עשוי לעניין אותך גם

לפרטים נוספים

השאירו פרטים כאן

משנה חיים: הכירו את האופן שהופך את כיסא הגלגלים לתלת-אופן חשמלי

עבור אנשים עם מוגבלויות, כל שיפוע מתון יוצר קושי להתנייד, כאשר משטחים דוגמת דשא או כורכר לצורך העניין הם בלתי עבירים. כאן נכנסת לתמונה הטכנולוגיה: Firefly הוא אופן בעל סוללה נטענת המתחבר בשני קליקים לכיסא הגלגלים, ומאפשר לאנשים עם מגבלת ניידות לנוע במהירות ובקלות ממקום למקום.

(שנה גודל)

רחוב יפה נוף שבחיפה הוא אחד היפים בארץ. הוא נמצא גבוה בכרמל ונשקף ממנו נוף ציורי שאותו יוצרים המפרץ, העיר והרי הגליל באופק. כיף ללכת בו, אבל לאנשים עם מוגבלויות הרחוב הזה, כמו רחובות רבים בישראל, מאתגר. השיפוע הופך את התנועה בו לקשה עבור מי שמתניידים בכיסאות גלגלים וצריך להפעיל כוח רב כדי להגיע מצדו האחד לצדו האחר של רחוב.

בעיית הניידות מקשה על חייהם של אלפי נכים בישראל. מספיקה מדרכה אחת שאינה מונמכת ליד מעבר החציה, או רחוב שבמדרכה הצמודה יש מהמורות וחסמים שונים כמו פחי אשפה – כדי להפוך את המעבר בו לקשה עד בלתי אפשרי לנכים בכיסאות גלגלים. למרות השיפור המתמשך, קיימות בעיות נגישות רבות במשרדים ממשלתיים, עיריות, מרפאות, בתי-ספר, חופי רחצה, חנויות וכד'. ליכולת התנועה יש השפעה עצומה על איכות החיים של נכים ואנשים עם מוגבלויות – החל מהאפשרות לעבוד ולהתפרנס ועד להשלכה מיידית על פעולות היומיום.

המציאות של ימינו מתאפיינת במהירות ודינמיות. האינטרנט מציף אותנו במידע ובכמה קליקים חוסך לנו זמן ומאמץ, הסמארטפון הוא מכשיר מדהים שבאמצעותו אנחנו מנהלים את חיינו ומדי יום העולם נחשף לעוד חידושים והמצאות שהופכים את חיינו לנוחים יותר. טבעי שהטכנולוגיה היא גם זו שתקל על הנכים לנוע ותאפשר להם להתנייד במהירות ובקלות ממקום למקום.

הפתרון הטכנולוגי שהופך את כיסא הגלגלים לתלת-אופן חשמלי

ממש כפי שרבים נעזרים באופניים חשמליים או קורקינט חשמלי כדי לנוע במהירות ממקום למקום ובכך לחסוך זמן ומאמץ, פתרון הנדסי פשוט ומופלא מאפשר להפוך את כיסא הגלגלים לתלת-אופן חשמלי.

הכירו את Firefly, האופן שמתחבר בקלות ובמהירות – בשני קליקים בלבד – אל כיסא הגלגלים ובבת אחת יוצר כלי תחבורה קטן. כלי זה מהווה מהפכה טכנולוגית לאנשים המרותקים לכיסא גלגלים ומשפר את איכות חייהם בצורה דרמטית.

קל להתנייד עם Firefly, הוא מהיר, שקט, יציב ובעל עבירות גבוהה במשטחים דוגמת דשא, כורכר וחצץ. האופן ניתן לנשיאה בתא המטען או במזוודה, כך שאפשר לטוס איתו לחו"ל וניתן לאחסנו בקלות בארון ביתי.

לאופן זווית היגוי של 90 מעלות, המאפשרת יכולת עבירות וניווט גבוהה, יש לו חמישה הילוכים והילוך אחורי, בקרה נוחה לשימוש ומנוע מתקדם מסוג Brushless שאינו דורש תחזוקה. בזכות כך Firefly הופך את הרחוב או הכביש לבטוחים יותר, כאשר אנשים עם מוגבלויות יכולים להתנייד בקלות בירידות או בעליות הקיימות בדרך.

סוללת הליתיום של האופן קלה וחזקה, נשלפת בקלות ומסוגלת לספק טווח נסיעה של עד 24 ק"מ, כאשר זמן הטעינה המקסימלי שלה הוא ארבע שעות. משקל האופן הכולל, כולל המחבר, יחידת ההיגוי והסוללה הוא כ-11 ק"ג.

חברות משקיעות בעולם ובישראל מנסות ליצור פתרונות טכנולוגיים שיסייעו לאנשים עם מוגבלויות להתנייד בקלות ובחופשיות. חברת "זמיר נגישות" היא חלוצת הטכנולוגיה בישראל בתחום והיבואנית הבלעדית של ה-Firefly. "עדיף" הינו מועדון צרכנות לאנשים עם מוגבלויות המציע מגוון הצעות ערך מכל תחומי החיים, טכנולוגיות ופתרונות לשיפור איכות חיים, וקהילת "עדיף ביחד" הפורסת רשת שייכות ומידע לציבור זה.
אופן זה הוא בדיוק אחד מאותם פתרונות טכנולוגיים משני חיים. הוא הופך את כיסא הגלגלים הסטנדרטי לכלי תחבורה יעיל, המספק מענה מגוון לאנשים עם מוגבלויות ואפשרויות להתמודד עם חיי היומיום בקלות וגם במהירות.

רוצים גם אתם להגביר קצב עם תלת האופן שכבש את העולם?

השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליכם בהקדם

שינוי גודל גופנים