עמוד הבית אוכל החידוש הטכנולוגי שחולי הסוכרת חיכו לו
תוכן פרסומי
0

החידוש הטכנולוגי שחולי הסוכרת חיכו לו

אין ספק שהסוכרת היא מלכת המגיפות של המאה ה-21, בישראל בלבד כל אזרח חמישי הוא סוכרתי או טרום סוכרתי. חידוש מדעי שחתומים עליו מדענים ממכון ויצמן מוגדר כעת בכל העולם כ'מפץ הגדול' של המחלה. כל הפרטים בכתבה הבאה:

0

"הסוכרת זה כמו בן משפחה נוסף אצלנו" אומרת מאיה (37) מרמת גן.
"היא תמיד שם: מסביב לשולחן בארוחות שישי, בקניות השבועיות בסופר עם החיפוש אחרי המוצרים עם הסמל של אגודת 'איל', במסעדות ובאופן כללי בשגרה היומיומית.
אני דור שלישי ושני לחולי סוכרת, משני הצדדים. ובשבוע שעבר אפילו אחי הגדול שהתנדנד כמה שנים טובות באזורים האפורים של מדדי הגלוקוז – נכנס באופן רשמי למועדון הסוכרתיים עם 150 מ"ג גלוקוז לדציליטר.
מה שמבאס זה שלמרות הפנאטיות וההיצמדות שלי לתפריט מקופת החולים, בלי מאפים מתוקים, בלי לחם לבן ועם תפוח אחד ביום – אני מרגישה שזה רק עניין של זמן עד שהסוכרת תגיע עד אליי".

"מאיה אולי לא יודעת, אבל החרדה שלה לגמרי נכונה" אומרת ד"ר מריאלה גלאנט, אנדוקרינולוגית ממרכז גלאנט לטיפול בסוכרת: "יש סיכוי טוב שאם היא תמשיך בהמלצות התזונה הגנריות – הסוכרת תתפוס אותה וכשהיא תתפוס אותה היא גם לא תעזוב.
יש לזה הסבר מאוד פשוט: הדיאטות הגנריות שרובנו נצמדים אליהן זה פייק ניוז
בחודשים האחרונים העיתונות המדעית והרפואית בעולם מדברת על הבשורה שיוצאת מישראל שאומרת פעם ראשונה באופן ברור ומוכח:  אנשים שונים מגיבים באופן שונה לאותו מזון ובשביל לשמור על רמות סוכר מאוזנות בדם חייבים לרקוח תפריט אישי ומדויק שמבוסס על החיידקים האישיים ועוד פרמטרים פרסונליים".

לכל אחד יש מספר ת.ז משלו, אז למה לא כשמדובר על תזונה?
למהפכה החדשנית שמתחוללת בשנה האחרונה בתחום הסוכרת אחראיים, איך לא, שני פרופסורים ישראלים. במשך 5 שנים ארוכות צללו פרופ' ערן סגל ופרופ' ערן אלינב ממכון ויצמן למחקר יוצא דופן שבסופו הצליחו לעשות את הבלתי ייאמן ולספק הוכחה מדעית לכך שאנשים מגיבים אחרת לאותם מזונות בדיוק.
המחקר מצא שכל מזון שנכנס לגוף שלנו ופוגש את חיידקי המעיים הייחודיים לנו, משפיע בצורה שונה לחלוטין על רמות הסוכר אצל כל בן אדם.

בעברית פשוטה: יכול להיות שמישהי שאוכלת כל בוקר פרוסת לחם מחיטה מלאה עם גבינה לבנה 3% ובטוחה שהיא "שיא הבריאות" – בעצם מתעללת בגוף שלה ומקפיצה את רמת הסוכר הדם, מבלי לדעת בכלל.
הטוויסט המפתיע הוא שיכול להיות שדווקא אספרסו קצר עם קרואסון שוקולד יעשו את העבודה ויורידו את הסוכר בדם.

פרופ' ערן סגל ופרופ' ערן אלינב | צילום: מכון ויצמן למדע

ואז המוחות של מכון ויצמן פגשו את בוגר צ'קפוינט והשאר היסטוריה
"למרות שהתגלית המדעית עברה בשקט תקשורתי יחסי, הבנו מהר מאוד שלצמד הפרופסורים מרחובות יש זהב בידיים". אומרת ליהיא סגל מנכ"לית DAYTWO, הסטארט אפ הישראלי שלקח את המחקר המהפכני צעד קדימה: "בשיתוף פעולה נדיר בין הפרופסורים מויצמן ואחד ממייסדי צ'ק פוינט, פיתחנו את השיטה האולטימטיבית שמאפשרת לכל אחד ואחת לגלות את הסוד הכי כמוס של הגוף: מהי התזונה המושלמת עבורו.
גייסנו את המדע והטכנולוגיה ויצרנו בדיקה ביתית שנשמעת לעיתים עתידנית, ובסופה אנחנו יודעים להגיד לכל אחד מה לא לאכול ובעיקר: מה כן לאכול, והכל אישי! כושר החיזוי והירידה לפרטים שאנחנו מצליחים להגיע הם חסרי תקדים בישראל ובעולם המערבי כולו. אגב, הראיה הכי טובה לכך היא ההתעניינות והסיקור העולמיים שאנחנו זוכים להם מהתקשורת הבינלאומית.

ואחרי שאמרנו את כל זה, אני חייבת להודות שיש אלמנט נוסף שהתמקם אצלנו בראש סדר העדיפויות – נושא התימחור. כבר בשלב המחקר והפיתוח היה ברור שלבדיקה המתקדמת, לשירותי המעבדה היחודיים ולליווי הספציפי והאישי יהיו השלכות כלכליות שייאלצו להתגלם בעלות המוצר. לשמחתי, גם צוות ההנהלה וגם המפתחים לא התפשרו ופעלו כל הזמן מאחורי הקלעים כדי להפחית את העלות וכיום, אני גאה לומר שהמאבק השתלם והצלחנו להוזיל את המוצר בכ-30% לסכום של 1,350 ש"ח".

תפריט תזונה מותאם אישית שמבוסס על מחקר פורץ דרך | מתוך האפליקציה של DayTwo

איך זה עובד?
כאן מגיע החלק הכיפי:
שליח של DayTwo מגיע עד הבית עם ערכה פשוטה ובה מבחנה לאיסוף דגימת צואה. וזהו. החלק הביתי נגמר והמוחות של DayTwo מתחילים לעבוד ב'פול גז': דגימת הצואה מגיעה למעבדה שבה חיידקי המעי עוברים מיפוי מקיף ברמה גנטית.
מיד לאחר מכן תוצאות המעבדה, יחד עם נתונים אישיים נוספים של הנבדק נכנסים לאלגוריתמים המשוכללים של DayTwo עד "הלידה" המיוחלת – התפריט האולטימטיבי.
את הממצאים המדעיים וההמלצות הספציפיות תגיש התזונאית הקלינית הראשית ולסיום תשלח אפליקציית תזונה מדויקת ואישית לטלפון הנייד של כל נבדק ונבדקת ובה יוצג באופן ויזואלי וברור מהן המלצות התזונה עבור אותו אדם.
ההמלצות הן מדוקדקות, מקיפות וכוללות חיבור ישיר למאגר ענק הכולל יותר ממיליון פריטי מזון – מארוחות מורכבות ועד לנישנושים, והכי חשוב: ההמלצות כל הזמן מתעדכנות ומשתנות בהתאם לשינויי המשקל וההתקדמות של המשתמש.

בסופו של דבר, כולם מבינים שסוכר גבוה זה הקטסטרופה הכי גדולה שמתחוללת בגוף שלנו והוא האבא והאמא של כל המחלות של העידן המודרני: מסוכרת והשמנת יתר, דרך מחלות לב וכלי דם ועד סרטן.
החדשות המשמחות הן שסוף סוף נמצאה הדרך לנצח את הסוכר באמצעות בדיקה פשוטה, אלגנטית וסופר מתוחכמת.

רוצים לשמוע עוד פרטים על מהפכת התזונה המותאמת אישית של DAYTWO?

השאירו מספר פרטים ויועץ תזונה יחזור אליכם>>

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון

שינוי גודל גופנים