עשוי לעניין אותך גם

לאן פונים המשקיעים הישראלים כששוק הנדל"ן בישראל קפוא?

הבנקים בישראל לא נותנים ריבית, המניות תנודתיות והממשלה עושה הכל כדי לפוצץ את ערוץ ההשקעה היחידי שנשאר לנו. אז מה עושים המשקיעים הישראלים שלא מוכנים לוותר על תשואה ראויה עבור הכסף שלהם? כל התשובות בכתבה שלפניכם:

(שנה גודל)

"מה יהיה אם מחר יפטרו אותי מהעבודה?" או "עם איזה כסף אצליח לעזור לילדים שלי כשיגדלו?" הן רק חלק מהדאגות הקיומיות שרודפות את הישראלי הממוצע כל יום, לפעמים כל היום. אז איך יוצאים מהלופ של הדאגות הכלכליות?
כולנו כבר מבינים שאין פתרון קסם: מי שנכנס לסניף הבנק הקרוב לביתו מקבל ריבית של 0% גם אם ברשותו עשרות מיליוני שקלים.
כמובן שיש את שוק ההון שבו הימור נכון על מניה שנמצאת בנסיקה, יכול להפוך אותנו לאנשים עשירים בזמן קצר. אבל לאחרונה למדנו שגם המניה הבטוחה ביותר כמו "בזק" עלולה לצנוח בוקר אחד מסיבה כזו או אחרת. ושוב אנחנו מגיעים לאותה המסקנה – השקעה בנדל"ן היא ההשקעה הטובה ביותר.
הבעיה היא שבישראל של 2018 גם השקעה בנדל"ן הפכה לפנטזיה, אם אין בכיסך למעלה ממיליון ₪ הון עצמי, ולאחרונה גם בלתי משתלמת כשבעלי האינטרסים ובראשם שר האוצר עושים כל שביכולתם בכדי לפוצץ את הבועה.
לכן, אם מסתכלים על אפשרויות ההשקעה בישראל נראה כי הישראלי הממוצע יישאר תקוע במלכודת העכברים לעוד שנים רבות.
עם זאת, מסתבר שישנם לא מעט ישראלים שמצליחים לקרוא את המפה נכון ומבססים בהצלחה את העתיד הכלכלי שלהם. איך הם עושים זאת? הם משקיעים את כספם מעבר לגבולות ישראל.
נכון, מאז ומתמיד היו ישראלים שהשקיעו בחו"ל: בברלין, ברומניה, במיאמי, בקוסטה ריקה… ואיפה לא.
אבל הבשורה הגדולה מגיעה תתפלאו או לא, מאטלנטה.

כך למשל, רק במרץ האחרון דירג מגזין "פורבס" את אטלנטה במקום ה-5 במדד איכות החיים וברשימת "המקומות הכי טובים לעסקים" היא תפסה את המקום התשיעי. הטייטלים הללו הם פועל יוצא לנחשקות של אטלנטה ולעובדה שהיא הפכה לפנינת הנדל"ן הכי רותחת ביבשת אמריקה.

מגזין פורבס דירג את אטלנטה במקום ה-5 במדד איכות החיים

6 הוכחות שכל הדרכים מובילות לאטלנטה

ביקוש
בירת ג'ורג'יה מאכלסת כ-7 מיליון תושבים ומתגאה בצמיחה חיובית ב-20 השנים האחרונות, ב-2016 היא הייתה היעד הכי מבוקש בקרב האמריקנים לרילוקיישן, ולפי התחזיות עד 2020 היא תגדיל את מספר התושבים בעוד 2 מיליון בני אדם.
לאחרונה אטלנטה דורגה באתר Business Insider במקום הראשון כעיר שנהנית מאחוז ההגירה הגבוה בארה"ב, כשהיא עוקפת את אורלנדו, פלורידה (במקום ה-6) ואת דנוור שבקולורדו (במקום ה-4). במילים אחרות: כפי שניו-יורק, לונדון או ת"א נהנות באופן קבוע מהגירה חיובית, כך גם אטלנטה. המשמעות היא ברורה :ביקוש גבוה מצד שוכרים פוטנציאליים.

"היעד הכי מבוקש בקרב האמריקנים לרילוקיישן"

מחיר אטרקטיבי ותשואה כפולה מישראל
בעוד שמחירי הנדל"ן בישראל, באירופה וגם בארה"ב רק מטפסים, אטלנטה עדיין נשארה יוצאת דופן בנוף הנדל"ני. מחיר של דירה בגודל של 120 מ"ר מתחיל מ-80,000 דולר ושכר הדירה הממוצע הוא 850 דולר בחודש.
"זה אולי נשמע אבסורד – אבל משבר הסאב פריים לפני כ-10 שנים, היה גם המזל הכי גדול של אטלנטה" אומר דובי רון, סמנכ"ל פיתוח עסקי ומכירות בחברת OwnerClub שמתמחה בהשקעות נדל"ן ב-3 ערים מרכזיות ברחבי ארה"ב: "קריסת המשק האמריקני ב-2007 וב-2008 היה יכול להוביל את אטלנטה לאחת מ-2 האפשרויות: פשיטת רגל קולוסאלית או צמיחה מחודשת והתחזקות כלכלית. במבחן התוצאה, אנחנו חווים היום את אופציה מספר 2, אבל עוד לא הגענו לשיא שלה".

אבנר וייס, בן 59 מכפר חנניה שעובד כמנהל בחברה למוצרי בניה ותשתית רכש לפני שנתיים דירת 4 חדרים של 120 מ"ר באחת מהשכונות המבוקשות באטלנטה, כ-20 דקות ממרכז העיר. "את הדירה רכשתי עבור 61,384 דולר.
דמי השכירות שהדייר המקומי משלם עומדים על 850 דולר בחודש, מהסכום הזה מתקזזים המסים וההוצאות, ואני מקבל 492 דולר נקי כל חודש. ב-10 לחודש.
כמו שעון.
אם מתרגמים את זה לרווח, אז התשואה שלי עומדת על 9.6% נטו בשנה. אין לי ספק בכלל שלא הייתי מצליח להתקרב לאחוז תשואה דומה בלוקיישן אחר או בהשקעה אחרת".

אבנר וייס, כפר חנניה

חוקים לטובת בעל הנכס
באטלנטה, דיני המקרקעין והמשפט מוטים באופן מובהק לצד של בעל הנכס, קחו למשל את הטבות המס שמקבלות חברות (בין 50% ל-100%), או את החוק שמאפשר לבעל הבית פינוי מהיר של דייר שמפר את חוזה השכירות.
העובדה שהמשכיר הוא החוליה החזקה, והשוכר הוא החוליה החלשה – מגדילה את הסיכוי למצוא שוכרים טובים והגונים.

לב התעשייה, הכלכלה והמסחר
תאמינו או לא, אבל אחרי לוס אנג'לס וניו יורק, אטלנטה היא העיר שבה מצלמים ומפיקים כיום את הכי הרבה סרטים ותוכניות טלוויזיה. מעבר לגלאם ההוליוודי, אטלנטה משמשת בית לחברות הכי גדולות במשק האמריקני והבינלאומי. בין היתר תמצאו בה את המשרדים הראשיים של Coca Cola ,AT&T ,CNN ,Delta Airlines ועוד. תוסיפו למשוואה את נמל התעופה הגדול בעולם שממוקם בה ומעסיק כחצי מיליון אנשים, את הסטודנטים שלומדים בשלל האוניברסיטאות, ותגלו שאטלנטה היא אחת הערים האטרקטיביות למגורים בארה"ב.

 חברות ניהול מנוסות שמשלמות שכר דירה מ – Day 1
בגלל המרחק הגיאוגרפי הגדול, לפני שנכנסים לעסקת נדל"ן מעבר לים, חייבים לבדוק טוב טוב עם איזו חברה ניהול יוצאים לדרך. בישראל תוכלו למצוא חברות שמחזיקות בעלי מקצוע גם בארץ וגם באטלנטה, שמתפעלות את כל האופרציה באמצעות מערך של אנשי מקצוע בתחום. חשוב מאוד לבדוק שהחברה נמצאת שם לאורך כל הדרך ונותנת מעטפת כוללת החל משלב איתור הנכס, דרך העניינים הלוגיסטיים, המשפטיים והכלכליים ועד שלב האסתטיקה של השיפוצים ועיצוב הפנים.
וכמובן, יש לשים לב ל-2 "כוכביות קטנות" שהן גדולות:

  1. וודאו שאתם מקבלים שכר דירה מהרגע הראשון, וביום קבוע בחודש.
  2. וודאו שהתהליך מול חברת הניהול הוא שקוף לחלוטין – ואתם חשופים לכל המסמכים, דוחות הנכס, דוחות ה- BPO, המספרים והאותיות הקטנות. בחברת OwnerClub למשל פיתחו מערכת חכמה שזמינה 24/7 ומאפשרת לבעלי הנכסים לעקוב אונליין אחרי התשלומים, המסמכים, דמי השכירות וכו'. "אנחנו פועלים בשקיפות מלאה מול המשקיעים, ומבצעים בדיקות נאותות קפדניות ביותר לפני שהעסקה נסגרת" אומר לנו רון, "בין היתר: מגיעה חברה בלתי תלויה שמתמחה בבדיקת מבנים, ובתום בדיקה מקיפה – היא מפרסמת דוח מפורט על הנכס ועל תקלותיו. אנחנו גם היחידים עם מערכת חכמה שמאפשרת לבעלי הנכסים לעקוב אונליין אחרי התשלומים, המסמכים ודמי השכירות. למעשה, המשקיעים חשופים 24/7 לאינפורמציה, ושולטים בה".
רון: "וודאו שחברת הניהול שלכם בודקת לעומק את הנכס ופועלת בשקיפות מלאה"

יכולת נזילות מלאה ודירה בטאבו
מה שבטוח בחיים – הוא ששום דבר לא בטוח. לכן, יש מקרים לא צפויים בהם אנחנו נכנסים לעסקה, משתלמת ככל שתהיה, אבל עלולים למצוא את עצמנו זקוקים לכסף בחזרה, ובדחיפות. "בשביל השקט הנפשי, אני ממליץ לכל אחד ואחת שנכנסים לעסקה כזו לעשות זאת אך ורק בתנאי שהשם שלהם בטאבו". מוסיף רון: "כשהשם שלך רשום בטאבו שחור על גביי לבן, אתה יכול לעשות ככל העולה על רוחך ביום שאחרי הרכישה: להחליף את השוכר אם בא לך, למכור את הבית ולקחת את הכסף ואפילו לעבור לגור בו בעצמך".

 לסיכום, אם אתם לא "גמבלרים" באופי, אבל מחפשים למקסם את הכסף שלכם בהשקעה בטוחה ואטרקטיבית, שמניבה תשואה גבוהה כבר מהיום הראשון – נצלו את המומנטום של מחירי הנדל"ן הנמוכים הממקם את אטלנטה כיעד המשתלם ביותר כיום להשקעה. 

* החל מ-80,000 דולר הון עצמי

לפרטים נוספים על השקעה מניבה בארה"ב ולתיאום פגישה עם דובי רון

השאירו מספר פרטים ונציג של OWNER CLUB יחזור אליכם

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון
שינוי גודל גופנים