עמוד הבית רכב הטכנולוגיה שכל העולם מדבר עליה מגיעה להציל לכם את החיים
0

הטכנולוגיה שכל העולם מדבר עליה מגיעה להציל לכם את החיים

בכל העולם מדברים עליה, חברות הרכב מתלהבות ממנה והיא יכולה להציל לכם את החיים בכביש. בואו לגלות איך מערכת הבטיחות המדוברת, יכולה להיות בקלות חלק בלתי נפרד מהרכב שלכם, לשמור על החיים שלכם ולחסוך לכם הרבה כסף.

0
שתפו

אין נהג או נהגת ישראליים שלא מודעים למכת המדינה של השנים האחרונות: תאונות הדרכים. בכל פעם שמופיעה בעיתון או במבזק החדשות טרגדיה חדשה, אנחנו מזדעזעים ורק מקווים שלנו זה לא יקרה.
אז רובנו באמת עושים הכל כדי שלא נהיה האייטם החדשותי הבא – מצטיידים בצמיגים טובים, רצים למוסך בכל פעם שהבלמים טיפה מרעישים ומבטיחים לעצמנו לא להציץ בסלולרי בנסיעה. אבל, בחיים כמו בחיים, לא הכל הולך כמו שתיכננו ולפעמים יש "הפתעות" לא צפויות, למשל: רוכב אופניים שמזנק לנו לנתיב, נהגת שנוסעת שלפנינו והחליטה לבלום בצורה פתאומית, וכן… גם בלת"מים שלנו: עייפות פתאומית, הסחת דעת מהילד, או הודעת וואטס אפ שאנחנו מוכרחים להציץ בה.

ואז ברגע אחד, בום! תאונת דרכים.

מערכת הבטיחות שתציל את החיים שלכם | צילום: ISTOCK

אז מה עושים?

תדמיינו שבכל נסיעה, היה יושב לצידכם רובוט קטן וחכם, שלא מתעייף, שלא מתפתה להחליף תחנה ברדיו או לבדוק את הטלפון הנייד ושזמן התגובה שלו (גם בלילה וגם במזג אוויר סוער) פי כמה וכמה יותר מהיר משלכם. תדמיינו שה"רובוט" הזה היה מתריע בפניכם בכל פעם שקיים סיכוי ואפילו קלוש לתאונה. במילים אחרות: מערכת התרעה אוטומטית הסורקת תוך כדי נסיעה את הכביש סביבכם ללא הפסקה, ומזהירה אתכם מהסכנות הרבה לפני שתשימו לב.
עכשיו אתם יכולים להפסיק לדמיין, לא רק שיש טכנולוגייה כזאת, היא גם המצאה ישראלית והיא כל כך טובה שאפילו ענקית הטכנולוגייה אינטל החליטה לשלם כ-15 מיליארד דולר (!) רק כדי שתהיה לה מערכת בטיחות דומה ברכב האוטונומי שהיא מפתחת.

מה יש במערכת הזאת שמצליח איפה שכולם נכשלו?

בניגוד למערכות הפשוטות שהיו נפוצות עד היום והתבססו אך ורק על מצלמה, הטכנולוגיות המתקדמות של היום מבוססות רדאר, ממש כמו במטוסי קרב. החיישנים שמותקנים מאחורי המראות מזהים סכנה קטנה כגדולה כבר ממרחק של 140 מטרים: החל מרוכב אופניים חסר אחריות או רכב שבולם בפתאומיות, דרך הולך רגל שמתפרץ לנתיב, ועד לצמיג, חתול או כל עצם בלתי מזוהה על הכביש.

הסכנה זוהתה – מה עכשיו?

הרדאר והמצלמה מעבירים את הנתונים אל המפענח, שקולט ומעבד אותם בתהליך שלוקח מיקרו-שניות ואז מגיע השלב שאתם נכנסים לתמונה: המערכת מתחילה לצפצף ולהבהב כך שגם אם אתם עסוקים בהסחת דעת כלשהי או חלילה מנומנמים – לא תצליחו לפספס את הסכנה ולהגיב בהתאם.

4 סיבות למה לא להשאר מאחור ולהצטייד במערכת בטיחות מתקדמת עוד היום: 

  • על-אנושית – בניגוד למגבלות הראייה שלנו – מערכת הבטיחות תמיד 'רואה' מצוין, גם במזג אוויר סוער, גם בערפל וגם בעלטה.
  • "עיניים בגב" – חיישני המערכת סורקים סכנות מכל עבר – צפון, דרום, מזרח מערב – שליטה מלאה.
  • 1,500 ש"ח מתנה – ממש בימים אלו החליט במשרד התחבורה להשקיע כ-180 מיליון ₪ בהנחות אגרת רישוי למכוניות משומשות שיותקנו בהן מערכות התרעה. בשורה התחתונה: כל נהג שמתקין מערכת בטיחות כזאת מקבל הנחה של 1,500 ₪ באגרת הרישוי.
  • מחיר שלא יחזור – החל מה-1.1.2018 לא תורשה (על פי חוק) להיכנס לישראל מכונית שלא מצוידת במערכת מצילת חיים, במילים אחרות – בקרוב כולנו נהפוך ללקוחות שבויים וזה ישפיע על הכיס שלנו. כיום החברות מחזרות אחרינו הצרכנים עם מחירים זולים במיוחד אך ברגע שהתקנת המערכת תהפוך לחובה – כולנו נהפוך ללקוחות שבויים והחברות ינצלו זאת להעלאת מחירים באופן משמעותי. בשורה התחתונה: היום המערכת נמכרת במחיר זול במיוחד.

אל תגידו 'לי זה לא יקרה'

אנחנו יכולים להיות בטוחים בעצמנו ובנהיגה שלנו, אבל תמיד יהיו הסחות דעת שלא נצפה ואינספור סכנות חיצוניות שלא נצליח לשלוט עליהן. התמגנות במערכת בטיחות חכמה ועל-אנושית יכולה להציל את החיים שלנו ושל משפחתנו בכל רגע נתון ואין שום סיבה שבעולם לחכות עם זה!

רוצים לבדוק האם ניתן להתקין גם ברכבכם מערכת בטיחות?
השאירו פרטיכם בטופס המצורף:

לשיחת חינם ובדיקת התאמה של רכבכם, השאירו מספר פרטים ויועץ בטיחות יצור אתכם קשר:

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון