עמוד הבית השקעות בני ה 30+ שמגלים את שוק הנדל"ן מודים: "מדובר באקזיט לכל דבר"
תוכן פרסומי
0

בני ה 30+ שמגלים את שוק הנדל"ן מודים: "מדובר באקזיט לכל דבר"

בזמן שרובנו עובדים בעבודה מסודרת, אוספים שקל לשקל ומחזיקים אצבעות שיישאר לנו כסף בקופת הפנסיה, צצים עוד ועוד צעירים נחושים שמבינים שנדל"ן זה הסיפור: הם בוחרים בלימודים פרקטיים אצל מומחי הנדל"ן בישראל וסופגים מהם את כל מה שרק אפשר. משם, הדרך עד לאקזיט המפואר קצרה מאוד

0

 הגיע הזמן לומר את האמת, להורים שלנו היה קל. נכון הם עבדו קשה וגידלו משפחות, אבל הם הצליחו להשיג 2 דברים שהיום נראים לנו כמו חלום:

  • בית
  • פנסיה יציבה ומכובדת

לעומתם, ילידי שנות ה-80 וה-90 יוצאים מופסדים מכאן ומכאן: גם עובדים מסביב לשעון, וגם לא מצליחים לעשות כסף.

אבל יש גם חדשות טובות: משקיעים ויזמים ותיקים בשנות ה-50 וה-60 לחייהם מעידים שבתקופה האחרונה מורגשת תנועה אדירה של יזמים ויזמיות שחגגו שלושים לא מזמן.
ניתוח של חקר טרנדים ומגמות אצל הדור הצעיר מצביע על אותו סחף בדיוק: עוד ועוד בני 30 פלוס, זונחים את השיטה הישנה שנכשלה, ומצליחים לבצע אקזיט פרטי בכוחות עצמם, כאשר האמצעי הוא: נדל"ן.

שוק הנדל"ן רותח מאי פעם, ומי שלומד את חוקי המשחק – מרוויח
"אני הכרתי רק מושגים בסיסיים בתחום: ריבית, תשואה, וזהו בערך" אומרת הדס שמואלוביץ' בת 34 מדרום הארץ: "עבדתי כמה שנים בתור מורה, והאמת היא שמאסתי בלהיות שכירה, ובעיקר רציתי להרוויח כסף.

מהר מאוד נרשמתי לקורס בבאר-שבע שלמדתי בו ה-כ-ו-ל: לחשב שווי נכס, מה המשמעויות של מס רכישה, איך מתנהלים מול עורכי דין, שמאים, עיריות, איך להוציא מהבנקים את ההצעות הכי שוות, ועוד ועוד.
לאט לאט את רואה שזה ממש לא בשמיים, שכל ההפחדות על 'עולם גברי' או 'קליקה סגורה למביני עניין' – הכול קשקוש. במהלך הלימודים, המורה התותח שלי הכיר לי כל מיני אנשים מהתחום, הכניס אותי לקבוצות ווטסאפ של שמאים, של שיפוצניקים, עשה לי 'מינגלינג' עם כל האנשים הנכונים.
מאז שסיימתי את הלימודים הספקתי לעשות 3 עסקאות מוצלחות, הנה רק לפני שבועיים מכרתי בית פרטי בבאר-שבע שקניתי ומכרתי אחרי 4 חודשים ברווח של 200 אלף ₪ (!). באיזו עוד עבודה הייתי מצליחה לייצר כזאת הכנסה? מבחינתי זה אקזיט לכל דבר."

"עוד ועוד בני 30 פלוס מצליחים לבצע אקזיט פרטי, בכוחות עצמם"

לירן טורבוביץ', בן 31 מת"א, הגיע לתחום לגמרי במקרה: "למדתי עיצוב תעשייתי בחולון ולאחר הלימודים ניסיתי למצוא עבודה כזאת שגם תספק את הצד האמנותי שלי אבל גם תכניס לי כסף נורמלי. מיותר לציין שקשה מאד למצוא כזאת עבודה. במקביל, חבר שקנה דירה ביהוד ביקש ממני עזרה בתכנון השיפוץ שלה, ועזרתי לו בשמחה. בסוף הדברים לא הסתדרו והוא נאלץ למכור את הדירה, אבל הערך שלה פתאום קפץ בחצי מיליון שקל!
שם ירד לי האסימון והבנתי שזה שיחוק אמיתי ושזה מה שאני רוצה לעשות – לקנות, להשביח נכסים ולעשות מזה כסף.

השכלה פיננסית עם התמחות בנדל"ן

כיום, ניתן למצוא מגוון קורסים מקצועיים ללימוד פרקטי של השקעות מניבות, גם למי שאין פסיכומטרי גבוה, "ראש אנליטי" או "חוש". כך במכללת פסגות, מוסד מוביל בתחום, ניתן למצוא קורס מקיף להשקעות בנדל"ן עם שעורים ייעודיים למשקיע המתחיל, ניהול פרויקטים בנדל"ן (תמ"א 38), חתירה לעסקה, תכנון מס, תיווך ועוד.

שחר בוזין, מנהל תחום הנדל"ן, מספר: "אני נתקל בהמון גברים ונשים במכללה, שבאים ללמוד בידיעה שהם הולכים לעבוד בלייצר לעצמם כסף. הם אינטליגנטים ומוכשרים, ורובם מתחילים להשקיע אפילו תוך כדי הקורס. כולם יוצאים מכאן עם ידע עצום, סיפוק אדיר ו… כמובן כסף. אומרים שהדור של היום מפונק, אבל אני רואה רק אנשים מדהימים שיודעים מה הם רוצים ועושים הכול כדי להשיג את זה."

לשיחה עם יועץ ללימודי נדל"ן ולבדיקת זכאות למלגה, השאירו פרטיכם כאן:

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון
מכללת א.ר. פסגות בע"מ ("המכללה") מספקת שירותי הכשרה ולימוד בלבד, אינה בעלת רישיון מכוח חוק הייעוץ, ואינה עוסקת במתן שירותי ייעוץ השקעות כהגדרתם בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, תשנ"ה- 1995 ("חוק הייעוץ"), למעט עיסוקים הפטורים מרישיון בהתאם לקבוע בחוק הייעוץ.

שינוי גודל גופנים