עמוד הבית המלצת העורך כך הצלחתי להשקיע בנדל"ן במרכז הארץ – בלי מיליונים בבנק

כך הצלחתי להשקיע בנדל"ן במרכז הארץ – בלי מיליונים בבנק

עבדת קשה כל חייך, שמת בצד 400,000-300,000 ₪ ועכשיו אתה רוצה שהכסף שחסכת יעבוד עבורך ויקדם אותך כלכלית. מה הן אלטרנטיבות ההשקעה העומדות בפניך? איזו השקעה יכולה גם לתת תשואה שתוכל "להרגיש" וגם להיות בטוחה כדי שלא תחייה בדאגה תמידית לכסף שלך? ירון שליו בדק וחזר עם מסקנות, ואפילו עם רווחים.

0
שתפו

בתור מי שעובד כשכיר כל חייו וגדל בבית שלימד לחסוך ולשים בצד למען המשפחה והעתיד –  התחבטתי הרבה בשנים האחרונות בשאלות כמו מה לעשות עם הכסף שחסכתי, איך לגרום לו לעבוד עבורי, איך אפשר לשלב תשואה וביטחון. התלבטתי, התייעצתי עם לא מעט מומחים עם אג'נדות שונות ובסופו של דבר הגעתי למסקנה שהובילה אותי לרווחים לא רעים בכלל, ואותה אני רוצה לחלוק איתכם:
אז בואו, תנו לי להוליך אתכם בכתבה הזו בנתיב הבירורים וההתחבטויות שעברתי במשך חצי שנה, הנתיב שהוביל אותי לאופציית השקעה שאולי לא חשבתם עליה ( או לא האמנתם בה) – אבל עבור אנשים שאינם משקיעים סדרתיים או איילי הון או אמיצים בצורה יוצאת דופן – היא "האופציה המנצחת" של השנים האחרונות וזו עובדה.

תכל'ס, למדתי שבפני המשקיע הפרטי עומדות שלוש אפשרויות עיקריות:

א. השקעה בבנק – האג"ח והפק"מ נותנים תשואה נמוכה מאוד, אבל גם יכולת מימוש מידית וביטחון.

ב. מניות – אפיק השקעה שיכול לתת תשואה גבוהה אך הוא גם תנודתי מאוד ומגלם סיכון גבוה.

ג. נדל"ן – אפיק בטוח שמעניק תשואה טובה, אבל לרוב דורש הון עצמי גבוה מאוד שלעיתים מתקרב למיליון ₪, סכום שלמרבית האנשים אין בנמצא.

האופציות נשמעות מייאשות?
אז רגע לפני שאתם מרימים ידיים ואומרים לעצמכם שחלום ההשקעה שיקפיץ אתכם כלכלית בחיים הוא כנראה משהו שתמשיכו לשמוע עליו בכתבות שמספרות סיפורים של אחרים, הכירו את האיש שהוציא אותי מהייאוש: בני ברנשטיין.
בני הוא מנכ"ל החברה למימוש קרקעות, חברה ותיקה בת עשור ש"בתיק העבודות" שלה תמצאו השקעות שהפכו לשכונות באזורים מבוקשים כמו נווה זמר ברעננה, כפר סבא הירוקה, שכונת 1200 בהוד השרון ועוד.
אם תשאלו את בני מהי ההשקעה הטובה ביותר העומדת בפניכם אם יש לכם הון עצמי של 100 אלף דולר, הוא לא יחשוב פעמיים לפני שיענה לכם בבטחה- קרקע!  אבל – הוא ימשיך ויחדד – לא כל קרקע. רק קרקע שעמדה בתנאים הכרחיים ומחמירים שהופכים אותה לאפיק השקעה בטוח בעל סיכויי תשואה גבוהים ביותר.

6 טיפים בבחירת קרקע להשקעה:

  • בדקו שהקרקע היא פרטית ולא אדמת מנהל: קרקעות פרטיות, שמהוות רק 7% מהקרקעות בארץ, נסחרות באופן פשוט יחסית ואין עליהן הגבלה של מכירה ואישורים כמו על קרקעות מנהל.
  • אל תתפתו להשקעה בקרקע חקלאית: יש סימן שאלה ענק סביב עתידן של קרקעות חקלאיות. חפשו תמיד את הקרקעות הפרטיות שנמצאות בהליכים מתקדמים של 'תכניות מפורטות'.
  • מצאו קרקע שנמצאת באזורים מבוקשים במרכז הארץ בלבד: תל אביב, הרצליה, כפר סבא והוד השרון  (לא בפרדס חנה כרכור למשל…) בערים הללו מלאי הקרקעות מוגבל וההסתברות לבנייה וקידום על מלאי מצומצם של קרקעות הוא משמעותית יותר גבוה ופחות ספקולטיבי.
  • חפשו קרקע שצמודה לתשתיות: לרכבת, לכבישים מרכזיים, וגם לפארקים ולריאות הירוקות שבעיר.
  • וודאו שהקרקע מקודמת לבנייה בידי העירייה או הרשות מקומית ולא בידי יזמים פרטיים: קרקע שמקודמת בצורה מסודרת על ידי הרשות היא בעלת אופק התפתחות קרוב – בניגוד לקרקע שמקודמת על ידי יזמים פרטיים ושהמימוש שלה יכול להיגרר לתקופה של 20 או 30 שנה (במקרה הטוב. במקרה הרע היא עלולה להיות מופקעת לטובת צרכי ציבור או כביש של מע"צ).
  • בדקו שהקרקע מיודעת לשכונת מגורים בבנייה רוויה: השקעה בקרקע לשכונת מגורים מקנה זכויות מסחריות באיחוד וחלוקה באופן בטוח ושוויוני ולא לפי מיקום אקראי תלוי מזל.

כל הקריטריונים הללו הופכים את עתודות הקרקע הרלוונטיות לנכסים יוקרתיים ונדירים, בעלי מרכיב ספקולטיבי נמוך, שבסוף ההליך ממומשות לבנייה למגורים ולמסחר.

הולכים על קרקע – לא רק משקיעים. גם משפרי דיור והורים לילדים צעירים
"כולם מבינים היום את היתרונות של השקעה חכמה בקרקע חכמה." אומר בני ברנשטיין. "אנשים שהצטרפו אלינו בקניית קרקע בהרצליה והשקיעו לפני 3 שנים 300,000 ₪ הכפילו את כספם. מי שהשקיע אתנו לפני 6 שנים בקרקעות בהוד השרון, שכבר הפכו לבניינים, קיבל דירות והרוויח יותר ממיליון ₪(!). ואם כבר אנחנו מדברים על אזור השרון, אז בימים אלו כפר סבא והוד השרון שוב אצלנו על המפה – הוד השרון עם קרקע שנמצאת באזור שכונת מגדיאל, וכפר סבא המבוקשת עם קרקע שנמצאת בחלק המערבי של העיר, ממש מול הפארק ותחנת הרכבת.
עוד גורם שמעלה משמעותית את ערך הנדל"ן באזור השרון הוא ציר 531 שכבר זכה לתואר: 'כביש הרוחב החשוב בישראל' ומשמש פתרון תנועה ממש כמו כביש 6."

לא רק לאנשי נדל"ן
ברנשטיין מספר לנו קצת על מאחורי הקלעים: "בשנים האחרונות אנו פוגשים הרבה הורים שבמקום לחכות לרגע שהילדים יתחתנו ויהיו לחוצים על דירה והם יאלצו להשקיע סכומי עתק – לוקחים החלטה מוקדמת ומשקיעים בקרקע כשהילד בן עשרים. כשהוא מתחתן יש לו כבר קרקע שנמצאת לקראת בניה. לא הרבה יודעים אבל שקונים קרקע שהופכת לדירה יש פטור ממס רכישה על הדירה, אתה חוסך בממוצע כמעט מיליון ₪ משכנתא וריבית, והכי חשוב אתה לא צריך עוד הון עצמי. אנחנו פוגשים גם הרבה זוגות משפרי דיור שרוצים לחזור למרכז, עושים תכנון קדימה ומשקיעים בקרקע בשלב תכנוני מתקדם שתאפשר להם בעוד מספר שנים להשיג שיפור דיור שלא היו יכולים לממן בשום צורה אחרת".

השקעה בקרקע – מי שפוסל מראש מפסיד את הזדמנות חייו
מי כמוני יודע: ברבע שעה של גלישה באינטרנט אפשר להיתקל ב-5 הצעות שונות על קרקעות ש"אוטוטו יהפכו אתכם למיליונרים". חלק מההצעות הללו לא יעמדו לעולם בהבטחות הגרנדיוזיות שהן מבטיחות לנו. אבל השקעה חכמה בקרקע חכמה, עם החברה הנכונה, אחרי בדיקה מעמיקה, היא הדרך הטובה ביותר שמצאתי לקחת את הכסף שחסכתי בזיעה ולתת לו לקחת אותי כלכלית קדימה. לאפשר לי להגשים חלום, או פשוט להרוויח כסף והרבה. אני כבר שם.

כדי לשמוע עוד על הזדמנות ההשקעה במרכז הארץ

השאירו מספר פרטים ומומחה נדל"ן יחזור אליכם לשיחת יעוץ:

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון