עשוי לעניין אותך גם

לפרטים נוספים על רכישת נכס מניב בברלין השאר את פרטייך כאן:

לקבלת מידע נוסף על הזדמנויות ההשקעה בגרמניה, השאירו פרטיכם כאן:

איך בחרתי את המקום הנכון לקנות בו נכס מניב בחו"ל?

שוק ההשקעות העולמי מציע לישראלים, שהתייאשו מהתשואות הנמוכות בארץ, הזדמנויות למקסם את התשואות על הכסף שלהם. רבים מוותרים על האופציה הזאת מחשש להשקיע בשוק שהם לא מכירים מספיק. אז מה צריך לדעת לפני שמחליטים להשקיע, ואיך בוחרים את ההשקעה הבטוחה ביותר שגם תעניק תשואה ראויה לכסף שלכם?

(שנה גודל)

כבר תקופה ארוכה שבלתי אפשרי למצוא אפיק השקעה סולידי המעניק תשואה ראויה על הון פנוי  – למרות התחזיות לעליית הריבית הבנקאית היא עדיין נשארה נמוכה, שוק המניות תנודתי מאוד, והשקעה בשוק הנדל"ן המקומי הופכת לפחות ופחות משתלמת בעקבות המאמצים של שר האוצר משה כחלון לצנן את שוק הדיור. כתוצאה מכך ישראלים רבים המחפשים אופציות השקעה שישיגו תשואה הולמת לכסף שלהם, נושאים עיניהם לעבר השקעה בחו"ל אבל גם שם הסיפור לא פשוט.

"הרגשתי שכל הדלתות שהכרתי נסגרות ולא יכולתי להמשיך לעמוד ולא לעשות כלום בזמן שהכסף שלי הלך ואיבד מערכו. הבנתי שכדי לחזור להרוויח אני חייב לצאת מאזור הנוחות שלי (רכשתי בעבר 2 דירות בישראל ואני מחזיק תיק השקעות סולידי) ולהרחיב את טווח החיפוש" אומר ירון יחיאלי בן 62 מרמת השרון. "אחרי שדיברתי עם חברים ונפגשתי עם מספר אנשי מקצוע הבנתי שהכיוון שאליו אני הולך הוא השקעה בנדל"ן בחו"ל, אבל ההחלטה הזו פתחה עבורי לא מעט שאלות חדשות. איפה הכי נכון להשקיע – יוון, פורטוגל, ספרד, גרמניה רומניה, אטלנטה או בכלל בקריביים? איך אני מוודא שאין במדינות הללו איזה חוק או תקנה או תקנון עתידי שיכול לסכן את ההשקעה שלי? איך אני בוחר חברת ניהול אחת על פני אחרת? בקיצור מהר מאוד הבנתי שסיפורי הצלחה, כמו גם סיפורי אכזבה וכישלונות יש בכל אחת מאופציות ההשקעה הללו.

אז איך בכל זאת התקדמתי? ישבתי עם עצמי ובניתי מספר חוקים לבחירת המדינה, סוג הנכס וחברת הניהול ואז הדרך למסקנה הייתה קלה יותר. מדינה – החלטתי שיעדים מאוד רחוקים כמו ארה"ב הם לא בשבילי, כי היכולת "לקפוץ" לבקר את הנכס שקניתי במקרה הצורך מהותית לי – בקיצור החלטתי להתמקד באירופה. אבל איפה באירופה? הבנתי שאני מחפש מדינה יציבה עם אחוזי אבטלה נמוכים, תל"ג גבוה ושלטון יציב גם אם זה מייקר מעט את הנכס או מוריד מעט את התשואות. החוסן הכלכלי של המדינה הוא בעל השפעה מכרעת על עתיד ההשקעה שלי, ועם כל הכבוד להזדמנויות במדינות שקרסו כלכלית אני לא מוכן לקחת סיכונים גבוהים ולחיות במתח יום יומי. לאחר תהליך שכלל פסילה של לא מעט מדינות מהסיבות שהזכרתי, בחרתי להשקיע בגרמניה שהיא כיום הכלכלה היציבה והצומחת ביותר באירופה", מספר יחיאלי.

"בחרתי להשקיע בגרמניה שהיא כיום הכלכלה היציבה והצומחת ביותר באירופה"

הנדל"ן גרמני הניהול ישראלי

האטרקטיביות של השוק הגרמני מצד אחד והפחד של המשקיע הישראלי להיכנס לשוק זר הובילו בשנים האחרונות להקמתן של לא מעט חברות ניהול ישראליות שמתמחות בתחום ומלוות את הלקוח משלב איתור הנכס, דרך המימון הבנקאי בגרמניה, ניהול הפרוצדורות המשפטיות, עיצוב הפנים, מציאת שוכר והניהול השותף של הנכס לאורך תקופת השכירות. החברות האלו בעצם מנהלות עבור השקיע את כל התהליך מ-א' ועד ת' כאשר הן אלו שמתקשרות עם בעלי המקצוע המקומיים שנדרשים לאורך התהליך.

"כשהתחלתי לחפש חברות ניהול נכסים בגרמניה גיליתי שגם פה עומד בפני מבחר. סקרתי מה מציעה כל חברה, כמה ניסיון יש לה בשוק ומה כותבים עליה. היה לי חשוב שהחברה שאבחר תדאג לרשום את הנכס על שמי בטאבו לדוגמה. עוד דבר שהיה לי חשוב הוא שיהיו לה נציגויות גם בארץ וגם בגרמניה ושהתקשורת מולה תתנהל בעברית. אני לא דובר גרמנית ושזה מגיע לחוזים אני מעדיף לא להתנהל באנגלית. בזמן שבחנתי את חברות הניהול גיליתי שחלקן מציעות נזילות מלאה של הכסף – זה אומר שאתה יכול לצאת מהתהליך בכל שלב ולקבל את הכסף בחזרה, דבר שמקטין מאוד את רמת הסיכון. בסוף החלטתי ללכת עם החברה הוותיקה ביותר – היא נתנה מענה לכל הדברים שחשובים לי והיא הרגישה לי הכי אמינה בגלל הניסיון וההיכרות העמוקה עם השטח. בנוסף נפגשתי עם כמה לקוחות של החברה והם היו מאוד מרוצים מהשירות והתשואות", מסכם יחיאלי.

לבדיקה על הזדמנויות ההשקעה החמות והמניבות ביותר בגרמניה לחצו כאן >

 הכלכלה היציבה באירופה

 "אני נפגש כל יום עם אנשים שנמצאים בדילמה. מצד אחד הם מחפשים את המקום הבא להשקיע בו, זה שיניב תשואה כמו שהשקעה בנכסים בניו יורק השיגה לפני 15 שנים, אבל מהצד השני פוחדים להשקיע בנדל"ן במדינה זרה", אומר גאי אדלסבורג, סמנכ"ל המכירות של  BERLIN ESTATE. "זה טבעי וברור – רובנו חוששים להשקיע בשוק שאנחנו לא מכירים מספיק, מה גם שלחלק גדול מהאנשים שאני נפגש איתם לא ברור כיצד מתבצע הניהול השותף של הנכס לאחר הרכישה", הוא מוסיף.

"גרמניה היא כיום הכלכלה המובילה באירופה. עודף היצוא שלה הוא הגדול ביותר בעולם והיא נחשבת למדינה מאוד יציבה ברמה הפוליטית וברמה הביטחונית. שוק הנדל"ן הגרמני מאוד חם עכשיו ומומחים מעריכים שעליות המחירים בו ימשכו לפחות עוד 5 שנים. מדובר בשוק שהביקוש בו מאוד יציב כי 54% מהגרמנים שוכרים דירות. אנחנו רואים יותר ויותר משקיעים ממדינות כמו ארה"ב, בריטניה, שוודיה ודנמרק שמשקיעים בנדל"ן גרמני", אומר אדלסבורג.

"שוק הנדל"ן הגרמני נמצא כרגע בנקודה מדהימה – הוא חלק מכלכלה גדולה, יציבה וצומחת מצד אחד והמצד השני הוא עדיין לא יקר כמו השוק הבריטי או השוק הצרפתי. ניתן היום לקנות דירה במרכזה של אחת מהערים הגדולות בגרמניה עם הון עצמי של 90 אלף יורו בלבד. כאשר הביקוש לדירות גבוה כמו שהוא גבוה בגרמניה עכשיו, בעלי הדירות יכולים לדרוש דמי שכירות גבוהים למדי", אומר אדלסברג.

לממש את הפוטנציאל של הנכס

לפני שרוכשים נכס בגרמניה חשוב מאוד לזהות את הפוטנציאל הגלום בו, כלומר את האפשרויות להשבחת הנכס. נכסים רבים ניתנים לשדרוג על ידי ביצוע שינויים ארכיטקטוניים שיביאו לניצול מרבי של חלל המגורים. מעצב פנים מקצועי יכול "להלביש" את הדירה באופן כזה שהיא תהיה הרבה יותר אטרקטיבית. שינויים אלה נועדו להשביח את הדירה ולהעלות את ערכה בעת המכירה, או את החזר ההשקעה במקרה של השכרה.

לסיכום, אם יש לכם 90 אלף יורו פנויים להשקעה ואתם מחפשים אפיק שיניב תשואה ראויה בסיכון נמוך, בשילוב עם עליית ערך מתמדת – מומלץ להיפגש עם חברת ניהול רצינית שתפרוש בפניכם את התמונה המלאה על רכישת נכס בכלכלה הצומחת והיציבה באירופה. 

לתיאום פגישה עם יועץ נדל"ן וללא כל התחייבות - השאירו מספר פרטים:

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון
שינוי גודל גופנים