עמוד הבית בריאות מה התואר הראשון הכי בריא לקריירה שלכם? ( וזה לא רק בגלל שהכסף יותר טוב מהייטק)

מה התואר הראשון הכי בריא לקריירה שלכם? ( וזה לא רק בגלל שהכסף יותר טוב מהייטק)

מי לא מכיר את ההתלבטות הזאת, מה ללמוד? במה לעשות תואר? האם זה יעזור לי להתפרנס ולבנות קריירה? מה אני אעשה איתו כשאסיים ללמוד? ומה עם הסיפוק האישי שלי? יש כל כך הרבה שאלות... אבל בעולם של היום ( למזלכם ) יש גם לא מעט תשובות. אחת מהם היא תואר ראשון בחינוך גופני. ומיד תבינו מדוע.

0
שתפו


מספר נתונים שאתם חייבים להכיר לקראת המירוץ לתואר ראשון:

מעל 30,000 צעירים מתחילים בכל שנה את המירוץ של חייהם לקראת לימודים וקריירה – דרך הרשמה ללימודי תואר ראשון, בשמונה אוניברסיטאות וביותר מ – 50 מכללות ברחבי הארץ.

השיקולים בבחירת תחום הלימודים הם שונים, אבל מעל 80% מן הנרשמים מדרגים את השיקול הכלכלי במקום הראשון ובוחרים בתואר ש"מבטיח" להם קריירה עם הכנסה גבוהה. חלק גדול מן הסטודנטים, שעושים את צעדיהם הראשונים ב "מרוץ העכברים" של החיים במאה העשרים, מבינים שהבחירה בלימודים בתחום רווחי לא פעם משמעותה – וויתור על ההגשמה העצמית ועל מה שהם רוצים לעשות באמת, על מה שמתאים להם, על מה שיגרום לעיניים לנצנץ בכל בוקר.
האם הוויתור הזה הוא הכרחי? האם המשוואה היא אכן כזו שמאלצת גם אתכם לבחור בין נוחות כלכלית לבין הגשמה עצמית בעבודה? ממש לא!

תואר ראשון בחינוך גופני – פותח לכם דלתות לעולם שלם שלא הכרתם. 

המפתח לבחירה מוצלחת של מסלול לימודים כ"יריית פתיחה" לקריירה שלכם, הוא בחירת מקצוע שמצד אחד יש לכם נטייה אישית אליו, ומצד שני שאתם מכירים בו את השוק ויודעים שהוא פעיל ורווחי. חינוך גופני אולי רק מזכיר לכם את המורה לספורט בביה"ס, או מאמן הכושר במכון, אבל את תתבלבלו – מדובר במקצוע לכל דבר, עם תואר אקדמי, תעודת הוראה, המון אפשרויות תעסוקה והכי חשוב כסף מצוין. בכל גיל!

אפשרויות התעסוקה לבעלי תואר ראשון בחינוך גופני הן רבות ומגוונות:

  • מאמן כושר – אחד התחומים הרווחיים והאטרקטיביים ביותר כיום בשוק.
  • מאמן של קבוצות כדורגל/כדורסל/סגל אולימפי וכו' – מי לא רוצה להיות כזה?
  • חינוך גופני לגיל הרך – תחום יוקרתי שהולך וצובר תאוצה בעולם לאור המודעות הגוברת לספורט.
  • חינוך גופני לגיל השלישי – דרישה שהולכת ומתעצמת לאור העליה בתוחלת החיים בעולם המערבי.
  • ניהול ספורט – תפקיד מגוון ומתפתח במוסדות ספורט, בתי ספר וגופים ממשלתיים רבים.
  • פעילות גופנית טיפולית ושיקומית – נישה ייחודית שמתפתחת בתחום הרפואה המשלימה.
    אלו רק חלק מהאפשרויות, הרשימה עוד ארוכה.

אם קראתם עד כאן, סביר להניח שהשאלה שמעניינת אתכם לא פחות היא " כמה מרווחים?" גם כאן יש לא מעט תשובות, אבל מספיק שתחשבו כמה מרוויח לדוגמא מאמן כושר אישי עם 5 מתאמנים ביום … (רמז? לא פחות ממתכנת בהייטק או אנליסט בשוק ההון) או כמה מרוויח מאמן של קבוצת כדורגל או כדורסל בליגה.

האנשים שעשו את זה כבר מרוויחים מזה (בכל גיל)

נטלי, בת 24, כבר נרשמה ללימודי תקשורת, עוד לפני תחילת הלימודים היא הבינה שהיא פשוט הולכת לבזבז (לפחות) שלוש שנים מהחיים שלה. למזלה היה לה את האומץ "לחשב מסלול מחדש", לבטל את הרשמתה הראשונית ולבחור בלימודי תואר ראשון בחינוך גופני.
"תמיד הייתי פעילה", היא מספרת על עצמה, "והשילוב בין לימודים אקדמיים לבין התפתחות אישית קסם לי". נטלי עובדת היום כמדריכה של חוגי פעילות גופנית לגיל הרך, ומשלבת בהצלחה קריירה והורות צעירה. "אני שמחה על הצעד שעשיתי", היא מספרת. "אני מבינה היום דברים שלא הבנתי אז – למשל, כמה קל להצטיין ולבנות את עצמך בתחום עיסוק שבאמת מושך אותך. כשאתה אוהב באמת אוהב את העבודה שלך, גם הכסף מגיע יותר בקלות".

גם אלעד אלפסי מחיפה, שרוב חייו עסק במסעדנות ובגיל 42 החליט להגשים חלום ישן ולשלב את הנסיון והידע שלו עם האהבה שלו לספורט. "להחלטה לשנות כיוון אין גיל" הוא מספר. עם סיום התואר הקמתי קליניקה להתעמלות ותזונה נכונה לגיל השלישי. "אחרי שנים של עבודה קשה ושוחקת, הבנתי שהחיים קצרים וחבל לבזז אותם על משהו שלא אוהבים, אולי הייתי יכול לעשות את זה קודם – אבל לא היה אף אחד שיספר לי, כמה חשוב ליהנות מכל יום בחיים – שלא לדבר על אורך החיים הספורטיבי והבריאותי שגם אני ומשפחתי אימצנו בעקבות השינוי שלי. השכר שלי אגב לא נפגע אלא רק להיפך".

לסיכום, אם גם אתם מבינים שתואר בחינוך גופני הוא מפתח לקריירה מתגמלת מאוד שתכניס אתכם לעבוד בתעשיית הספורט, כדאי לכם לשמוע פרטים נוספים מיועצי הלימודים של "וינגייט" – המכללה המובילה בישראל ללימודי חינוך גופני. אתם מוזמנים להשאיר שם וטלפון בתחתית הכתבה ותקבלו את כל המידע. בהצלחה

לפרטים ומידע נוסף על לימודי חינוך גופני,

השאירו מספר פרטים ויועץ לימודים יחזור אליכם לשיחת יעוץ חינם:

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון