עמוד הבית בריאות הגיע הזמן להחליף את השיניים? הכירו את השיטה הכי אפקטיבית
תוכן פרסומי
0

הגיע הזמן להחליף את השיניים? הכירו את השיטה הכי אפקטיבית

בכירי רופאי השיניים מסכימים: השתלות דנטליות הן הפתרון הטוב ביותר שיש לרפואה המודרנית להציע כיום לשיניים "חולות"

0
שתפו

תהליך השתלת השיניים סובל מהרבה דעות קדומות. ברוב המקרים זה קורה בגלל שכאשר אנחנו מגיעים לשלב שאנחנו נאלצים להחליף את השיניים (בין אם בגלל חבלה, גיל, פגם מולד או מחלה) – אנחנו נזכרים בהורים או בסבא וסבתא שלנו, בשיניים התותבות שלהם ובכוס הזכוכית עם המים שמונחת צמוד למיטה.

איך נאמר? לא סקסי.

אבל מסתבר שהפרוצדורה של השתלה דנטלית כיום, רחוקה שנות אור מהפתרונות שניתנו לפני 20 ו-30 שנים ואפילו, תתפלאו, לפני 5 שנים.

איך זה עובד?

בשלב הראשון מתקיימת פגישת ייעוץ עם רופא השיניים במהלכה המועמד להשתלה עובר בדיקה מקיפה של השיניים והחניכיים, כולל צילום של חלל הפה וסריקת סי.טי.
הרופא מזין את הצילומים לתוכנת מחשב מיוחדת ואז בונה (בשיתוף פעולה עם המושתל הפוטנציאלי) תכנית טיפול בהתאמה אישית שבה נקבע בין היתר האם ההשתלה תתקיים בשיטת "זבנג וגמרנו" – כלומר: טיפול אחד בהרדמה מלאה או פיצול למספר טיפולים קצרים.

בשלב השני, הרופא מכין שבלונה שמדמה באופן מדויק את חלל הפה של המושתל. אם פעם נבנו השתלים בצורה ידנית, היום, השיטה הממוחשבת מאפשרת רמת דיוק ברזולוציה כל כך גבוהה שניתן לתכנן את המיקום של כל שתל ושתל.

בשלב השלישי והסופי – מגיע רגע ההשתלה בו מקבע הרופא את השיניים המלאכותיות על גביי שתלים רפואיים (שנראים כמו בורג) היישר אל תוך הלסת. 

צילום: ISTOCK

שתל אחד קטן שנותן מגוון פתרונות

עד היום, לא הוכחה אפקטיביות של פתרונות אחרים (כמו: שיניים תותבות או גשר) כמו האפקטיביות של ההשתלות הדנטליות. היתרונות של מסלול ההשתלה הדנטלית הם רבים: החל מאחיזה מקסימלית בחניכים ויכולת עמידות לאורך זמן, דרך הגנה של 100% מפני חורים בשיניים ועד החלק האסתטי שבשורה התחתונה הוא הכי חשוב: לשתלים הדנטליים יש את המראה הטבעי ביותר.

בנוסף, מי שבחר בעבר בשיטת שיקום אחרת – לא צריך לחשוש שהוא "פספס את הרכבת" מהסיבה הפשוטה שרופאי השיניים מבינים שלא כל המטופלים הכירו את האופציה להשתלה דנטלית והם מצליחים לתת מענה גם למי שהתחיל בתהליכי שיקום אחרים, למשל: התקנת שתלים שמשמשים כתומכים לגשר דנטלי (ישן) שמחליף מספר שיניים חסרות.

 על שיניים לא מתפשרים

אז אחרי שבחרנו את המסלול לשיקום המראה שלנו, נותר להחליט בידיים של מי נעשה זאת.
בניגוד לתיקון מזגן או מקרר שאנחנו יכולים ללכת על איש המקצוע הזול ביותר, ובתרחיש הכי גרוע "ליפול" עם הבחירה שלנו. כשזה מדובר בגוף שלנו – ובמיוחד במקום כל כך רגיש ואסטרטגי – אין מקום להזדמנות שנייה.
אז אם עד היום חששתם לעבור השתלת שיניים, דחיתם את הקץ או לא הייתם בטוחים למי לפנות – מלאו את פרטיכם בתחתית הכתבה ומומחה לשתלים דנטליים יחזור אליכם לשיחה בחינם.

מעוניינים לבדוק האם אתם מתאימים להליך של השתלה דנטלית?

השאירו מספר פרטים ומומחה לשתלים דנטליים יחזור אליכם

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתנאי השימוש