עמוד הבית השקעות הכירו את הטרנד החדש בשוק הלימודים: השכלה פיננסית והתמחות בשוק ההון
תוכן פרסומי
0

הכירו את הטרנד החדש בשוק הלימודים: השכלה פיננסית והתמחות בשוק ההון

בזמן שרובנו עובדים בעבודה מסודרת, אוספים שקל לשקל ומקווים לשרוד את גיל הפנסיה, קם לו דור צעיר והחלטי, שבוחר בלימודים פרקטיים שבאמת ילמדו אותו איך עושים כסף. הכירו את המשקיעים הצעירים - הם עוד לא בני 30, הם מוכרים וקונים ובעיקר מגשימים את החלום שלהם להיות סוחרים עצמאיים בשוק ההון

0

הספר "אבא עשיר, אבא עני" הפך לתנ"ך של המשקיעים בשוק ההון. בעיקר בזכות המשפט הזה: "אם אתה רוצה להיות עשיר, אתה חייב לקבל השכלה פיננסית".

הרעיון המרכזי בספר המפורסם, אותו מאמצים צעירים רבים, הוא יציאה מהקטגוריות בהן נמצאים רוב בני העולם המערבי – שכירים או בעלי עסק קטן ה"רודפים אחר הזנב" על מנת להתקיים ולחסוך לפנסיה מינימלית.
"צעירים רבים לא רוצים ללכת בעקבות הוריהם, הם לא מעוניינים לצעוד במסלול התואר-עבודה-פנסיה, מבחינתם זה מתכון שלא הצליח" אומר לנו יותם סטירין, פסיכולוג וסוציולוג העוסק בחקר טרנדים ומגמות אצל הדור הצעיר.

"אנחנו רואים בשנים האחרונות תנועה אדירה של הדור הצעיר לתחום שוק ההון. אם פעם סוחרים בשוק ההון היו אנשים בשנות החמישים שלהם, היום יש בשוק לא מעט סוחרים רציניים שחגגו שלושים לא מזמן. חלקם התחילו ישר בסחר עצמאי, חלקם באו מהתנסות בניהול תיקים. הם כולם מבינים שהאופציות להתפתחות בתחום הן רבות ולא צריך ממון רב כדי לעשות את העיסקה הראשונה… ומשם השמיים הם הגבול.
שלא נתבלבל, הם מוכנים לעבוד קשה אבל לא מוכנים לוותר על סיפוק והנאה מהעבודה, והכי חשוב הם רוצים לדעת שיש אופציה להרוויח כסף וכמה שיותר".

"היום יש בשוק לא מעט סוחרים רציניים שחגגו שלושים לא מזמן"

 אז איך מתחילים לעשות כסף ממסחר בשוק ההון?

"אני התחלתי בכוחות עצמי בלי לימודים בכלל, פשוט ידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות והחלטתי להתנסות במסחר" מספר לנו יונתן פחימה, המנהל היום תיק השקעות בשווי מיליוני דולרים. "היום, הייתי ממליץ למי ששוקל להיכנס לתחום, קודם כל ללמוד – זה יכול לחסוך הרבה ייסורים ושברונות לב. שעורים באסטרטגיות מסחר, ניתוח שוק ההון, שוק המעו"ף, סחורות, מט"ח, מדדים, חוזים עתידיים  – אלה דברים שעושים את כל ההבדל".

הסוחרים הצעירים –  מרקעים שונים לאותה המסקנה… שוק ההון הוא העתיד

ירון כהנא, בן 28 מחיפה, ידע כבר בצבא שמיד עם שחרורו הוא יעסוק במסחר בשוק ההון: "שבוע אחרי שהשתחררתי הייתי במטוס בדרך לתאילנד לחודש של ניקוי ראש ו-3 ימים אחרי שנחתתי בארץ נרשמתי לקורס מסחר בשוק ההון.
התחלתי לאט, צברתי ביטחון, יישמתי את הידע שצברתי בלימודים, נעזרתי בליווי מקצועי שנתנה לי המכללה לאורך כל השנה הראשונה ותוך שנתיים הצלחתי להגיע לרווחים קבועים  של יותר מ-30,000 ₪ בחודש. קשה לתאר את ההרגשה הזאת".

צחי חיות, בן 34 מרעננה, סיים בשנה שעברה קורס למסחר בשוק ההון במכללת פסגות: "לפני שנה וחצי פוטרתי מחברת התוכנה בה עבדתי, שנמכרה לחו"ל ונסגרה. הלכתי ללמוד מסחר בשוק ההון כי ידעתי שרק בדרך הזו אני אנתק את עצמי מהתלות במקום עבודה – היום אני מנהל את תיק ההשקעות שלי ומביא כמעט פי 2 כסף ממה שעשיתי בהייטק".

השכלה פיננסית והתמחות בשוק ההון – הדרך לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות

כיום, ניתן למצוא מגוון קורסים מקצועיים ללימוד הכלים הפרקטיים המאפשרים לכל אחד ולכל אחת לסחור באופן מושג ומקצועי בשוק ההון. גם אם אין להם "ראש אנליטי", "חוש", פסיכומטרי גבוה או כל תנאי אחר. כך במכללת פסגות, אחת מהמכללות המובילות בתחום, ניתן למצוא קורסים ברמות שונות ובהיקפים שונים שבסיומם (ולרוב כבר במהלכם) ניתן להתחיל לסחור ולהרוויח.

יניב ארביב, מייסד מכללת פסגות ומרצה פעיל במכללה מספר: "שוק ההון נשמע לאנשים מבהיל, אבל להשקיע בבורסה זה בדיוק כמו לנהוג ברכב. בהתחלה זה נראה מסובך אבל עם המורה הנכון לאחר כמה שעורים זה מתחיל להרגיש טבעי ובטוח – לא צריך בשביל זה תואר ראשון או מח אנליטי יוצא דופן – צריך רק ללמוד וליישם והרווחים יגיעו. בביטחון מלא".

ללמוד כדי ללמוד או ללמוד כדי להרוויח?

בסופו של דבר, לפני שבוחרים מסלול לימודים, השאלה היא פשוטה – האם אנחנו רוצים לרוץ אחרי הזנב של עצמנו כל החיים או לא?
ואם התשובה היא לא, אז ייתכן מאוד שלימודי מסחר בשוק ההון יהוו אופציה מדהימה עבורכם. השכלה בתחום שוק ההון מאפשרת ליהנות משילוב אידיאלי של בטחון כלכלי ואפשרות לקריירה מרתקת עם אינסוף הזדמנויות עסקיות. שווה בדיקה, נכון?

לשיחה עם יועץ ללימודי שוק ההון ולבדיקת זכאות למלגה, השאירו פרטיכם כאן:

הנני מאשר קבלת מידע שיווקי
מכללת א.ר. פסגות בע"מ ("המכללה") מספקת שירותי הכשרה ולימוד בלבד, אינה בעלת רישיון מכוח חוק הייעוץ, ואינה עוסקת במתן שירותי ייעוץ השקעות כהגדרתם בחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, תשנ"ה- 1995 ("חוק הייעוץ"), למעט עיסוקים הפטורים מרישיון בהתאם לקבוע בחוק הייעוץ.

שינוי גודל גופנים