עמוד הבית המלצת העורך כך הצלחתי להשקיע בנדל"ן במרכז הארץ – בלי מיליונים בבנק

כך הצלחתי להשקיע בנדל"ן במרכז הארץ – בלי מיליונים בבנק

עבדת קשה כל חייך, שמת בצד 300,000-400,000 ₪ ועכשיו אתה רוצה שהכסף שחסכת יעבוד עבורך ויקדם אותך כלכלית. מה הן אלטרנטיבות ההשקעה העומדות בפניך? איזו השקעה יכולה גם לתת תשואה שתוכל "להרגיש" וגם להיות בטוחה כדי שלא תחייה בדאגה תמידית לכסף שלך? ירון שליו בדק וחזר עם מסקנות, ואפילו עם רווחים.

0
שתפו

בתור מי שעובד כשכיר כל חייו וגדל בבית שלימד אותי לחסוך ולשים בצד למען המשפחה והעתיד –  התחבטתי הרבה בשנים האחרונות בשאלות כמו מה לעשות עם הכסף שחסכתי, איך לגרום לו לעבוד עבורי, איך אפשר לשלב תשואה וביטחון. התלבטתי, התייעצתי עם לא מעט מומחים עם אג'נדות שונות ובסופו של דבר הגעתי למסקנה שהובילה אותי לרווחים לא רעים בכלל, ואותה אני רוצה לחלוק איתכם.

אז בואו, תנו לי להוליך אתכם בכתבה הזו בנתיב הבירורים וההתחבטויות שעברתי במשך חצי שנה, הנתיב שהוביל אותי לאופציית השקעה שאולי לא חשבתם עליה ( או לא האמנתם בה) – אבל עבור אנשים שאינם משקיעים סדרתיים או איילי הון או אמיצים בצורה יוצאת דופן – היא "האופציה המנצחת" של השנים האחרונות וזו עובדה!

מה הן האלטרנטיבות, ולמה אסור להתייאש מהן?

תכלס, למדתי שבפני המשקיע הפרטי עומדות שלוש אפשרויות עיקריות:

א. השקעה בבנק – האג"ח והפק"מ נותנים תשואה נמוכה מאוד, אבל גם יכולת מימוש מיידית וביטחון.

ב. מניות – אפיק השקעה שיכול לתת תשואה גבוהה אך הוא גם תנודתי מאוד ומגלם סיכון גבוה.

ג. נדל"ן – אפיק בטוח שמעניק תשואה טובה –, אבל בד"כ דורש הון עצמי גבוה מאוד שלעיתים מתקרב למיליון ₪, סכום שלמרבית האנשים אין בנמצא.

נשמע מייאש? אז רגע לפני שאתם מתייאשים ואומרים לעצמכם שחלום ההשקעה שתקפיץ אתכם כלכלית בחיים הוא כנראה משהו שתמשיכו לשמוע עליו בכתבות שמספרות סיפורים של אחרים, הכירו את האיש שהוציא אותי מהייאוש: בני ברנשטיין.

בני הוא מנכ"ל החברה למימוש קרקעות, חברה ותיקה בת עשור ש"בתיק העבודות" שלה תמצאו השקעות שהפכו לשכונות באזורים מבוקשים כמו נווה זמר ברעננה, כפר סבא הירוקה, שכונת 1200 בהוד השרון ועוד.

אם תשאלו את בני מהי ההשקעה הטובה ביותר העומדת בפניכם אם יש לכם הון עצמי של 90 אלף דולר,  הוא לא יחשוב פעמיים לפני שיענה לכם בבטחה- קרקע!  אבל – הוא ימשיך ויחדד – לא כל קרקע. רק קרקע שעמדה בתנאים הכרחיים ומחמירים שהופכים אותה לאפיק השקעה בטוח בעל סיכויי תשואה גבוהים ביותר.

אז מה הם הקריטריונים העיקריים והחשובים בקרקע להשקעה?

– הקרקע חייבת להיות קרקע פרטית ולא אדמת מנהל.  קרקעות פרטיות, שמהוות רק 7% מהקרקעות בארץ, נסחרות באופן פשוט יחסית ואין עליהן הגבלה של מכירה ואישורים כמו על קרקעות מנהל.

– הקרקע חייבת להימצא באזורים מבוקשים במרכז הארץ בלבד. (לא בפרדס חנה כרכור…) –  קרקעות בערים שמלאי הקרקעות שלהן הוא מוגבל, כמו תל אביב, כפר סבא, הרצליה ודומותיהן. בערים כאלו ההסתברות לבנייה וקידום על מלאי מצומצם של קרקעות הוא מאוד גבוה ופחות ספקולטיבי.

– הקרקע חייבת להיות מקודמת לבנייה בידי העירייה או הרשות מקומית ולא בידי יזמים פרטיים קרקע המקודמת בצורה מסודרת בידי העירייה לתכנית שיש בה זכויות מגורים ומסחר, היא קרקע שאופק ההתפתחות שלה קרוב –  בניגוד לקרקע שמקודמת על ידי יזמים פרטיים ושהמימוש שלה יכול לקרות רק בעוד עשרים או שלושים שנה (במקרה הטוב. במקרה הרע היא עלולה להיות מופקעת לטובת צרכי ציבור או כביש של מע"צ).

– הקרקעות צריכות להיות כאלה שמיועדות לשכונת מגורים בבנייה רוויה. השקעה בקרקע לשכונת מגורים מקנה זכויות מסחריות באיחוד וחלוקה באופן בטוח ושוויוני ולא לפי מיקום אקראי תלוי מזל.

כלל הקריטריונים החשובים הללו הופכים את עתודות הקרקע הרלוונטיות לנכסים יוקרתיים ונדירים, בעלי מרכיב ספקולטיבי נמוך, שבסוף ההליך ממומשות לבנייה למגורים ולמסחר.

הולכים על קרקע – לא רק משקיעים. גם משפרי דיור והורים לילדים צעירים

"כולם מבינים היום את היתרונות של השקעה חכמה בקרקע חכמה" אומר בני ברנשטיין. "אנשים שהצטרפו אלינו בקניית קרקע בהרצליה והשקיעו לפני 3 שנים 300,000 ₪ הכפילו את כספם.  מי שהשקיעו איתנו לפני שש שנים בקרקעות בהוד השרון, שכבר הפכו לבניינים, קיבלו דירות והרוויחו יותר ממיליון ₪. כשההצלחה כבר מוכחת", הוא מוסיף, "אנחנו לא צריכים לעשות הרבה מלבד להמשיך לברור היטב ולהביא עסקאות טובות ואיכותיות. הקהל הישראלי יודע להבין מתי יש עסקאות ספקולטיביות ומתי יש מולו פוטנציאל רווח שאסור לפספס."

ברנשטיין מציין שלא מדובר רק במשקיעים ואנשי נדל"ן.  "להיפך. בשנים האחרונות אנו פוגשים הרבה הורים שבמקום לחכות לרגע שהילדים יתחתנו ויהיו לחוצים על דירה והם יאלצו להשקיע סכומי עתק – לוקחים החלטה מוקדמת ומשקיעים בקרקע כשהילד בן עשרים. כשהוא מתחתן יש לו כבר קרקע שנמצאת לקראת בניה. לא הרבה יודעים אבל שקונים קרקע שהופכת לדירה יש פטור ממס רכישה על הדירה, אתה חוסך בממוצע כמעט מיליון ₪ משכנתא וריבית, והכי חשוב אתה לא צריך עוד הון עצמי! ההורים, בכסף קטן יחסית, מעניקים לו את הזכות לדירה באזורים טובים במרכז הארץ בעלויות שפויות ונמוכות. אנחנו פוגשים גם הרבה זוגות משפרי דיור שרוצים לחזור למרכז, עושים תכנון קדימה ומשקיעים בקרקע בשלב תכנוני מתקדם שתאפשר להם בעוד מספר שנים להשיג שיפור דיור שלא היו יכולים לממן בשום צורה אחרת".

השקעה בקרקע – מי שפוסל מראש מפסיד את הזדמנות חייו

מי כמוני יודע:  ברבע שעה של גלישה באינטרנט אפשר להיתקל בחמש הצעות שונות על קרקעות ש"אוטוטו יהפכו אתכם למיליונרים". חלק מההצעות הללו לא יעמדו לעולם בהבטחות שהן מבטיחות לנו  בכותרות ענק, אבל השקעה חכמה בקרקע חכמה, עם החברה הנכונה, אחרי בדיקה מעמיקה, היא הדרך הטובה ביותר שמצאתי לקחת את הכסף שחסכתי בזיעה ולתת לו לקחת אותי כלכלית קדימה. לאפשר לי להגשים חלום, או פשוט להרוויח כסף והרבה. אני כבר שם.

כדי לשמוע עוד על הזדמנות ההשקעה במרכז הארץ

השאירו מספר פרטים ומומחה נדל"ן יחזור אליכם לשיחת יעוץ:

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון