מציאת שוכרים והתנהלות מולם, ניהול הפרוצדורות המשפטיות, ועד ל"פרטים הקטנים" כמו עיצוב הבית. בנוסף, קריטי לוודא שמדובר בחברה שמתחייבת על שכר דירה החל מהיום הראשון.

הזדמנות היסטורית שלא תימשך לעד
מחירי הדירות בברלין כיום הם נמוכים – אבל הם לא יישארו נמוכים לעוד זמן רב. "ברלין הולכת לקראת 10 שנים של עליות במחירי הנדל"ן", אומר אדלסבורג. "מי שיקנה עכשיו – ייהנה מחלון ההזדמנות לפני שהוא ייסגר".
בנוסף, הבנייה המואצת של דירות היוקרה במרכז העיר, צפויה להזניק את המחירים, מה שיקשה בעתיד למצוא "מציאות" נדל"ן בעיר ויגדיל בעשרות אחוזים את שווי הנכסים של מי שרוכש היום.

לסיכום, אם יש לכם 90 אלף יורו פנויים ואתם רוצים שהם יעבדו עבורכם, אל "תשכיבו אותם לישון בבנק", כאשר ניתן היום – באופן זהיר וסולידי – להרוויח תשואות יפות ויציבות מקניית נדל"ן להשקעה בבירה הכי יציבה ומתפתחת באירופה – ברלין.

לתיאום פגישה עם יועץ נדל"ן וללא כל התחייבות - השאירו מספר פרטים:

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון
שינוי גודל גופנים