עמוד הבית השקעות לאן נוהרים המשקיעים הישראלים בעקבות חוק הדירה השלישית של כחלון?
תוכן פרסומי
0

לאן נוהרים המשקיעים הישראלים בעקבות חוק הדירה השלישית של כחלון?

הבנקים בישראל לא נותנים ריבית, המניות תנודתיות והממשלה עושה הכל כדי לפוצץ את ערוץ ההשקעה היחידי שנשאר לנו. אז מה עושים המשקיעים הישראלים שלא מוכנים לוותר על תשואה ראויה עבור הכסף שלהם? כל התשובות בכתבה שלפניכם:

0

"מה יהיה אם מחר יפטרו אותי מהעבודה?" או "עם איזה כסף אממן את התואר לילדים שלי כשיגדלו?" הן רק חלק מהדאגות הקיומיות שרודפות את הישראלי הממוצע כל יום, לפעמים כל היום.
אז איך יוצאים מהלופ של הדאגות הכלכליות?
כולנו כבר מבינים שאין פתרון קסם. מי שנכנס היום לסניף הבנק הקרוב לביתו מקבל ריבית של 0% גם אם ברשותו עשרות מיליוני שקלים.
כמובן שיש את שוק ההון שבו הימור נכון על מניה שנמצאת בנסיקה, יכול להפוך אותנו לאנשים עשירים בזמן קצר. אבל לאחרונה למדנו שגם המניה הבטוחה ביותר כמו "בזק" עלולה לצנוח בוקר אחד מסיבה כזו או אחרת. ושוב אנחנו מגיעים לאותה המסקנה – השקעה בנדל"ן היא ההשקעה הטובה ביותר.

הבעיה היא שבישראל של 2017 גם ההשקעה בנדל"ן הפכה לבלתי אפשרית, אם אין בכיסך למעלה ממיליון ₪ הון עצמי, ולאחרונה גם בלתי משתלמת כשבעלי האינטרסים ובראשם שר האוצר עושים כל שביכולתם בכדי לפוצץ את הבועה. צניחת מחירי הנדל"ן בישראל היא רק עניין של זמן, וכשזה יקרה, שווי הנכסים יצנח ואתו גם כספי המשקיעים.
אם מסתכלים על אפשרויות ההשקעה בישראל נראה כי הישראלי הממוצע יישאר תקוע במלכודת העכברים לעוד שנים רבות.
עם זאת, מסתבר שישנם לא מעט ישראלים שמצליחים לקרוא את המפה נכון ומבססים בהצלחה את העתיד הכלכלי שלהם. איך הם עושים את זה?
הם משקיעים את כספם מעבר לגבולות ישראל.
נכון, מאז ומתמיד היו ישראלים שהשקיעו בחו"ל: בברלין, ברומניה, במיאמי, בקוסטה ריקה… ואיפה לא.
אבל הבשורה הגדולה מגיעה תתפלאו או לא, מאטלנטה.

למה דווקא אטלנטה? אז ככה:

במרץ 2017 דירג מגזין "פורבס" את אטלנטה במקום ה-5 במדד איכות החיים, ברשימת "המקומות הכי טובים לעסקים" היא תופסת את מקום ה-9, ובדירוג הערים שצפויות להפוך למעצמת היי-טק היא ממוקמת במקום ה-3. כל אלה ועוד הפכו את אטלנטה לפנינת הנדל"ן הכי רותחת ביבשת אמריקה.

"מגזין פורבס: אטלנטה דורגה מקום ה-5 במדד איכות החיים " | צילום: fotolia

ועכשיו לת'כלס – 6 הוכחות שכל הדרכים מובילות לאטלנטה

ביקוש

בירת ג'ורג'יה מאכלסת כ-7 מיליון תושבים ומתגאה בצמיחה חיובית ב-20 השנים האחרונות, ב-2016 היא הייתה היעד הכי מבוקש בקרב האמריקנים לרילוקיישן, ולפי התחזיות עד 2020 היא תגדיל את מספר התושבים בעוד 2 מיליון בני אדם.
לאחרונה אטלנטה דורגה באתר Business Insider במקום הראשון כעיר שנהנית מאחוז ההגירה הגבוה בארה"ב, ושימו לב: היא עוקפת את אורלנדו, פלורידה (במקום ה-6) את דנוור שבקולורדו (במקום ה-4) ואפילו את פיניקס שבאריזונה (מקום 3).
במילים אחרות: כפי שניו-יורק, לונדון או ת"א נהנות באופן קבוע מהגירה חיובית, כך גם אטלנטה. המשמעות היא ברורה :ביקוש גבוה מצד שוכרים פוטנציאליים.

מחיר אטרקטיבי ותשואה כפולה מישראל

בעוד שמחירי הנדל"ן בישראל, באירופה וגם בארה"ב רק מטפסים, אטלנטה עדיין נשארה יוצאת דופן בנוף הנדל"ני. מחיר של דירה בגודל של 120 מ"ר עומד בממוצע על 63,000 דולר ושכר הדירה הממוצע הוא 850 דולר בחודש.
"זה אולי נשמע אבסורד – אבל משבר הסאב פריים לפני כ-10 שנים, היה גם המזל הכי גדול של אטלנטה" אומר רן שטראוס, מנכ"ל REALEXTATE ומסביר: "קריסת המשק האמריקני ב-2007 וב-2008 היה יכול להוביל את אטלנטה לאחת מ-2 האפשרויות: פשיטת רגל קולוסאלית או צמיחה מחודשת והתחזקות כלכלית. במבחן התוצאה, אנחנו חווים היום את אופציה מספר 2, אבל עוד לא הגענו לשיא שלה.
במילים אחרות: מי שקונה היום נכס באטלנטה – נהנה ממומנטום יוצא דופן של מחירים שמצד אחד עוד מושפעים משאריות משבר הסאב פריים, ומצד שני, מנכס שמשביח את עצמו ומעלה את הערך שלו כל הזמן. מה שכן, חשוב להיות מהירי החלטה כי חלון ההזדמנויות הזה יכול להיסגר".

אורלי, בת 36 מר"ג שעובדת במשרד תיווך קנתה נכס באחת מהשכונות המבוקשות באטלנטה עבור 42,000 דולר. "דמי השכירות שהדייר שלי משלם עומדים על 750 דולר בחודש, מהסכום הזה מתקזזים המסים וההוצאות, ואני מקבלת 354 דולר נקי כל חודש. ב-10 לחודש. כמו שעון.
אם מתרגמים את זה לרווח, אז התשואה שלי עומדת על 10% נטו בשנה. חד משמעית, לא הייתי יכולה להתקרב לאחוז תשואה כזה בלוקיישן אחר".

"לא הייתי יכולה להתקרב לאחוז תשואה כזה בלוקיישן אחר" | אורלי מר"ג, בעלת נכס באטלנטה

חוקים לטובת בעל הנכס

באטלנטה, דיני המקרקעין והמשפט מוטים באופן מובהק לצד של בעל הנכס, קחו למשל את הטבות המס שמקבלות חברות (בין 50% ל-100%), או את החוק שמאפשר לבעל הבית פינוי מהיר של דייר שמפר את חוזה השכירות.
העובדה שהמשכיר הוא החוליה החזקה, והשוכר הוא החוליה החלשה – מגדילה את הסיכוי למצוא שוכרים טובים והגונים.

לב התעשייה, הכלכלה והמסחר

תאמינו או לא, אבל אחרי לוס אנג'לס וניו יורק, אטלנטה היא העיר שבה מצלמים ומפיקים כיום את הכי הרבה סרטים ותוכניות טלוויזיה. מעבר לגלאם ההוליוודי, אטלנטה משמשת בית לחברות הכי גדולות במשק האמריקני והבינלאומי. בין היתר תמצאו בה את המשרדים הראשיים של Coca Cola, AT&T, CNN, Delta Airlines ועוד. תוסיפו למשוואה את נמל התעופה הגדול בעולם שממוקם בה ומעסיק כחצי מיליון אנשים, את כמות הסטודנטים האדירה שלומדים שם באוניברסיטאות הרבות, ותגלו שאטלנטה היא אחת הערים האטרקטיביות למגורים בארה"ב.

 חברות ניהול מנוסות שמשלמות שכר דירה מ – Day 1

בגלל המרחק הגיאוגרפי הגדול, לפני שנכנסים לעסקת נדל"ן מעבר לים, חייבים לבדוק טוב טוב עם איזו חברה ניהול יוצאים לדרך. בישראל תוכלו למצוא חברות שמחזיקות בעלי מקצוע גם בארץ וגם באטלנטה, שמתפעלות את כל האופרציה באמצעות מערך של אנשי מקצוע בתחום. חשוב מאוד לבדוק שהחברה נמצאת שם לאורך כל הדרך ונותנת מעטפת כוללת החל משלב איתור הנכס, דרך העניינים הלוגיסטיים, המשפטיים והכלכליים ועד שלב האסתטיקה של השיפוצים ועיצוב הפנים.
2 "כוכביות קטנות" שהן גדולות:

  1. וודאו שאתם מקבלים שכר דירה מהרגע הראשון, וביום קבוע בחודש.
  2. וודאו שהתהליך מול חברת הניהול הוא שקוף לחלוטין – ואתם חשופים לכל המסמכים, דוחות הנכס, דוחות ה- BPO, המספרים והאותיות הקטנות. בחברת REALEXTATE למשל פיתחו מערכת חכמה שזמינה 24/7 ומאפשרת לבעלי הנכסים לעקוב אונליין אחרי התשלומים, המסמכים, דמי השכירות וכו'.

יכולת נזילות מלאה ודירה בטאבו

מה שבטוח בחיים – הוא ששום דבר לא בטוח. לכן, יש מקרים לא צפויים בהם אנחנו נכנסים לעסקה, משתלמת ככל שתהיה, אבל עלולים למצוא את עצמנו זקוקים לכסף בחזרה, ובדחיפות.
"בשביל השקט הנפשי, אני ממליץ לכל אחד ואחת שנכנסים לעסקה כזו לעשות את זה אך ורק בתנאי שהשם שלהם בטאבו". מוסיף שטראוס: "כשהשם שלך רשום בטאבו שחור על גביי לבן, אתה יכול לעשות ככל העולה על רוחך ביום שאחרי הרכישה: אתה יכול להחליף את השוכר אם בא לך, אתה יכול למכור את הבית ולקחת את הכסף ואתה אפילו יכול לעבור לגור בו בעצמך".

 לסיכום, אם אתם לא "גמבלרים" באופי שלכם, אבל מחפשים למקסם את הכסף שלכם בהשקעה בטוחה ואטרקטיבית, שמניבה תשואה גבוהה כבר מהיום הראשון – נצלו את המומנטום של מחירי הנדל"ן הנמוכים הממקם את אטלנטה כיעד המשתלם ביותר כיום להשקעה.

לפרטים נוספים על השקעה באטלנטה, השאר מספר פרטים ומומחה נדל"ן יחזור אליך לשיחת ייעוץ ותיאום פגישה:

הנני מאשר קבלת חומר שיווקי בכפוף לתקנון

שינוי גודל גופנים