עמוד הבית צרכנות תזרים המזומנים בעסק שלך – מאבק הישרדות שאתה חייב לנצח
0

תזרים המזומנים בעסק שלך – מאבק הישרדות שאתה חייב לנצח

עם התגברות השימוש בכרטיסי אשראי, כל בעל עסק יודע שהמפתח להצלחה עסקית וקידום בית העסק תלויה ביכולת ההתנהלות שלו עם תזרים המזומנים. מתי יכנס כסף מחברת האשראי, מתי יצא כסף לספקים ואיך כל זה מתיישב עם הסכום שיש בבנק. איך מנצחים במלחמה היומיומית הזו? הפתרונות בפנים.

0
שתפו

שעת צהריים בבית הקפה "קפהדרציה" בכפר תבור והמקום עמוס סועדים. אחד מזמין דג בהפסקה משעות העבודה הארוכות, אחר סלט בדרך למשרד בתל אביב, וזוג בחופשה נהנה מהאוויר ומקינוח עשיר. המנות יוצאות במהירות מהמטבח, המלצרים בסרט נע מצליחים לתמרן בין חשבונות ארוכים, הזמנות מדויקות וכיתות רגליים עייף.

בשלושה שולחנות סיימו לאכול ולצד הסכום לתשלום מנצנצים כרטיסי האשראי. כמעט אף אחד לא שילם במזומן והחשבונות גבוהים. רק בעוד 10 ימים יגיע מועד הסליקה, ובעל העסק, אלון חזון-אלופי, יקבל חזרה מחברת האשראי את הכסף הרב שהצטבר אצלו במהלך החודש ויצליח להרים שוב את הראש מעל המים ולנשום קצת אוויר.

"אין לי ספק שכרטיסי האשראי הם אמצעי התשלום החשוב ביותר שלי בבית העסק. הם מגדילים לי את ההכנסה באופן משמעותי כי אנשים עם כרטיסי אשראי מוציאים יותר, ומאפשרים לי למכור ולשרת את הלקוחות באופן בטוח וקל. מצד שני, אני מקבל את הכסף מחברת האשראי רק בתחילת החודש הבא ולכן לטובת העסק שלי אני חייב לתכנן את תזרים המזומנים על-פי תאריכי קבלת הכסף מחברות האשראי."

כרטיס אשראי – אמצעי התשלום המועדף על ישראלים

הישראלים אוהבים כרטיסי אשראי. אפילו מאוד. הנה שימו לב לנתונים הבאים שמפרסם בנק ישראל: במחצית הראשונה של 2016 כשליש מכלל העסקאות שהתקיימו בארץ, בוצעו באמצעות כרטיסי אשראי. מה שעוד יותר מעניין היא העובדה שהסכום הממוצע של אותן עסקאות הוא נמוך מ-25 שקלים לעסקה. המספרים הללו מלמדים לא מעט על הדי.אן.איי של הצרכן הישראלי: מבחינתו, דין פרוטה כדין מאה. כלומר: הישראלי לא יהסס "לגהץ" את כרטיס האשראי גם על קופסת מסטיק וגם על מכונת כביסה. ההתנהגות הצרכנית הזו יוצרת מציאות שבה התלות של בעלי העסקים בתאריכי הזיכוי של חברות האשראי הולכת וגדלה.

אז מה עושים? איך פותרים את התלות במועדי הזיכוי?

סמנכ"ל הלקוחות העסקיים בחברת Cal, אחיה פריד מכיר מקרוב את מצוקת בעלי העסקים הקטנים.

"לאחר שניתחתם את תזרים המזומנים שלכם, גביתם את כל מה שניתן לגבות ואתם יודעים להגיד מתי תהיו במחסור של כסף נזיל, ישנו מוצר חדש שפיתחנו עבור בעלי העסקים והוא חלופה מעולה ללקיחת הלוואה בבנק ובטח ובטח לחריגה ממסגרת האשראי: הקדמת זיכוי כספי הסליקה. כך למעשה יכול בעל העסק לשחרר את הכספים מחברת האשראי ברגע שהוא צריך ולפתור את הבעיה התזרימית". פריד מסביר שהשירות ניתן ללקוחות הסולקים עם Cal והוא מתבצע באמצעות האפליקציה לעסקים: 'Cal4Biz' או למי שמעדיף דרך המחשב: באתר Cal עסקים -באמצעות 'קרדיט On-line'.

"הרעיון הוא לאפשר לבתי העסק גמישות במועדי הזיכוי ולמעשה להקדים את קבלת סכום הסליקה שעומד לרשותם עד לאותו זמן". עד לאחרונה השירות היה מוגבל בשעות ותלוי בפניה למוקד הטלפוני של החברה, אך כעת הוא פועל באופן דיגיטלי ומאפשר לבית העסק לבצע את ההקדמה 24/7 באמצעות פעולה פשוטה. כך ניתן לשלוט על מועד קבלת הכספים ששולמו באמצעות כרטיסי אשראי ולדאוג לדבר החשוב ביותר לכל עסק חפץ חיים – שתזרים המזומנים יישאר חיובי.

בעל עסק, לקבלת פרטים על ניהול תזרים נכון בעסק -לחץ כאן >>