עשוי לעניין אותך גם

כבר לא רצים לתל אביב – מגדלי היוקרה החדשים נבנים לאורך קו החוף

בשנים האחרונות נבנים יותר ויותר מגדלי מגורים לקהל אמיד, היכול להרשות לעצמו לחיות בתנאים מפנקים הכוללים בריכות וחדרי כושר וספא פרטיים וכל זה באזורים המבוקשים ביותר. למרות שהמגדלים מזוהים עם תל אביב, כיום ניתן לרכוש דירות במגדלים באזורים נוספים בארץ שמציעים אורח חיים שלא נופל ואף עולה על מה שיש למגדלים התל אביביים להציע.

(שנה גודל)

בעשר השנים האחרונות התמלא קו הרקיע של תל אביב במגדלי יוקרה. המגדלים מציעים לדיירים רמת חיים גבוהה – סטנדרט בנייה גבוה; בריכה וחדרי כושר וספא צמודים; קרבה למוקדי העסקים והבילוי של העיר ושכנים מרקע סוציו-אקונומי דומה.

חלק נכבד מדיירי המגדלים הם אנשים בשנות ה-60 לחייהם שמכרו את הווילות הישנות בהן גידלו את הילדים והחליפו אותן בדירות יוקרה בעיר הגדולה. המגדלים החדשים פתחו בפניהם אופציה אטרקטיבית לחיות את החלום – לחזור ליהנות מהעיר הגדולה על שלל פינוקיה בדירה חדשה ובבניין שמאפשר להם לפתוח את היום באימון בחדר כושר פרטי ולסיים אותו בשחייה שלווה בבריכה.

מגדלי היוקרה בתל אביב אמנם מציעים מגורים בלב ליבו של המרכז, ונגישות לכל מרכזי התרבות ומקומות הבילוי שיש לעיר להציע, אך המחיר על כך עשוי להיות גבוה – כתוצאה מהמחיר הגבוה למ"ר בתל אביב, דירות היוקרה בעיר לרוב קטנות ולא מרווחות.

בנוסף, מגורים בתל אביב לא מתאימים לכל אחד: הרעש, זיהום האוויר, העומס והצפיפות האנושית, תרבות השפע הקיצונית ובעיות החנייה הידועות בעיר, הם חלק ממאפייני העיר שעשויים להיות קשים לעיכול. היעדר הקרקעות לבנייה במרכז העיר, גם הביא לכך שרוב מגדלי היוקרה הנבנים בימים אלו בתל אביב ממוקמים בעיקר בדרום או במזרח העיר, ללא קרבה לריאה ירוקה או לנוף הכחול של הים.

כתוצאה מכך, בשנים האחרונות תופעות מגדלי היוקרה פרצה את גבולות תל אביב והתרחבה לאזורים נוספים בארץ. רמת גן, בת ים, הוד השרון, הרצליה ונתניה הם רק חלק מהערים אשר אימצו את המודל של פרויקטים יוקרתיים, המאפשרים לזוגות ומשפחות ממעמד סוציו-אקונומי גבוה להתגורר בדירות פאר ענקית גם מחוץ לתל אביב.

"בשנים האחרונות תופעות מגדלי היוקרה פרצה את גבולות תל אביב והתרחבה לאזורים נוספים בארץ"
"בשנים האחרונות תופעות מגדלי היוקרה פרצה את גבולות תל אביב והתרחבה לאזורים נוספים בארץ"
"בשנים האחרונות תופעות מגדלי היוקרה פרצה את גבולות תל אביב והתרחבה לאזורים נוספים בארץ"

לגור במגדל יוקרה במקום בדירה ממוצעת בתל אביב
מכיוון שבמחיר דירה ממוצעת בתל אביב ניתן לרכוש דירת פאר באחד הפרויקטים שנבנים מחוצה לה, אין זה מפתיע שמצמצמי דיור רבים אינם רואים במגדלי היוקרה בתל אביב כאופציה רלוונטית עבורם. הם מעדיפים לפנות לערים הסמוכות, שבהן יש לא מעט פרויקטים יוקרתיים ואטרקטיביים ובעיקר על קו החוף כמו לדוגמא: מגדל נווה נוף בבת ים, פרויקט פיתוח על הים בהרצליה פיתוח ובריגה טאווארס וצוקי השמורה בעיר ימים נתניה.

ערן לוי, מנהל השיווק של פרויקט חלומות צוקי השמורה מספר כי לא מעט דיירים שרכשו דירות בפרויקט הגיעו דווקא מהעיר הגדולה. "כשחושבים על זה, זה מאוד הגיוני. במחיר שמשלמים היום על דירה ממוצעת בתל אביב, אפשר לרכוש דירת פאר מדהימה. מחיר הדירות בפרויקט שלנו מתחיל בכ-4 מיליון ₪ ומדובר בדירות מאוד גדולות כך שמי שעובר לגור בפרויקט לא צריך להתרגל לגור בדירות קטנות וצפופות כמו הדירות שניתן לקנות בסכום דומה במגדלי היוקרה התל אביביים.

בנוסף הדירות בפרויקט נבנות ברמה הגבוהה ביותר – אנחנו עובדים רק עם הספקים הטובים ביותר. גם אין מה להשוות בין איכות החיים של הדיירים בצוקי השמורה ובין איכות החיים של דיירים בפרויקטים התל אביביים. מעבר לזה שאנחנו יושבים על הים ואין שום אפשרות לבנות בנינו ובין הים, המרווח בין הבניינים הוא משהו שבתל אביב רק אפשר לחלום עליו. האנשים שמגיעים אלינו בסוף הם אנשים שכבר פחות אכפת להם הסטטוס של להיות תל אביבי ויותר חשוב להם מה הם מקבלים עבור הכסף שלהם", מסכם לוי את הנושא.

אם אתם מחפשים איכות חיים גבוהה, מגורים בפרויקט מפואר, שלל פינוקים יוקרתיים כמו ספא ובתוכו בריכה, וכמובן לוקיישן מעולה – מסתבר שאתם כבר לא חייבים לעבור לתל אביב. מגדלי היוקרה שנבנים לאורך קו החוף מאפשרים לכם ליהנות מאיכויות דומות לאלו שמציעים המגדלים התל אביביים ובתוספת מיוחדת שרובנו חולמים עליה  – לפתוח חלון ולנשום את הים שנמצא במרחק נגיעה במחיר שפוי.

הדוגמה הבולטת לכך היא פרויקט 'צוקי השמורה' בעיר ימים שנבנה בימים אלו על ידי חברת 'שיכון ובינוי'. הפרויקט ממוקם קרוב כל כך לקו החוף עד שניתן לראות ממנו כל גל וגל. כל מה שמפריד בין מגדלי 'צוקי השמורה' ובין הים היא שמורת אירוסים המבטיחה שבעתיד לא יהיה ניתן לבנות דבר שיחצוץ בין הפרויקט ובין הים.

לסיור לוקיישן בפרויקט המסקרן, השאירו מספר פרטים

ונציג של 'צוקי השמורה' יחזור אליכם לתיאום

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתנאי השימוש
שינוי גודל גופנים