עשוי לעניין אותך גם

7 מקורות חיידקים שנמצאים בבית שלכם ואתם אפילו לא יודעים!

(שנה גודל)

יש לא מעט חפצים שמפוזרים בחדר האמבטיה ובמטבח שנראים תמימים, אבל למעשה הם מלכודות חיידקים שעלולות בסופו של יום לפגוע בבריאות שלכם. לא תאמינו כמה תמימים הייתם:

1. הספוג של הכלים

חשבתם פעם עם מה הסקוץ' שלכם מתמודד כל יום? שאריות של מזון, מיצי בשר, חלמון מיובש ועוד ועוד. כל אלו משאירים כמויות של חיידקים וקוליפורמים שממשיכים לחיות על ספוגית המטבח הלחה שלכם. לכן, אל תתנו לריח של סבון הכלים לתעתע בכם והחליפו בתדירות גבוהה את ספוג הרחצה.

המלצה שלנו: החלפה כל שבועיים – שלושה

2. סמרטוט מטבח

לפני מספר חודשים פורסם מחקר לפיו: אוכל שנפל על הרצפה, הוא פחות מזוהם מאוכל שבא במגע עם השיש במטבח. הסיבה: הסמרטוט עמוס החיידקים שבו אנו מנקים את השיש.

המלצה שלנו: החלפה כל שבוע – שבועיים

3. בקבוקי שתיה מפלסטיק

מי מאתנו לא ממלא שוב ושוב מים בבקבוק חד פעמי? מסתבר ששימוש חוזר באותו בקבוק גורם לסדקים שבתוכם "מתיישבים" חיידקים ובקטריות.
תוסיפו לזה את החיידקים שמגיעים מהפה שלכם בכל לגימה ולגימה ותקבלו בקבוק מזוהם.

המלצה שלנו: החלפה בכל שימוש

4. קרם הגנה

קרם ההגנה שלנו נח במגירה לפעמים גם במשך חודשים שלמים, אבל ברגע שמגיע הקיץ, אנחנו שולפים אותו מהמגירה ומתמרחים. בניגוד לשתייה או מזון שאנחנו בודקים את תאריך התפוגה שלהם (במיוחד אם לא נגענו בהם זמן רב), עם קרם ההגנה זה לא קורה. הסכנה היא כפולה: הקרם לא יגן עלינו מהשמש ויעשה לנו גירוי בעור.

המלצה שלנו: החלפה בכל תחילת קיץ

5. מברשת שיניים

למרות הריח הטוב שמשחת השיניים מעניקה למברשת שלנו, אל תתבלבלו: מדובר בסיבים שנמצאים בחלל הפה שלנו לפחות פעמיים ביום, ואוספים בכל צחצוח אלפי חיידקים. וזה עוד לפני שהזכרנו את המעמד למברשות המזוהם. ככל שנצמד למברשת השיניים הישנה, כך פעולת ניקוי השיניים תהפוך לפחות אפקטיבית והגיינית.

המלצה שלנו: החלפה בכל חודשיים – שלושה

6. קרש חיתוך

כן, כן. גם לקרש החיתוך שלכם יש תאריך תפוגה. בחריצים שהסכין משאיר על המשטח נותרים לפעמים לא מעט חיידקים, לכן, אפילו אם אתם מאוד קשורים לקרש החיתוך הנאמן שלכם, עשו לעצמכם טובה והחליפו אותו מדיי פעם.

המלצה שלנו: החלפה בכל שנה – שנתיים

7. וילון אמבטיה

בינינו, תחושת הרעננות שמעניק וילון אמבטיה חדש, מחזיקה מעמד מספר ימים בלבד.
מהר מאוד תחתית הוילון מתחילה להשחיר ולספוג אליה בקטריות ועובש. לכן חשוב מאוד לייבש בסוף כל מקלחת את הוילון ובטווח היותר רחוק – לזרוק את הישן ולקנות חדש.

המלצה שלנו: החלפה כל כמה חודשים

שינוי גודל גופנים