עשוי לעניין אותך גם

רוב הסיכויים שאין לך ביטוח מורחב לסרטן השד, ואת אפילו לא יודעת מזה

כשאישה מאובחנת כחולת סרטן, הדבר האחרון שהיא צריכה זה לצאת למאבק בירוקרטי ומתיש על הזכויות שלה לטיפול רפואי מקסימלי: בין היתר תרופות מצילות חיים וטיפולים הכי מתקדמים. אבל זה קורה בכל פעם מחדש, ותתפלאו לשמוע: גם לנשים שיש להן ביטוח בריאות פרטי

(שנה גודל)

לא עובר כמעט שבוע מבלי שנפתח עיתון או מהדורת חדשות וניתקל בסיפור של אישה שחלתה במחלה הארורה, וכעת היא ומשפחתה עושים כל מה שהם יכולים כדי לגייס תרומות בשביל תרופה מצילת חיים.
בכל המקרים, הנשים חוזרות על אותו סיפור: היה להן ביטוח בריאות של קופת חולים או של חברה פרטית – אבל ברגע האמת קופת החולים או חברת הביטוח התנערו מהן ולא סיפקו את המימון לטיפול ולתרופות מצילות החיים.

במילים אחרות: אפילו אישה שמשלמת בכל חודש מאות שקלים לחברת ביטוח פרטית, עלולה להישאר לבד ברגע האמת, ובלי סיוע כלכלי (שמגיע גם לעשרות אלפי שקלים בכל חודש).

 לקרוא את האותיות הקטנות שעושות את ההבדל הגדול

"אם אין למבוטחת את הפתרונות הביטוחים המורחבים, במקרה של חלילה מחלה קשה יהיה לה קשה מאוד לשרוד מבחינה כלכלית", אומר יאיר טהר מנכ"ל סוכנות הביטוח SAL: "העניין הוא שגם אם מישהי עשתה בעבר ביטוח בריאות, והיא חושבת שלא ניתן לשנות אותו – חשוב שתדע שבכל רגע נתון אפשר לפתוח את התיק הביטוחי, לבצע בדיקה מעמיקה בפוליסה הקיימת ולערוך בה שינויים והתאמות נדרשות".

יש מספר סעיפים שכל אישה חייבת לבדוק אם קיימים אצלה בביטוח

טהר מצביע על ההרחבות שחייבות להופיע בכל פוליסת בריאות של אישה:

  • ניתוחים בארץ מהשקל הראשון
  • טיפולים מחליפי ניתוח
  • תרופות פרימיום. כולל בדיקות וליווי מקצועי של חברת אונקוטסט-טבע
  • בדיקות גנטיות ואבחנתיות
  • שירותים אמבולטוריים ואבחון מהיר

"נשים חושבות שהן מוגנות עם הביטוח הרפואי הפרטי שלהן, אבל זה נכון רק במידה שהנספחים החשובים הללו מופיעים בה. אלו יכולים לעשות את ההבדל בין חיים למוות, חד וחלק. הנה רק לפני לפני שנתיים אלונה (46) הגיעה אליי לאחר שחלתה בסרטן השד דרגה 3. היא סיפרה שהרופאה המליצה לה על תרופה ביולוגית חדשה שיצאה לשוק ומחירה כ-26 אלף ₪ בחודש, אבל מכיוון וביטוח הבריאות שלה לא כולל סעיף של תרופות פרימיום – היא נאלצה לשלם מחיר מלא.
לצערי הרב, בשלב הזה ידיי כבר היו כבולות והיה מאוחר מדיי לשנות את מבנה ביטוח הבריאות שלה. היא נאלצה לגייס כספים ממשפחה וחברים כדי לממן את התרופה היקרה הזו".

הרופאים הטובים בישראל, תרופות פרימיום וזמני המתנה קצרים

"אישה בישראל שמאובחנת במחלת הסרטן וצריכה לעבור הליך רפואי מורכב, תחפש את הרופא הטוב ביותר" אומר יאיר ומסביר: "היא לא תתפשר על פחות ממומחה בתחום, ובצדק. ביטוח שכולל את הפוליסה הנכונה, מספק גם את בתי חולים פרטיים מהשורה הראשונה, וגם את הרופאים הכי טובים בישראל – מפרופסורים ומנהלי מחלקות ועד מומחים בעלי שם. והכי חשוב: ללא כל תלות בשירותי הרפואה הציבורית ובביטוחים של קופות החולים".

אלמנט נוסף שחשוב לוודא שנמצא בתוך הפוליסה הוא האבחון מהיר.
המשמעות: בדיקות אבחנתיות מהירות בבית חולים פרטי, שכוללות ביצוע MRI  ו-CT תוך 72 שעות ותהליכי אבחון יקרים נוספים,  ללא המתנה ארוכה לתורים ובעזרת רופא מומחה.

"יש עוד סעיף בפוליסה שאני קורא לו  'סעיף הזהב' וחשוב להתעקש ולהוסיף אותו" אומר טהר. "מדובר בסעיף המקנה לאישה פיצוי כספי חד פעמי של 50 אלף ₪ ומעלה בעת גילוי המחלה, ההיגיון הוא לשמור עליה מההשלכות הכלכליות המיידיות שלאחר גילוי המחלה".

"תבדקי שהפוליסה מכסה ניתוחים בארץ מהשקל הראשון, תרופות פרימיום, ובדיקות גנטיות ואבחנתיות"

איך תוכלי לדעת שהפוליסה שלך אכן עומדת בכל הדרישות?

לדברי טהר יש מקרים שבהם הפוליסה טובה ואין צורך לשנות דבר, אבל ישנם מקרים רבים שבהם התיק פשוט לא מספיק והלקוחה לא מוגנת. "אצלי במשרד, מנהלות התיקים פונות ישירות לנציגי חברות הביטוח של הלקוחה ובאישורה, ומוציאות את תיק הביטוח העדכני. לאחר מכן התיק מועבר לצוות מומחים שבודק האם בתיק הביטוחי מופיעים כל הסעיפים החשובים שדיברנו עליהם בכתבה, האם הוא נותן מענה מלא ומקיף לסרטן, האם ישנן כפילויות, חוסרים, ואפילו האם אפשר להוזיל את המחיר של התיק הביטוחי.
חשוב לציין שאת בדיקת התיק המעמיקה אנחנו מבצעים ללא תשלום וללא התחייבות. מדובר פה בדיני נפשות ולכן אני וצוות המשרד שלי מגויס לטובת העניין".

כדי לא להגיע ליום שתמצאי את עצמך בתסבוכת רפואית וכלכלית, וכדי שלא תיאלצי לצאת למסע התרמה למימון תרופות, מהרי להתמגן בפוליסה שתיתן לך את ההגנה המקסימלית!

רוצה לברר מה חסר בביטוח הבריאות שלך? מלאי מספר פרטים ויועצת ביטוח תחזור אלייך במהרה

* השירות אינו מתאים ללקוחות מעל גיל 65

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון
שינוי גודל גופנים