עשוי לעניין אותך גם

הטכנולוגיה שכל העולם מדבר עליה מגיעה להציל לכם את החיים

בכל העולם מדברים עליה, חברות הרכב מתלהבות ממנה והיא יכולה להציל לכם את החיים בכביש. בואו לגלות איך מערכת הבטיחות המדוברת, יכולה להיות בקלות חלק בלתי נפרד מהרכב שלכם, לשמור על החיים שלכם ושל בני משפחותיכם, ולחסוך לכם הרבה כסף

(שנה גודל)

אין נהג או נהגת ישראלים שלא מודעים למכת המדינה של השנים האחרונות: תאונות הדרכים. בכל פעם שמופיעה בעיתון או במבזק החדשות טרגדיה חדשה, אנחנו מזדעזעים ורק מקווים שלנו זה לא יקרה.
אז רובנו באמת עושים הכל כדי שלא נהיה האייטם החדשותי הבא – מצטיידים בצמיגים טובים, רצים למוסך בכל פעם שהבלמים טיפה מרעישים ומבטיחים לעצמנו לא להציץ בסלולרי בנסיעה. אבל, בחיים כמו בחיים, לא הכל הולך כמו שתיכננו ולפעמים יש "הפתעות" לא צפויות, למשל: אופנוען שמפתיע אותנו בנתיב, או נהגת חדשה שבולמת בפתאומיות וכן… גם בלת"מים שלנו: עייפות פתאומית, הסחת דעת מהילד, או הודעת וואטסאפ שאנחנו מוכרחים להציץ בה.
ואז ברגע אחד, בום! תאונת דרכים.

"מערכת הבטיחות שתציל את החיים שלכם. גם בלילה"

אז מה עושים?
תדמיינו שבכל נסיעה, היה יושב לצידכם רובוט קטן וחכם, שלא מתעייף, שלא מתפתה להחליף תחנה ברדיו או לבדוק את הטלפון הנייד ושזמן התגובה שלו (גם בלילה וגם במזג אוויר סוער) פי כמה וכמה יותר מהיר משלכם. תדמיינו שה"רובוט" הזה היה מתריע בכל פעם שקיים סיכוי ואפילו קלוש לתאונה. במילים אחרות: מערכת התרעה אוטומטית הסורקת תוך כדי נסיעה את הכביש ללא הפסקה, ומזהירה אתכם מהסכנות הרבה לפני שתשימו לב. עכשיו אתם יכולים להפסיק לדמיין. לא רק שיש טכנולוגיה כזאת, היא גם זמינה לשימוש לכלל הציבור.

מה יש במערכת הזאת שמצליח איפה שכולם נכשלו?
בניגוד למערכות הפשוטות שהיו נפוצות עד היום והתבססו אך ורק על מצלמה, הטכנולוגיות המתקדמות של היום מבוססות רדאר, ממש כמו במטוסי קרב. החיישנים מזהים סכנה קטנה כגדולה כבר ממרחק של 140 מטרים: מהולך רגל או אופנוען שמפתיעים אותנו בנתיב, דרך רכב שבולם בפתאומיות ועד משאית שנכנסה לשעה ה-18 שלה על הכביש ברציפות (לאחרונה פורסם על-ידי הלמ"ס שב-2016 חלקן של משאיות גדולות בתאונות קטלניות היה גדול פי 2.5).

הרדאר והמצלמה מעבירים את הנתונים אל המפענח, שקולט ומעבד אותם בתהליך שלוקח מיקרו-שניות ואז מגיע השלב שאתם נכנסים לתמונה: המערכת מתחילה לצפצף ולהבהב כך שגם אם אתם עסוקים בהסחת דעת כלשהי או חלילה מנומנמים – לא תצליחו לפספס את הסכנה ולהגיב בהתאם. המערכת כל כך מתוחכמת שההתראה על סכנת התנגשות מיידית מגיעה גם מהראדר וגם מהמצלמה, כך שבתרחיש שבו אחד מהשניים לא עובד – השני מגבה אותו.

4 סיבות מדוע להצטייד במערכת בטיחות מתקדמת עוד היום: 

  • על-אנושית – בניגוד למגבלות הראייה שלנו – מערכת הבטיחות 'רואה' מצוין, גם בתנאי מזג אוויר קשים ותנאי ראות מורכבים*, גם בדרכים בינעירוניות וגם בתוך העיר (ידעתם ש-73% מהתאונות ב-2016 התרחשו בכבישים עירוניים?).
  • העלאת שווי הרכב – מי שמתקין מערכת התרעה לרכב, מקפיץ את ערך הרכב באחוזים רבים לקראת מכירה עתידית.
  • המדינה מתמרצת כלכלית נהגים שמתקינים מערכות התרעה ונותנת 1,500 ₪! שיתוף פעולה היסטורי בין משרד התחבורה לאוצר יצא רשמית לדרך בספטמבר 2017: מעתה נהגים שיתקינו מערכת בטיחות ברכב (כולל רכבי יד 2, 3 ו-4) יקבלו הנחה של 1,500 שקלים במחיר האגרה (הטסט השנתי).
    מדובר במהפכה יוצאת דופן שגם מוכיחה כמה המדינה נחושה להוריד את מספר תאונות הדרכים, וגם שווה לכל נהג ונהגת הרבה מאוד כסף.
    אבל שימו לב לזה! מאחר ומדובר בתמריץ כלכלי שעוד לא נראה כמותו בישראל, יש מספר מוגבל של רכבים שיזכו בצ'ופר הנדיב הזה (ההנחה מתפרסת על פני 3 שנים ולא חלה רטרואקטיבית*).
  • ביטוח חובה מוזל – נהגים שמתקינים טכנולוגיית רדאר חכמה ברכב נהנים ממחיר נמוך בביטוח החובה לרכב.*

בסופו של דבר, אנחנו יכולים להיות בטוחים בעצמנו ובנהיגה שלנו, אבל תמיד יהיו הסחות דעת שלא נצפה ואינספור סכנות חיצוניות שלא נצליח לשלוט עליהן. התמגנות במערכת בטיחות חכמה ועל-אנושית יכולה להציל את החיים שלנו ושל משפחתנו בכל רגע נתון ואין שום סיבה שבעולם לחכות עם זה!

רוצים לבדוק האם ניתן להתקין גם ברכבכם מערכת בטיחות?
השאירו פרטיכם בטופס המצורף:

לבדיקת התאמה של רכבכם וזכאות להטבה, השאירו מספר פרטים ויועץ בטיחות יצור אתכם קשר:

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתנאי השימוש
ההטבה בכפוף להוראות הנוהל ולתקנות התעבורה
*ניתן לבדוק אם הינך זכאי להנחה משמעותית באתר משרד האוצר "מחשבון ביטוח חובה לרכב"
*התרעות סטייה מנתיב והולכי רגל תלויות בתנאי מזג האוויר אשר עשויים לפגום ביכולת הזיהוי וההתרעה של המערכת
שינוי גודל גופנים