עמוד הבית השקעות בני ה- 30+ מחפשים להתעשר ומהר ומוצאים את שוק הנדל"ן
תוכן פרסומי
0

בני ה- 30+ מחפשים להתעשר ומהר ומוצאים את שוק הנדל"ן

בזמן שרובנו עובדים בעבודה מסודרת, אוספים שקל לשקל ומקווים לשרוד את גיל הפנסיה, קם לו דור צעיר והחלטי, שבוחר בלימודים פרקטיים שבאמת ילמדו אותו איך עושים כסף. הכירו את המשקיעים הצעירים - הם עוד לא בני 30, הם מוכרים, קונים, משפצים ובעיקר הם מגשימים את החלום שלהם. להיות יזמי נדל"ן.

0
שתפו

shutterstock_191746961

כבר בשנת 2000 כתב רוברט קיוסאקי בספרו המפורסם "אבא עשיר, אבא עני": "אם אתם באמת רוצים להיות עשירים פשוט העבירו את כל חייכם ברכישות נכסים"

הדור שגדל והתבגר בישראל בשנות האלפיים, גדל למציאות בה ההורים שלו עובדים קשה, "כמו שצריך", אך לא מגיעים לתוצאות שבאמת שוות את כל העבודה הקשה הזאת.

הרעיון המרכזי בספרו של קיוסאקי, אותו מאמצים צעירים רבים, הוא יציאה מהקטגוריות בהן נמצאים רוב בני העולם המערבי – שכירים או בעלי עסק קטן ה"רודפים אחר הזנב" על מנת להתקיים ולחסוך פנסיה מינימלית, ומעבר לקטגוריות המשקיעים או בעלי העסקים הנרחבים, המצליחים להתעשר בעבודה פחות סיזיפית ויותר מפתחת ומתפתחת.

" צעירים רבים לא רוצים ללכת בעקבות הוריהם, הם  לא מעוניינים לצעוד במסלול התואר-עבודה-פנסיה, מבחינתם זה מתכון שלא הצליח" אומר לנו יותם סטירין, פסיכולוג וסוציולוג העוסק בחקר טרנדים ומגמות אצל הדור הצעיר.

"אנחנו רואים בשנים האחרונות תנועה אדירה של הדור הצעיר לתחום הנדל"ן אם פעם יזמי נדל"ן היו אנשים בשנות החמישים שלהם, היום יש בשוק לא מעט יזמים רציניים שחגגו שלושים לא מזמן. חלקם התחילו ישר ביזמות, חלקם באו מהתנסות בתיווך. הם כולם מבינים שהאופציות להתפתחות בתחום הן רבות ולא צריך ממון רב כדי לעשות את העסקה הראשונה… ומשם השמיים הם הגבול. שלא נתבלבל, הם מוכנים לעבוד קשה לא פחות מהוריהם אבל לא מוכנים לוותר על ליהנות מהעבודה והכי חשוב הם רוצים לדעת שיש להם את האופציה להרוויח כסף וכמה שיותר".

אז איך מתחילים לעשות כסף מנדל"ן?

"אני התחלתי כמתווך דירות ותוך שלוש שנים החלטתי לצאת לדרך משלי" מספר לנו דניאל אילוז המנהל היום נכסים בת"א בשווי מליוני דולרים. "לאור הדרך שעשיתי, הייתי ממליץ לצעיר השוקל להיכנס עכשיו לתחום הנדל"ן, קודם כל ללמוד, מה שאני לא עשיתי – זה יכול לקצר את הדרך להצלחה. שעורים על איך מזהים הזדמנויות, איך סוגרים עסקה, אילו סוגי עסקאות ישנן בשוק בארץ ובחו"ל, הסדרי המס, איך מגייסים כסף  – אלה הדברים שעושים את כל ההבדל. כניסה עם ידע לשוק הזה מגדילה בצורה משמעותית את המהירות ואת הסיכוי להצלחה. אני מכיר לא מעט חבר'ה צעירים שהבינו את הסיפור ועשו עסקאות ראשונות מבריקות עוד במהלך הלימודים – והאמת אני מקנא בהם. אני עברתי דרך ייסורים כדי לדעת את מה שהם יודעים כבר אחרי שלושה שעורים"

היזמים הצעירים –  מרקעים שונים לאותה המסקנה… נדל"ן הוא העתיד.

התובנה המרכזית שמובילה את דור היזמים הצעיר והשאפתן היא שמי שעובד אין לו זמן להתעשר. אותם בני עשרים פלוס מגיעים מתחומים שונים ומגוונים – מעצבים, אדריכלים, בעלי חוש לעסקים או מאוכזבי "מקומות עבודה מסודרים":

יעל ניסים, בת 28 מפתח תקוה, ידעה תמיד שתעסוק בנדל"ן: "גדלתי בבית שלא היה בו הרבה. אנחנו חמישה אחים, שני הורים שכירים ואף פעם לא היה לנו מספיק, שלא לדבר על הדאגות ממה יהיה בעתיד. איך שהשתחררתי עשיתי קורס תיווך והתחלתי לתווך דירות. התיווך לימד אותי המון על זיהוי הזדמנויות, איזורי ביקוש והשבחה של נכסים. אחרי שנתיים, במקביל לתיווך, התחלתי גם להשקיע בעצמי. בהתחלה הצטרפתי לשני חברים וקנינו ביחד דירה בחולון, שיפצנו ומכרנו. בהמשך כבר מצאתי בעצמי הזדמנויות וניהלתי מהלכי השקעה לגמרי לבדי. אני עובדת קשה אין מה לומר, אבל אפשר להגיד שזה מתגמל מאוד."

לירן טורבוביץ', בן 31 מת"א, הגיע לתחום לגמרי במקרה: "למדתי עיצוב תעשייתי בחולון ולאחר הלימודים ניסיתי למצוא עבודה כזאת שגם תספק את הצד האמנותי שלי אבל גם תכניס לי כסף נורמלי. מיותר לציין שקשה מאד למצוא כזאת עבודה, חבר אחד שקנה דירה ביהוד ביקש ממני עזרה בתכנון השיפוץ שלה, ועזרתי לו בשמחה. בסוף הדברים לא הסתדרו והוא נאלץ למכור את הדירה, אבל הערך שלה פתאום קפץ בחצי מליון שקל!

שם ירד לי האסימון והבנתי שזה שיחוק אמיתי ושזה מה שאני רוצה לעשות – לקנות, להשביח נכסים ולעשות מזה כסף. היום אני עובד הרבה על השקעות באזור באר שבע והדרום. אני מרוויח טוב ואני נהנה מכל יום שאני קם לעבודה שלי – היא גם יצירתית וגם מכניסה לי כסף שלא יכלתי לדמיין לפני.

אבי נחום, בן 49 מיבנה, סיים בשנה שעברה קורס למשקיע המתחיל במכללת פסגות: "לפני שנה וחצי פוטרתי מהחברה בה עבדתי, שנמכרה לחו"ל ונסגרה. מי יקח עובד בן 49? אף אחד. הלכתי ללמוד נדל"ן כי ידעתי שרק בהשקעות כאלה, בעצמי, אני אוכל להתקיים בכבוד. בימים אלה אני סוגר רק את העסקה השלישית שלי, אבל בוא נגיד שכבר עכשיו אני יותר עשיר ממה שהייתי עד לפני שנתיים."

השכלה פיננסית והתמחות בנדל"ן – הדרך לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות

כיום, ניתן למצוא מגוון קורסים מקצועיים ללימוד הכלים הפרקטיים המאפשרים לכל אחד ולכל אחת ללמוד את הכלים להשקעות מניבות. גם אם אין להם "ראש אנליטי", "חוש", פסיכומטרי גבוה או כל תנאי אחר. למשל, במכללת פסגות, אחת מהמכללות המובילות בתחום, ניתן למצוא קורס מקיף להשקעות בנדל"ן עם שעורים ייעודיים למשקיע המתחיל, ניהול פרוייקטים בנדל"ן (תמ"א 38), חתירה לעיסקה, תכנון מס, תיווך ועוד.

שחר בוזין, מרצה במכללת פסגות, מספר: "אני נתקל בהמון סטודנטים צעירים במכללה, שבאים ללמוד בידיעה שהם הולכים לעבוד בלייצר לעצמם כסף. כולם אינטיליגנטים ומוכשרים, ורובם מתחילים להשקיע אפילו תוך כדי הקורס! עסקאות בפולין, במיאמי, בסלובניה ואפילו באיי סיישל. מה לא שמעתי. כולם יוצאים מכאן עם ידע עצום, סיפוק אדיר ו… כמובן כסף. אומרים שהדור של היום מפונק, אבל אני רואה רק אנשים מדהימים שיודעים מה הם רוצים ועושים הכל כדי להשיג את זה."

ללמוד כדי ללמוד או ללמוד כדי להרוויח?

בסופו של דבר, לפני שבוחרים מסלול לימודים, השאלה היא פשוטה – האם אנחנו רוצים לרוץ אחרי הזנב של עצמנו כל החיים או לא?

ואם התשובה היא לא, אז ייתכן מאוד שלימודי נדל"ן במסלול מקצועי יהוו אופציה מדהימה עבורכם. השכלה בתחום הנדל"ן תאפשר לכם ליהנות משילוב אידיאלי של בטחון כלכלי ואפשרות לקריירה מרתקת עם אינסוף הזדמנויות עסקיות. שווה בדיקה, נכון?

כמה זה עולה? איפה לומדים? מתי מתחילים?

השאירו מספר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם לשיחת יעוץ חינם:

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון
מכללת א.ר. פסגות בע"מ ("המכללה") מספקת שירותי הכשרה ולימוד בלבד, אינה בעלת רישיון מכוח חוק הייעוץ, ואינה עוסקת במתן שירותי ייעוץ השקעות כהגדרתם בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, תשנ"ה- 1995 ("חוק הייעוץ"), למעט עיסוקים הפטורים מרישיון בהתאם לקבוע בחוק הייעוץ.

שינוי גודל גופנים